Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan törjek a csúcsig?...

Hogyan törjek a csúcsig? Hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés
3 éve itthon ülök a hülye szobámban és nyári szezonmunkákból meg alkalmi melóból élek. közbe rossz nézni hogy nálam pár évvel idősebb ismerőseim már pesten kávézókat nyitnak stb. jó nyílván nem mindenki de én is szeretnék ebbe a rétegbe tartozni. de munkát sem találok. ausztriába szoktam telente kijárni de idén a 600adik email után is kilátástalan:)nem hogy a csúcsig nem tudom hogyan vezet az út ?? egyelőre a munka találáshoz hogyan vezet?? itthon nem fogok elmenni hosszútávon sehova(megkövezhettek) de felesleges. 100ezer ft-ból nem tudok semmihez se kezdeni!és már 23 éves vagyok minden nap szomorkodok és depresszióskodok sírdogálok mert nem sikerül jó útra terelni az életem.felkelek melót keresek és nézek ki a fejemből.se barátok se család se semmi és már nagyon nem bírom..ti hogy csinálnátok?? mit csinálnátok másképp?
2013. nov. 13. 22:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Rossz a hozzáállás.. Mi az, hogy 100k Ft-ból nem tudsz semmihez se kezdeni? Más kevesebbet keres és családot tart el.. Téged gondolom eltartanak, nincsenek költségeid csak a cigi meg a pia.. Jobb naplopva otthon ülni és siránkozni, hogy nem jó az életed közbe nem teszel érte semmit..? Jobb nyáron a 35fokba füvet nyírni, télen havat lapátolni mint ülni egy klimatizált irodába és az agyadat használva keresni mondjuk 100.000Ft-ot? Sok helyen még annyit sem fizetnek.. Amit most csinálsz onnan nincsen feljebb viszont ha dolgoznál 100ezerért és nem vagy egy életképtelen gyökér akkor onnan igen..Lesz az több is.. Lehet agyalni közbe is, hogy mibe vágj még bele amellett hogy van egy fix jövedelmed.. Senki nem fog a segged alá tolni 2 vállalkozást, hogy nesze vezesd.. És attól hogy siránkozol nem fog a jóistenke átutalni neked 10millió forintot, maximum a kapukat nyitja ki neked amiket te nagy ívben elkerülsz és a falnak mész majd megfordulsz és visszaülsz a homokozóba várat építeni.. Csakhogy a várat nem homokból kell építeni..
2013. nov. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Legbiztosabb út a tanulás. Lehet kifogásokat keresni és azzal érvelni hogy semmit sem ér, de úgy nem is fog előrébb jutni az ember. Internet tele van ingyenes tananyaggal, én így csinálom:


Megtanultam angolul középfokon.

[link]


Megtanultam spanyolul és oroszul középfokon, angolt továbbvittem felsőfokra.

[link]

[link]


Interneten elvégeztem pár műszaki kurzust.

[link]


Sokszor volt hogy 12 órás gyártósori meló után éhesen hazaértem az alig fűtött lakásba, de akkor is szántam 10 percet tanulásra, volt hogy pár percre el is aludtam a tananyag fölött.


4 év gürizés után félretettem egy kis pénzt, felmondtam és egyetemre mentem mérnök képzésre, majd kaptam egy jól fizető diákmunkát amit még mai napig is űzök. Állítólag nehéz a mostani munkám, de így a 4év gyártósor után nekem kész nyaralásnak tűnik.


Tapasztalataim szerint a 3 idegen nyelv ismerete az a határ amikor jóra fordulnak a dolgok, ennek ellenére még szeretnék megtanulni németül és japánul középszinten, spanyolul/oroszul felsőfokon, angolul meg anyanyelvi szinten.

2013. nov. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ja, mi lenne ha tanulnál mellette?


Középfokon bármilyen nyelvet meg lehet tanulni hónapok alatt az internet és párezer forintos tankönyvek segítségével. Ha beszélnél 3 idegennyelvet 2 év múlva középfokon, nem lennél előrébb?

2013. nov. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#1 lépés: 23 évesen sírást abbahagyod. Nem vagy már gyerek...


