Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindenható HR-esek áldás vagy...

Mindenható HR-esek áldás vagy átok?

Figyelt kérdés

A „hogyan kell önéletrajzot írni” rovatok arra hívják fel a figyelmet, hogy a pályázatot elbíráló személy gyakran egy pillantással dönt a pályázó sorsáról. Ráadásul én még büszkeséget is érzek ezekben az írásokban: micsoda hatalom és tudás van a HR-es kezében.

Elgondolkodtam, mennyire speciális ez a szakma. Ha egy orvos egy pillantással dönt a beteg sorsáról, vagy egy mérnök egy pillantással hagy jóvá egy tervet, mindenki felháborodik a felelőtlen magatartáson. Akkor miért menő dolog ez a magatartás HR esetében. Hogyan szolgálja – szolgálja –e egyáltalán a megbízó érdekeit – az, hogy első benyomás alapján félresöpörnek egy jelentkezőt ? Szerintem még egy több éves gyakorlattal rendelkező szakember esetében sem elfogadható, nemhogy a szakma gerincét képező huszonéves hölgyek esetében.

Véleményeket, személyes tapasztalatokat várok most a válság sűrűjében.


2009. nov. 23. 01:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Egyszerű: ha jelentkezel egy állásra, akkor tisztába kell lenned azzal, hogy mi az amit elvárnak. Ez a minimális. Ma már az internet korszakában 2 pillanatig tart kikeresni egy megfelelő önéletrajzi mintát, ami alapján meg tudod írni a sajátod. Mint már említettem ez a minimum szint amit teljesíteni kell. A beadott önéletrajz milyensége mindent elmond a pályázóról: Komolyan gondolja-e a jelentkezést vagy csak összecsapott valamit otthon.
2009. nov. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Nézd, egy önéletrajzot te megírhatsz tök jól is, most gondold el, beérkezik hozzájuk 140 db, gondolod, bárki el fopgja azt olvasni? csak úgy nagy vonalakban átfutják (jó esetben), aztán annyi, ez tapasztalat!


Na HR-esekről meg ne beszéljünk, mert azt külön vicesnek tartom, amikor az érettségivel rendelékező, főönökszeretője tíőusú HR-es "felvételiztet" egy atomfizikus ... csak mert nálunk pont egy ilyen eset volt, és hát persze szakadt mindenki a röhögéstől

a HR-es területre meglehetősen ismerettség alapján (na meg ami ...) kerülnek emberek, nálunk 3 van, na most ebből az egyiket noszogatták, hogy legalább valami legalja főiskolát végezzen el ... hát elvégezte, de ugyan olyan borzalmas, szal ne ijedj meg tőlük, IQ-szintje az valahol a béka segge alatt, csak tudod sokat jelent ám az ha naponta le..xo.ja a főnököt .... ennyi

2009. nov. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Tisztázzuk: Nem mindenki ilyen, vannak nagyon jól felkészült kiváló szakemberek az EEG területén. Persze akadnak hasonlók is, akiknek már az jár a fejében reggel 9-kor, hogy mit fog ebédelni. Na most napi száz önéletrajz mellett nehogy már a te cv-d előrébb legyen mint az édes savanyú csirke. :) Sajnos miattuk vannak rossz véleménnyel az emberi erőforrás gazdálkodókról. Írhatsz te olyan önéletrajzot, hogy megszólal, akkor is a kukában landol. Szakmabeliektől hallom, hogy meglátják az EU által egységesített europass-t és törlik, amellett hogy szerintem elég jól értelmezhető és áttekinthető. Arra hivatkoznak, hogy nem egyéni meg nem értik a szinteket. Semmit nem kellene csinálniuk csak elolvasni az europass honlapján, hogy miről is szól. Ebből is az látszik, hogy sz@rnak bele, nem érdeklik, lusták elolvasni. De ne ítéljünk könnyelműen, sokan több évet tanulják a szakmát, akiket az ebéd mellett a szakmai színvonal is foglalkoztat. Biztos vagyok benne, hogy ők egy önéletrajz mellett kicsit több időt is eltöltenek, mint egy pillantás.

Ugyanakkor igaz az is, hogy nagyon sok beérkező önéletrajz „szemét”. Sajnos még mindig igaz hogy kevesen tudnak jó cv-t írni és ez, véleményem szerint, korántsem a jelöltek hibája. Akik ma kikerülnek a nagybetűsbe semmilyen munkaerőpiaci ismeretekkel nem rendelkeznek. Nem tudják hogy hogy kell megpályázni egy állást, megjelenni egy interjún. Úgy érzem ebben kellene hogy legyen a legnagyobb felelőssége az oktatásnak, hogy a végzős középiskolásokat erre felkészítse.

2009. nov. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egyszer egy barátom elment interjúra. Nagyon izgult, és megkérdezte, hogy mire számíthat. Elmondtam nagy vonalakban.

A 20 éves HR-es hölgynek elmondod ugyanazt amit leírtál az önéletrajzodban. Meg fogja kérdezni, hogy mi a karriercélod 5 éven belül, mire vagy a legbüszkébb, mi volt a legnagyobb kudarcod, miért pont te vagy a legalkalmasabb a pozícióra.

Másfél óra múlva felhív az ismerősöm. Kicsit furcsa volt a hangja. Te ismered őket ? - kérdezte. Azt sem tudom melyik cégnél voltál. - válaszoltam. Na csak azért mert a 20 éves hölgy helyett 20 éves fiú tartotta az interjút. A többi stimmelt.

2009. nov. 23. 10:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden HR-es pocsék, de tény, hogy sokan el vannak szállva maguktól. Viszont eddig leginkább interneten láttam ezt a kioktató magatartást.

Én voltam munkanélküli és szerveztek "oktatást" olyan oktatóval, aki azért eléggé képzett, alapos szakember a munkaügy terén. Kaptunk önéletrajzmintát is, aminek elvileg jónak kell lennie. Én annak alapján állítottam össze az önéletrajzomat, és volt, ahol az se felelt meg.

Nemrég voltam egy interjún, ahol kölcsönzőn keresztül hirdették meg az állást, a kölcsönzős hölgy nagyon rendes és alapos munkát végzett, tényleg kifogás nem lehet ellene, viszont a cégnél a leendő főnökék interjúztattak, akik arra hegyezték ki az egész interjút, hogy tulajdonképpen be se akartak hívni, az önéletrajzomat is otthon felejtették, szóval írhattam én a legjobb szakmai önéletrajzot, ami alapján megfeleltem volna a munkára, ha nekik eszük ágában sincs alkalmazni.

2009. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A kérdés nem csak az, hogy szakmailag jónak mondható-e. Engem az a hozzáállás dühít, hogy jajj 100 önéletrajzot kaptam, kicsit dolgoznom kéne. Beletúrok és kiválasztok néhányat. Ez a hozzáállás más szakmában elfogadhatatlan.
2009. nov. 24. 11:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Tényleg dobják ki az Europass önéletrajzokat??? Basszus én meg vagy 100 helyre azt küldtem el, lehet ezért csesznek behívni :-s
2009. nov. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg, nem ez a jellemző csak sajnos találkoztam már ilyenekkel is. A tendenciák azt mutatják hogy egyre kedveltebb lesz, főként ha külföldön szeretnénk dolgozni.
2009. nov. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A HR divatszakma. Sok HR-esnek tök más a végzettsége, de a HR szakok is büfészakok.
2009. dec. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest, hogy "büfészak" elég rendesen lehet vele keresni. És nem csak a BKV-nál.
2009. dec. 25. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!