Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angliába szeretnék költözni....

Angliába szeretnék költözni. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
BME-n végeztem , villamosmérnöki diplomám van és két évig dolgoztam mérnökként Pesten. Olvastam hogy Angliában jobb a megélhetés , és láttam hogy a mérnökök fizetése sokszorosa az itthoniaknak. Tudom hogy kint minden drágább , de gondolom annyival nem , mint amennyivel a fizetés több. Azon gondolkoztam hogy kimegyek , csak nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Esetleg aki kiköltözött tudna tanácsokat adni ? Mennyi kezdőtőke kell kb ? Hova érdemes menni , melyik városba ? Az angol nyelvet folyékonyan beszélem , felsőfokúm van. Előre is köszi a válaszokat !
2012. nov. 22. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel magasan képzett vagy szerintem nyugodtan elkezdhetsz itthonról helyet keresni magadnak - jelezve a CV-kben, hogy MOn élsz de hajlamos vagy az azonnali költözésre. Valószínűleg akár skype-n is meg tudnak interjúztatni (videótelefonálással), de jópár interjút össze tudsz hozni személyesen is egy hétre és akkor kiutazol.


Privát véleményem, hogy 3 havi lakbér + 600 font / hó legyen kp-ban nálad. Akkor már nyugodtan el tudsz indulni és nem kell hatalmas minusszal hazakullogni...

2012. nov. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel írod hogy jól beszélsz angolul, így neked nem lesz semmi gondod a kezdéssel.

Azt szokták tanácsolni hogy 1500 fonttal induljon az ember útnak. Én nem szoktam X.összeget mondani, mert nem vagyunk egyformák. Van aki annyira jól tud spórolni, és olyan helyen is tud élni ahol sokan már nem. Én a következőket szoktam tanácsolni.

- ha tudsz angolul, egyénileg indulj neki, és egyénileg keress munkát.. Jó nyelvtudással ez nem fog gondot okozni

- amikor kijössz szállj meg egy hostelban 1 éjszakára vagy ismerősnél. Másnap már tudsz szobát is bérelni magadnak.

- Mielőtt kijössz válaszd ki az adott várost.

- Ha London a cél, akkor nagyjából utána tudsz nézni a szoba áraknak. Normális helyen egy szoba heti bérlése 80 fonttól indul. Vidéken 50-60 fonttól.

. Ha megvan a város, megvan a szoba bérlés, akkor a CV-kel menj be minden munkaközvetítő irodákba, mindenhová ahol van munkalehetőség.

- ha nincs a szakmádban egyből hely, akkor válaszd a kevésbé rossz állást. Ideiglenes az is jó, és van egy előnye is.. Lesz munkareferenciád.

Sok sikert

2012. nov. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a testvérem úgy jutott ki Angliába hogy egy Londonba elküldte a CV-ét mindenhova pl: szálloda, csomagoló munka stb.

2 napon belül volt egy skype interiúja, felvették egy szállodába konyhai kisegítőnek, de 2 hónapra rá márt talált odakint a szakmájába munkát (hegesztő)!!

valami ilyesmit tanácsolok neked keríts munkát mindegy hogy milyet mert ha kint vagy akkor már tudsz helyezkedni ahova akarsz

2012. nov. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ragaszkodj a végzettségedhez hasonló munkakörhöz, ilyen konyhai kisegítőnek tiszta gáz kimenni. Én tuti nem csinálnám. Kezdőtőke tőled meg az igényeidtől függ. Kinti magyaroktól nagyon óvatosan fogadj el segítséget, mert sok embert átb@sznak. Illetve ne csak Londonban keresgélj, mert az ország nem csak "Londonból"áll. Folyékony angol(felsőfok) egy dolog, más dolog élesben nap mint nap használni a nyelvet. De ha biztos vagy magadban, nem lesz gond.
2012. nov. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Voltam már külföldön úgy , hogy hetekig nem beszéltem más nyelvet csak angolt, az menni fog. Köszi a válaszokat :D
2012. nov. 25. 19:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!