#2 lépés: jó képességek (amik előre vihetnek) feltérképezése


#3 lépés: Tervek összeállítása, tervekhez szükséges lépcsőfokok bejelölése. Lépcsőfokok eléréséhez szükséges dolgok összeírása.


#4 lépés: elindulás az első lépcsőfokhoz vezető úton


#5 lépés: sztereotípiák, hülye megjegyzések, hátráltató tényezők kiszűrése az életedből!


6# lépés: Sportolás elkezdése! Lehetőleg intenzív és rendszeres! Keményíti a testet és a lelket is!

2013. nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! első válaszolónak. szeptemberbe volt 7 éve hogy egy árva kortyot se ittam mielött lehurrognál! cigizni sose cigiztem és rohadtul egyedül élek és nem tart el senki,mivel a szüleim már nincsenek! szerinted miért akarok ennyire sikert elérni? miért akarok kiszakadni ebből a falusi rossz környezetből végre??!tanulni biztos jó dolog de angolul annyit tudok hogy yes és no nekem az nem menne! mivel semmitérőek a napjaim szerencsejáték függő is lettem aki tele van önbizalomhiánnyal szóval nálam nagyok a problémák ilyen téren!
2013. nov. 14. 10:47
 6/14 anonim ***** válasza:

"nekem az nem menne!"


Sajnos itt van a sikertelenséged legfőbb oka. Feladod próbálkozás nélkül. Ha megpróbálod és mégsem sikerül, akkor mi történik? Semmi.

Lépésenként haladj, nem kell rögtön folyékonyan beszélni. Tanulj meg napi 4-5 szót, kifejezést. De ezeket minden nap.

Rengeteg oktatóvideó van youtube-on is, ingyen.


Minden út egy lépéssel kezdődik. Ha csak sajnálod magad és nem teszel azért, hogy előrébb lépj, akkor soha nem fogsz ebből a helyzetből kimozdulni.

Így szeretnél élni nyugdíjasként is?

2013. nov. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nem dehogy szeretnék! már most se bírok így élni.valószínűleg ezért vagyok depresszios. de nem tudom mi érdekelhet az életben amiből később sikeres emberré válhatok. mindenki azt csinálja amit szeret elvileg ez a helyes élet
2013. nov. 14. 15:22
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, de a választási lehetőségek bővüléséhez kompetenciák kellenek. Mondjuk nyelvtudás.

Sokszor átmenetileg olyat kell csinálni, amit nem szeretsz, hogy kinyíljon az ajtó ahhoz, amit szeretsz.


A nyelvtanulással hátrányba biztos nem kerülsz.


Milyen végzettséged van jelenleg? Milyen területen dolgoztál eddig?

2013. nov. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sportmenedzserként végeztem.Főleg animátorként kalandparkokba nyáron kempingbe. de nem tudom miben szeretnék sikeres lenni miben tudnék akkorát alkotni hogy nagy ember legyek! fontos az egészség a pénz a siker a csajok. és egyelőre semmi..hiába jóképű normális az ember a csajok többségének a pénzes pasi kell!!
2013. nov. 14. 17:04
 10/14 anonim ***** válasza:

Ajjaj, nagyon rosszul állsz neki. Rögtön nagy pénz soha nem lesz.

Ha nem vagy hajlandó végigmászni szorgalmas munkával a szamárlétrán, akkor sehogy. Hosszú évek kemény munkája és/vagy nagy kockázatvállalás kell ahhoz, hogy valakinek megszaladjon a szekér.


Egy ismerősöm jól kereső bankár, harmincas évei végén jár. Karrierútja: egyetemi végzettség szakirányon, utána mérlegképes könyvelői, aztán a bankban 10 évig napi 10-12 óra munka.

Most már van olyan szinten, hogy napi 8 óra munka is elegendő, de hatalmas felelősség van rajta. 50 ember munkáját át kell néznie, ha olyat enged ki a keze alól, ami félre lett számolva, addig volt munkája és húzhatja le a WC-n az addigi karrierjét.

2013. nov. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!