Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 32 hetes táppénzen lévő...

32 hetes táppénzen lévő kismama vagyok. Mit tegyek hogy kapjak tgyást, majd gyedet?

Figyelt kérdés
A cég ahol dolgoztam (augusztusban volt 4 éve)2010 január végén jogutód nélkül megszűnik,addig tart a csődeljárás.
2009. nov. 9. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Be kell adni a TGYÁS igényt, jogosult vagy rá, mert az elmúlt 2 évben van 180 nap biztosításban töltött időd, ill. biztosítás alatt fogsz szülni, ezt vonza maga után, hogy Gyed-re is jogosult leszel, mert gyás alatt volt még munkaviszonyod. Gyás: A szülést megelőző (TGYÁS) 28 naptól vagy a szülés napjától (GYÁS) jár 168 napon keresztül, összege a napi átlagkereset 70 %-a. Gyed-re pedig majd ezután a gyermek 2 éves koráig leszel jogosult, utána Gyes, ami mellett munkát is tudsz majd vállalni, ha úgy gondolnád. A Gyes összege a legkisebb nyugdíj (28.500 Ft). A Gyedet már magadnak kell igényelned az OEP oldalán találsz majd formanyomtatványt, de ugye mint mondtam jogosult leszel rá, mert a szülés meg a gyás ugye munkaviszonyban történt. Anyasági támogatást is tudsz majd igényelni, ennek a formanyomtatványát is le tudod tölteni netről, a Magyar Kincstár oldaláról. Ez egy eszeri összeg, a szülést követő 180 napon belül be kell adni az igényt, ha legalább 4x voltál terhességi vizsgálaton vagy koraszülés esetén legalább egyszer. Ennek összege a legkisebb nyugdíj 225 %-a, 50.000 Ft körül van, ez is jól jön és ami jár az jár. Az utóbbit azért írtam le, mert sokan nem tudják.
2009. nov. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod:)
2009. nov. 9. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!