Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van abban az esetben, ha...

Mi van abban az esetben, ha elvileg alkalmilag dolgoztam, aláírattak egy kazal papírt, de akkor nem adtak belőle, arra hivatkozva, hogy postán kapom meg?

Figyelt kérdés
A papírokat cirka 2 hónap alatt se kaptam meg. Ha nekem szükségem lenne arra időre, hogy segélyt kapjak, de így nincs róla papírom, akkor mit tudok tenni?
2013. dec. 10. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Bemész hozzájuk és megkérdezed:


- Hol vannak a papírjaim? Vinnem kell őket a munkaügyre!

2013. dec. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben át akarnak téged verni, lehet hogy be sem vagy jelentve.

Bemész irodába, kéred tőlük a papírok másolatát, ha ezt nem adják oda megfenyegeted őket hogy feljelented őket a nav-nál, ha erre sem reagálnak már csak az marad hogy feljelented őket mert feketemunkát akarnak rádkényszeríteni és új munkahely után nézel.

2013. dec. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Alkalmi munkavállalás volt, már rég vége, csak papírom nincs róla, akkor azt mondta a telepvezető, postán adják fel, előtte nem dolgoztam ilyen formában, így nem tudtam mi a menete. A lényeg eddig nem kaptam semmit, holnap meg mennék a munkaügyibe, ezek szerint esélyes, hogy átvertek és feketén foglalkozattak?
2013. dec. 10. 13:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun keresztül az EBEV szolgáltatásokban a járulékadat kivonatban meg tudod nézni, hogy be voltál-e jelentve és ha igen, mennyivel (a novemberi adatok még nincsenek fenn, de lehet, hogy még az októberiek sem)

Ha nincs ügyfélkapud, bármelyik okmányirodában, kormányablaknál nyithatsz (akár holnap is, amikor mégy a munkaügyibe)

Holnap felhívhatod a céget is, hogy mikor postázták (egyes cégeknél ez hetekbe telhet) Ha pedig csak sima levélként adták fel, az is lehet, hogy elkallódott. A cégnek hozott olyan ajánlott levelet a kézbesítő, amelyik már 4 (!) napja nála volt (láttam az aláíró könyvben, hogy az utána következő levelet már 4 napja átvették) Kedd helyett pénteken hozta ki.

2013. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincsen ügyfélkapum. NAV-nál is lehet érdeklődni ez ügyben? A cég a megkeresésemre eddig nem reagált.
2013. dec. 11. 14:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!