Mit rontottunk el?

Figyelt kérdés

Egyre inkább foglalkoztat ez a kérdés így, 22 éves fejjel.

Mindig is jó tanuló voltam, állítólag már az óvodában is kitűntem a többiek közül az "eszemmel". Gyorsan és könnyen tanulok, szorgalmam is van, bár az utóbbi évek után egyre inkább megcsappant a kedvem. Egész életemben hajtottam, mindig jól kellett tanulnom, a gimit is tiszta 5-ösre végeztem. Egyetemre mentem (sajnos elég gyenge egyetemet választottam, csupán azért, mert az közelebb volt). Közgazdásznak tanultam logisztika szakirányon, már a szakmai gyakorlattal is végeztem. Németül felsőfokon, angolul és spanyolul alapfokon beszélek. Ausztriában dolgoztam és tanultam fél évet ösztöndíjjal (bár ezt sem használtam úgy ki, ahogy kellett volna, azért, mert anyám visszahúzott és nem támogatott).

Sokmindenhez értek egy kicsit, a számítógépekhez és az internet világához különösen, weblapkészítést úgy fél éve hobbi szinten tanuljuk a párommal. Engem főleg a keresőoptimalizálás rész fogott meg, könyveket is olvasok a témában, bár az angolom nem elég jó ahhoz, hogy komoly szakirodalmat is kézbe vegyek.

Lényeg a lényeg, így, tanultan, "jó fejjel", egyetem után, 3 idegen nyelv ismeretével is úgy érzem, ugyanott vagy még ott sem tartok, mint más ismerőseim, akik:

- az egész gyerekkorukat végjátszották, míg én a szobában kuksoltam és tanultam

- az egész tinédzserkorukat végbulizták és végalkoholizálták, míg én tanultam (jó, persze néha én is elmentem bulizni, de tizedannyit sem, mint ők)

- akik tettek mindenre nagy ívben, a leggyengébb szakmunkásiskolákban bukdácsoltak és semmivel nem törődtek

- akik soha egy percet nem dolgoztak az iskola alatt, mert anyuci-apuci pénzelte őket, míg én évekig dolgoztam, többféle gyakorlatom van (ja, mekis gyakorlat meg kasszás :D)


Mégis ott tartunk, hogy aki gimiben (8 osztályosban) 8.-ban matekvizsgán megbukott és kicsapták, aki mindig is buta volt a némethez, ő királynői életet él az osztrák fizetéséből és könnyedén talál munkát, míg én, aki felsőfokon beszélek németül, egyetemre jártam, tanultam, én max a meki kasszába vagyok jó, oda is csak szájhúzogatva (peedig hozzáteszem, egyikünk sem csúnya). ott tartunk, hogy akinek végzettsége sincs, jobb munkát talál külföldön, mint egy tanult, diplomás ember (bár én még nem végeztem, de a párom ugyanabban a cipőben jár, mint én, diplomásként). Külföldre nem kell a diplomás, a magyar csak csicskának veszik fel. Itthon meg nincs megbecsülve a diploma, ugyanannyit keresnék diplomával, 2 nyelvvizsgával, mint egy takarítónő. Ha egyáltalán felvesznek, mert általában belekötnek az angolomba vagy a németembe (mert nekik nem jó a C1, már C2 kell!), vagy valamibe, de az ember sosem elég, még fénymásolni is 3 diploma és 5 nyelvtudás kell itthon). Szóval nem tudom hova, merre is tartok. lassan lediplomázom, de nem akarom úgy folytatni, ahogy a párom, hogy 26 évesen egy külföldi gyorsétteremben dolgozik, olyanok között, akik szinte már-már a fogyatékos kategóriába tartoznak. A munkatársai 8 általánost végzettek, olyanok, akik még a német igeragozást vagy igeidőket sem ismerik, akiket kb még utcaseprőnek sem tennék be, olyan buták és tájékozatlanok. Olyanok között kell a páromnak diplomával, szakmai nyelvvizsgával dolgoznia, és nem tud egyről a kettőre lépni. Mi értelme van így tanulni? Miért érünk mi ugyanannyit, mint egy 8 általános végzett, buta, németül nem beszélő ember? Miért nem tudunk előrébb lépni? Saját vállalkozáson dolgoznánk, de a munka miatt semmi időnk nincs rá. Nem is beszélve arról, hogy Magyarországon feleslegesnek érzem a vállalkozást, egyszerre megfojtanának minket az adókkal.


2013. okt. 3. 18:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
74%
Tyűűű nem bírom ki hogy ne szóljak hozzá. Az 5östől kérdezném, hogy pont a magyar statisztikákkal példálózik?Hazudnak benne, mint a vízfolyás.Egyébként is pont a fel.hu-s linkben egyetemi diplomát is említenek, ami már alapból máshol van a bértáblán, nem mind1, hogy főiskolai vagy egyetemi. Viszont lehet akkor én nem járok nyitott szemmel vagy nem tudom.. Ismerősöm protekcióval bekerült egy logisztikai céghez, és netto 160 rugót kap, úgy, hogy érettségije van. Az én diplomás pályakezdő bérem örülök, ha eléri a netto 85öt. Ha már 90, akkor istenkirály,igaz itt hozzá kell tenni, nem mind1 milyen végzettség, de akkor is. Bár azt az 5ös leírta, hogy a sikerességhez kell a kapcsolatrendszer is. Mindenesetre ebben az országban semmi értéke nincs a diplomának. Én is úgy gondolkodtam, hogy mindenféleképpen felsőoktatás, mert az már talán valami, pedig mekkorát tévedtem. Egy szakmunkával sokkal többet érnék, teszem egy Cnc programozóval, mivel erre is lett volna lehetőségem. De ki tudta, hogy szép hazánk ide jut, ahol jelenleg is van....
2013. okt. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Igen, egy jó szakmai manapság többet ér. De mondjatok egy olyan NŐI szakmát, amit megbecsülnek itthon vagy akár külföldön (csak a pincérnőt ne mondjátok, mert 30 évesen kiöregszenek és kirugdossák őket külföldön).
2013. okt. 3. 22:55
 13/18 anonim ***** válasza:
68%

