Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közintézményekbe hogyan lehet...

Közintézményekbe hogyan lehet bekerülni?

Figyelt kérdés

Polgármesteri hivatal, illetékhivatal, okmányiroda, földhivatal, államkincstár, TB, stb.. intézmények hol hirdetik meg az üres pozíciókat? Elsősorban nem vezető szinten (mert azt néha látom újságban), hanem sima ügyintézői szinten.


Ne mondjátok,h ezeket mind ismerősi alapon töltik be, hiszen többnyire szakismeret is kell.

Hol találni ezeket a hirdetéseket?



2013. okt. 3. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ne mondjátok,h ezeket mind ismerősi alapon töltik be, hiszen többnyire szakismeret is kell. "


Szakismeret... beletanul a többiektől. Nagyrészt ismerős alapon megy.

2013. okt. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyugodjál meg, hogy ott mindenkinek tolta valaki a szekerét.

Ott is pontosan annyira ingoványos a talaj, mint a piac többi munkáltatójánál...:(

2013. okt. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott szinte csak egymást tolják be. Általában ez pályáztatás útján megy, na már most a pályázat kiírása előtt megvan az ember az adott pozícióra. Az akár több száz pályázó teljesen feleslegesen küldi be a jelentkezést.
2013. okt. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

kozigallas.gov.hu

De valóban csak azért hirdetik meg nagy részüket, mert kötelező.

Próbáltam bejutni ilyen helyekre és de, szerintem ismerősi alapon töltik be.

Az egyik helyre maga a polgármester ajánlott be akinek ismerem a szüleit, 100 ember közül végül a 2. helyezett lettem, úgy, hogy szakirányú diplomám van és tapasztalatom - mert egy még fontosabb rokon lett felvéve, aki ráadásul az interjúk első köreiben ott se volt.

Másik helyen pedig gyakorlaton voltam, a vezetőhelyettest anyum ismerte - gyakorlatra is csak így juthattam be, de pedálozni kellett az osztályvezetőnél - majd amikor rendes munka kellett volna épp jött a leépítés, tologatták, hogy várjak - végül az ismerős korengedménnyel nyugdíjba ment, az ő helyére pedig egy tökhülye csajt vettek fel akit ráadásul ismertem is, anno csoporttársak voltunk, csak kb. 2 számot nem tudott összeadni, másodévben kiesett, nekiállt egy főiskolának amit akkor még nem fejezett be. De őt azonnal felvették. Gondolom neki feljebb voltak ismerősei, mint nekem.

2013. okt. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A kozigallas.gov.hu be sem jön:)
2013. okt. 4. 21:48
 6/6 anonim ***** válasza:
2013. okt. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!