Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként most már soha...

Pályakezdőként most már soha nem fogok tudni elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Pályakezdő, diplomás nő vagyok, és a diplomaosztó óta nem találok munkát. Már másfél éve nem változik a helyzet, sőt csak rosszabb lesz, hiszen egyre nagyobb lyuk tátong az önéletrajzomban a kihagyott idő miatt, és valószínűleg ezért nem hívnak be újabban sehova interjúra. Az elején még sok állásinterjúra hívtak be, de vagy nem jeleztek vissza semmit, hiába is ígérték, vagy pedig megmondták, hogy sajnos nem én lettem a szerencsés nyertes. Sajnos nincs kellő munkatapasztalatom, és ha nem foglalkoztatnak, nem is tudok szerezni. Probléma még az is nálam, hogy nem vagyok az a rámenős típus, és nem tudom magamat olyan frappánsan eladni az interjúkon, mint ahogy azt elvárnák (legalábbis szerintem). Nincs pénzem ahhoz, hogy újabb képzésbe fogjak bele, és nincs is aki támogasson félévente párszázezer forinttal (ennyibe kerülne egy olyan képzés, amit értelme lenne elvégezni).

Attól félek, most már soha nem tudok elindulni. Megrekedtem.


Van még valaki diplomás, aki hasonló cipőben jár?


2013. szept. 9. 19:39
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

kérdés:

Hol kerestél eddig munkát, milyen jellegű munkákat jelöltél be?

Hány helyet kerestél meg, hány oldalon regisztráltál, hány helyen voltál személyesen?

Hogyan jelensz meg egy állásinterjún, hogy néz ki a CV-d?


Pályakezdőként sehol sem könnyű, én is nagyon küzdök, ráadásul csak 8 hónap múlva lesz meg az első Bsc-m.


Korábbiak hozzászólásaira reagálva:

Nyelviskolába AKÁRHOGYAN felvehetnek, nem kell hozzá semmilyen végzettség tanárként. Erre elég jó rálátásom van, a legtöbb nyelviskola kézi vezérlésű, cégeknek és magánszemélyeknek is tanítanak és ha kell tanár, akkor csak az a lényeg, hogy tudjon tanítani, meglegyen a tudása, a papír nem igazán számít. Szóval egy francia szakkal simán be kell hogy kerülj - ha van igény.

Az igény a kulcsszó, ugyanis angolt mindenhol kell tanítani, de franciát, németet, lengyelt csak az olyan helyeken, ahol van ilyen kötődés, ezért a nyelviskolákban is ez kisebb részleg és kevesebb, talán erre specializált, vagy nagyobb nyelviskola van csak.

Szóval tanításhoz azt javaslom, hogy keress rá, hogyha te akarnál tanulni franciát, akkor milyen lehetőségek vannak és aztán munkavállalóként keresd meg a nyelvsulikat. Érdemes megpróbálni kisebbeket is, mert a céges nyelvtanfolyamokban nagy pénz van, csak erről információ kifelé kevesebb van.


Magántanításba is érdemes energiát fektetni, első körben ismerősöknek teheted fel facebookra, hogyha bárkinek kell, akkor tanítasz. Én is kb így kerestem annó tanárt, egy barátomnak a minap szláv nyelvhez kerestem így, én matekot tanítok és úgy kerestek meg, hogy közvetve ismertek és tudták, hogy tanítok.


Más munkahely:

Fejvadász/Recruiting cégeknél nézz körbe. Pl Kelly Services, de van bőven más is. A valódi fejvadász cégek nem fognak veled foglalkozni, ők specializáltabbak, de belőlük kevesebb is van. A többség "toborzó", náluk érdemes megjelenni, le fognak interjúztatni.


Érdemes körülnézned a neten, hogy milyen nemzetközi cégek vannak. Saját ismeretségi körben pl az exxonmobilról tudom, hogy náluk a felvételi követelmény az, hogy 2 nyelven tudj folyékonyan megszólalni, a diploma másodlagos. Sok ilyen cég van, rengeteg olyan pozícióval, ahol a munkához kell némi ész, de amúgy betanítás alapú, viszont napi szinten kell kommunikálni idegen nyelven.

Ehhez ajánlom, hogy nézz utána, milyen francia érdekeltségű hazai cégek vannak. Francia bevásárlóközpontunk asszem már nincsen, de építőiparban, gépiparban, élelmiszeriparban egész biztosan szükség van franciául tudókra. Például a Bombardier kanadai cégnek feltételezhetően van magyar képviselete. Keresd meg a neten az itthoni cégnevet, keress hozzájuk egy telefonszámot (neten, cégjegyzékben, ahonnan kipottyan), hívd fel őket és határozott hangon közöld, hogy ez a neved, velük szeretnél dolgozni és érdeklődnél, hogy közvetlenül vagy toborzó cégen keresztül keresnek-e munkatársakat és ha ez utóbbi, akkor mi a toborzó cég neve.


Az álláshirdetésekben általában megadnak felvételi követelményeket. Ezek között szelektálj. Ha valahova 10 év menedzseri tapasztalatot, programozási rutint, mérnöki diplomát kérnek, az komoly. Ha viszont valahova 2-3 év tapasztalatot kérnek valami hasonló ágazatban, azt meg lehet kerülni.

A lényeg, hogy határozottan lépj fel, közöld, hogy velük szeretnél dolgozni és ha rákérdeznek, hogy "miért is?", akkor tudj reagálni. Ezért ha felhívsz valakit, előtt olvasd át a honlapjukat, tudd, hogy mivel foglalkoznak, ebből mi érdekel téged, miről tudsz kicsit rizsázni, bókolni.


Szintén korábbi hozzászólónak: az EP-ben kell külön tolmács végzettség és két nyelv profi ismerete, egy nem elég. Német-Angol szakos ismerősöm van, neki van szaknyelvi és tolmács papírja is, megtámogatva egy gazdasági diplomával.


"Ne is haragudj de mit vártál egy ilyen diplomától???"

Azért ezek a reakciók kicsit erősek. Tény, hogy ha valaki gépészként végez, két középfokú nyelvvizsgája van és hobbyból programoz, akkor jobbak az esélyei, de azért nem kell lebecsülni a nyelvszakokat, csak a helyükön kell kezelni őket. Sok cégnél nagyon fontos, hogy a levelezés megfelelő szinten működjön és ott pl elengedhetetlen, hogy legyenek olyanok, akik ezt egyetemen tanulták.


A fontos az, hogy próbáld meg megkeresni, hogy kinél jelent jópontot az, amit tudsz (nem feltétlenül csak a diplomád, hanem egyéb dolgok, amiket csinálsz-csináltál), keresd meg a "bemenő csatornákat" és tegyél rájuk jó benyomást, érd el, hogy emlékezzenek rád! Legyél te az, aki nem csak "beesett" az interjúra, hanem a megjelenése megfelelő volt, a szavaiból kiderült, hogy tudja, mivel foglalkozik a cég, hogy tudsz magabiztosan fellépni egy konfliktusban.


ui.:

Van egy csomó tipikus kérdés állásinterjúkon. Ezekre érdemes előre felkészülni, válaszokat gyártani, még ha a helyszínen nem is szabad mutatni, hogy te erre készültél. Pl ilyen a "mondj 3 jó és rossz tulajdonságot magadról", vagy a korábbi munkahelyek firtatása, mi volt a jó, mi volt a rossz, miért jöttél el, milyen jövőt látsz magadnak 5 év múlva, miért ehhez a céghez jöttél, stb.


sok sikert :-)

2013. szept. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!