Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti is úgy érzitek, hogy 8...

Ti is úgy érzitek, hogy 8 órás munkaidő már a múlté? Ti mennyit dolgoztok? Meg vagytok fizetve?

Figyelt kérdés
A környezetemben azt látom, hogy mindenki csak dolgozik, dolgozik, dolgozik, már nem olyan egyszerű megmaradni egy cégnél, sokan napi 10-12 órát vannak bent, és van, aki szombatonként is dolgozik. Hétköznap szinte semmi másra nincs időm, csak a munka van. Szerencsére azért a fizu nem kevés, de ismerek olyanokat is, akik szinte minimálbérért güriznek. Ti hogy látjátok?

2013. okt. 2. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Én napi 8 órát dolgozom, és meg vagyok fizetve.
2013. okt. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
A legtöbb ismerősöm 8 órát dolgozik. A fizetés erősen eltérő, minimálbértől többszázezerig.
2013. okt. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Én hol 6-ot, hol 10-et dolgozom, az átlagban kijön a 8-9 óra, és tisztességesen megfizetik.
2013. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A következő ismerőseim többet dolgoznak mint 8 óra ( persze nem mindennap, de a túlóra sokszor előfordul)

- programtervező informatikus

- 2 jogász

- kreatív igazgató 2 fő

- account executive 5 fő

- kommunikációs szakértő 1 fő

- art director 3 fő

- gépészmérnök 2 fő

- gyógyszerész 1 fő

- eladó egy butikban 1fő

2013. okt. 2. 13:19
 5/10 anonim válasza:
94%
Van hogy nem kell mennem (akkor is azért készenlétben vagyok) és van, hogy 14 órákat is lenyomok. Nem kapok túl sokat. :( De legalább van munkám.
2013. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Azért még sajnos nem a múlté. A cégnél, ahol vagyok, rajtam és még egy dolgozón kívül egyetlen más részmunkaidős sincs, pedig szerintem, főleg nőknek, ez sokkal előnyösebb. Ráadásul mi részidősök kapunk arányaiban a legtöbbet, majdnem dupla annyi a nettónk, mint a 8 órában dolgozóknak.
2013. okt. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Csatlakozom az #1-höz, én is napi 8 órát dolgozom, és meg vagyok fizetve.
2013. okt. 3. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
én általában 12 órát dolgozom egy nap vagy többet. Mostanában 5 napot a héten, de volt hogy 6-7 napot. Az, hogy megvagyok-e fizetve, relatív. Néha azt érzem igen, néha pedig nem. (én órabérben vagyok)
2013. okt. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Amikor köztisztviselő voltam , péntek egykor vége volt a hétnek , nem volt sok munka , a fizetés 75 nettó volt...


Ausztriában napi 10-12 órát dolgoztam ,szombat is , időnként vasárnap is , plusz utazás ,reggel mentem , este jöttem , idegbeteg voltam.

A rekordom az volt amikor reggel hatkor kezdtünk, éjjel háromkor végeztünk.A pénz 300-350 e nettó volt.


Ismerőseim gyári munkások Magyarországon , 3 műszakban keresnek nettó 110-140 ezret , szombat gyakran munkanap.


Szerintem igaza van a kérdezőnek , a munkáltatók kifasírozzák a dolgozókat , nem vesznek fel több embert , mert nem akarnak többet adózni ,inkább a meglévőket nyomorgatják .

Régen megvolt a 2 szabadnap , először a rövid péntek tűnt el , utána részben munkanap lett a szombat , ma meg már a vasárnapot pedzegetik , meg jönnek az öt műszakos munkarenddel ....

2013. okt. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, a 8 óra már a múlté. Fejlett nyugat-európai országokban egyre csökken a munkával töltött órák száma, mert a hihetetlen produktivitás ellensúlyozza. Ha jól tudom sok helyen már a heti 33-35 a normális. Nálunk pedig, lévén a munkában az emberek fele csak lébecol, inkább a 10-12 órát nyaldossa. Ez van, ezt kell szeretni.
2013. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!