Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri külföldön dolgozni?

Megéri külföldön dolgozni?

Figyelt kérdés
Pl. Ausztria, Németország, Anglia.
2013. okt. 23. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Meg. Nem csak a pénz miatt, jó tapasztalat, más nyelv,mentalitás.
2013. okt. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Attól függ milyen ágban és mennyire tudod az adott nyelvet. Pl ha abszolút nem tudsz semmi nyelvet és informatikusként akarsz dolgozni.. akkor nem ajánlom.

De ha valami csillagász végzettséged van, és azért tudsz legalább angolul, akkor kint jobb esélyed van. Ha adsz magadról pár paramétert akkor tudok többet is mondani :D

2013. okt. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
29%
Igen, megéri.
2013. okt. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ... illetve tőled.


Beszélsz nyelveket, mi a szakmád, mennyire vagy talpraesett?


Mert ha semmit nem tudsz se németül se angolul, akkor inkább ne indulj neki. Nagyon sok olyan történet van (pl. most a napokban is parázslott a vita a facebook egyik csoportjában emiatt), hogy nekiindulnak semmi pénzzel, nyelvtudás nélkül, átverik őket mert azt sem tudják mi van a szerződésben - ha egyáltalán kapnak szerződést - aztán ott állnak az utcán szállás, munka és pénz nélkül. És persze megy a sírás, hogy magyarok segítsetek, és persze a magyarok a szemetek akik nem ugranak azonnal befogadni, etetni meg helyettük ügyet intézni és a fenekük alá tenni a nyelvtudást nem igénylő, de jól fizető munkát a vadidegeneknek.


De ha van nyelvtudásod, tudsz keményen dolgozni, akkor megéri.

2013. okt. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

DOLGOZNI anyagilag legtöbb esetben megéri.



Viszont ahhoz munkahely szükséges:)

2013. okt. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi a fontos számodra. Ha a pénz, karrier, munka, akkor természetesen megéri. Ha a családod, barátaid akkor meg nem, mivel itt kell hagynod őket. Én pl az utóbbiért utasítottam vissza két mérnöki állást Németországban. Jól kerestem volna, de a pénz számomra nem minden, nekem nagyon fontosak a barátok. Ott nehezen szereztem volna ismerősöket, mert nem tudok németül csak angolul.

De szerintem ha itthon nem lenne semmi esély melóra és sírnának a gyerekek akkor tuti másképp gondolkodok. De ez megint csak az bizonyítja, hogy a "megéri" kérdésre csak te tudod igazán megmondani a választ mivel te tudod a körülményeket. Pénzügyileg biztosan megéri.

2013. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!