Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesti pályakezdő diplomáso...

Budapesti pályakezdő diplomások, ti mennyi idő alatt találtatok munkát?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Még az egyetem alatt. Az utolsó évben jelentkeztem fizetés nélküli gyakorlatra a kedvenc pénzügyi cégemhez, ahol kamasz korom óta szerettem volna dolgozni és felvettek, sőt még később fizetést is adtak már a gyakorlat alatt.

Megkedveltek és a diploma után maradhattam ott teljes munkaidőben, habár egyelőre nem azon a területen ahol szerettem volna, de majd lehetőségem lesz a váltásra, ha bizonyítottam (az értékesítésen dolgozom portfóliómenedzsment helyett).

2013. szept. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
4 nap, de csak azert ilyen sok mert lusta voltam dolgozni az egyetem alatt.
2013. szept. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Találni fogsz, itt a kérdés, mekkora igényed van. Ha havi 200 ezer nettó, akkor sokáig tart, ha kevesebb, akkor hamarabb.

Csak az a baj, ma már olyan helyekre is diplomát kértek, ahova mondjuk 10 éve nem.

2013. szept. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem pesti vagyok, gondolkodom az odaköltözésen, ha viszonylag hamar lehet munkát találni.
2013. szept. 12. 21:33
 5/14 anonim ***** válasza:

Azért ez nem reprezentatív. 4 nap? haha

Azért a tapasztalat nem árt, Pesten sem.

VAnnak gyakornoki állások, de ott szinte ingyen kell dolgozni.

És jobban teszed, ha még diákként jelentkezel.

2013. szept. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
1,5 év után ismerős ajánlott be, de nem Pesten, hanem Vácott.
2013. szept. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, hogy azt a két normális válaszolót miért kellett lepontozni? Mert hamar talált? Jealous Much? Akkor én inkább be se írom.
2013. szept. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy le sem írod? Még el sem kezdted az egyetemet, de már ajánlatokkal bombáztak, vagy mi? Mert ezeket nehezen tudom elképzelni, hogy überelik.

Persze nagyon nem mindegy, hogy milyen diploma, bölcsész, jogász, közgazdász diplomással Dunát lehet rekeszteni, de a mérnökök elég könnyen találnak.

2013. szept. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az elsőt nem értem miért szavazták le, simán elképzelhető.

A második nagyképűsködik.


Egyébként nem tudom mekkora elvárás a nettó 150 ezer kezdésnek, szerintetek?

2013. szept. 25. 20:50
 10/14 anonim ***** válasza:
Közgazdász piacképes, nem kell okoskodni ha nem értesz hozzá, de szak és sulifüggő(de mondjuk ez mérnököknél is elmondható, egy műszaki menedzser vagy egy GDF nem olyan elismert), BCE, BME, ELTECON, BGF -el meg pénzügy és számvitellel, alkalmazott közgazdaságtannal vagy gazdaságelemzővel nem hiszem, hogy problémáid lesznek, ja persze mindenki menjen gépészmérnöknek még ha egyáltalán nem is érdekli....
2013. szept. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!