A legtöbb szakma már eléggé emancipált. Amelyik meg nem, az azért, mert a nők/férfiak alapvetően jobbak benne, mint a másik nem, ezért természetes hogy ők végzik. Pont úgy felesleges erőltetni, hogy több politikus nő legyen, mint hogy tanár férfi, vagy bányász nő, mint kozmetikus férfi.


Hagy

[link]

ne

[link]

folytassam

[link]

a

[link]

felsorolást

[link]

tovább

[link]

kérlek

[link]


Nem csak Magyarországon, nem csak magyarországi statisztikai adatok alapján, minden arról szól, hogy a diplomások többet keresnek, mint a nem diplomások. Két dolog van: A statisztika. A másik, hogy az egyén mit tapasztal. De senki, sem a kérdező, sem a vitatkozó válaszoló, sem én nem húzhatjuk rá a helyzetünket és a környezetünk történéseit a világra. Csak mert nekem rossz, nem rossz az egész világnak. Csak mert diplomásként keveset keresek, nem azt jelenti hogy minden diplomás kevesebbet keres. (És ha a környezetem is, akkor sem.)


Ahogy te is mondtad, a diplomák értékét a saját területen kell összehasonlítani. A logisztikus ismerős, hiába érettségije van, mégis csak logisztikus, amit jobban megfizetnek diploma nélkül is, mint a te tanári/pszicho/szoc/pol/andragógia/stb diplomádat.

Maximum azon lehet elgondolkodni, hogy mennyit keresne valaki diplomával, vagy diploma nélkül.


Arról nem is beszélve, hogy a tapasztalat is számít. Nem véletlenül kérnek mindenhol (álláshirdetésekben) kb. 3 év tapasztalatot. Hiába 3 diplomával kerültem ki a felsőoktatásból egy k**rva jó szakon, ahonnan biztos lett munkám, a kezdet kezdetén nekem is kevés volt a fizetésem, majd pár év tapasztalatszerzés után ugrott meg jelentősen.

2013. okt. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Tipikus példája a kérdésed annak , hogy a sikerhez nem ötöst kell szerezni hanem kettest sok kapcsolattal.
2013. okt. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem jó alapvetően így kettéosztani.


A világ nem csak annyiból áll, hogy milyenek voltak a jegyeink és hogy milyen a kapcsolatrendszerünk.


Hasra ütéssel még néhány fontos dolog, ami kell(het) az érvényesüléshez és a sikerhez az életben (hogy 50-60-70 évesen visszanézve azt mondhasd, hogy elértél mindent, amire képes voltál):


becsületesség, fegyelmezettség, jó kapcsolatteremtő-készség, támogató társ, jó munkabírás, a szakmánk/munkánk szeretete, jó vezetői képességek, erős versenyszellem, összeszedettség, jól eladni önmagát, lehetőségek észrevétele, megfelelő kockázatvállalás, jó mentorok/tanítók/mesterek, tiszteletet kivívni tudó személyiség, átlagon felüli energikusság.

2013. okt. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
50%

Pedig igaza van a kérdezőnek, hiába oltogatja itt néhány mázlista ! Nem lehet mindenki informatikus! A legjobban fizetett szakmák tipikusan férfi szakmák, lásd: informatika, mérnök. Hány női informatikust ismertek? Mérnököt még kevesebbet... Vagy pl pilóta...

Női szakmák pl tanárnő, óvónő, ápolónő mind pocsékul fizetnek. Ez van.

2013. okt. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A lehetőség adott.


Úgy mondtad ezt az egészet, mintha a férfiaknak valamiért direkt több fizetést adnának, hogy kitoljanak a nőkkel. A nők előtt is nyitottak az informatikai, mérnöki, pilóta pályák. Az, hogy kevésbé érdekli őket, kevésbé szeretik, kevésbé jók benne, senkinek nem a hibája.

Ezek azért magasan fizetett állások (meg más állások is), mert sok értéket állítanak elő (annyit bőven, hogy a munkáltatónak megéri sokat fizetni értük).


Minél egyedibb, értékesebb tudása van valakinek; vagy így is mondhatnám, minél értékesebb és nehezen pótolható alkatrész a gépezetben, annál többet fizetnek a munkájáért. A te példáidnál maradva (és a nemektől elvonatkoztatva) repülőt vezetni és programozni nem tud mindenki, de egy óvónő vagy ápoló betöltetlen állására egyből lesz 100 jelentkező. Ahogy egy karbantartóéra, vagy árufeltöltőére is. Mert a munkájukat a legtöbb átlagember el tudja végezni, vagy pedig sokan várnak állásra ezekben a szakmákban.

2013. okt. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szar diplomád van és nincs szakmai gyakorlatod. Mégis miért gondoltad, hogy majd külföldön tolonganak érted?
2013. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!