Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként most már soha...

Pályakezdőként most már soha nem fogok tudni elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Pályakezdő, diplomás nő vagyok, és a diplomaosztó óta nem találok munkát. Már másfél éve nem változik a helyzet, sőt csak rosszabb lesz, hiszen egyre nagyobb lyuk tátong az önéletrajzomban a kihagyott idő miatt, és valószínűleg ezért nem hívnak be újabban sehova interjúra. Az elején még sok állásinterjúra hívtak be, de vagy nem jeleztek vissza semmit, hiába is ígérték, vagy pedig megmondták, hogy sajnos nem én lettem a szerencsés nyertes. Sajnos nincs kellő munkatapasztalatom, és ha nem foglalkoztatnak, nem is tudok szerezni. Probléma még az is nálam, hogy nem vagyok az a rámenős típus, és nem tudom magamat olyan frappánsan eladni az interjúkon, mint ahogy azt elvárnák (legalábbis szerintem). Nincs pénzem ahhoz, hogy újabb képzésbe fogjak bele, és nincs is aki támogasson félévente párszázezer forinttal (ennyibe kerülne egy olyan képzés, amit értelme lenne elvégezni).

Attól félek, most már soha nem tudok elindulni. Megrekedtem.


Van még valaki diplomás, aki hasonló cipőben jár?


2013. szept. 9. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Próbáltál más területen is elhelyezkedni?
2013. szept. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Milyen szakon, msc-n vagy bsc-n végeztél? Jelentkezz a munkanélkülinél valamilyen képzésre vagy kérdezz rá a közmunkára. Én is közmunkában kaptam állást, most keresek normálisat, hátha. Ha szerencséd van nem takarítani vagy fát metszeni vesznek fel hanem adatot rögzíteni, vagy más hasonló. Még ez is jó lehet h tudsz valamicskét félre tenni, utána pedig tipli pest vagy hasonló. Küldj cégekhez csak úgy önéletrajzot még ha gyári munkára is. Sokkal jobb munka mellett keresni mint otthon ülve. Kicsit helyrerázódsz. Hidd el, tapasztalat.
2013. szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem túl piacképes a diplomám. Nyelvszakon végeztem (francia szak), ami önmagában nem sokat ér, hiába egyetemi szintű a végzettségem. Nem csak nyelvigényes munkakörben próbáltam elhelyezkedni, de mindenhol kudarcot vallottam. A munkaügyi központban regisztrálva vagyok. Egyébként Budapesten lakom, de így sem vagyok sikeresebb, mint egy vidéki, akinek kevevesebb a lehetősége.
2013. szept. 9. 20:44
 4/11 anonim ***** válasza:

Ne is haragudj de mit vártál egy ilyen diplomától???

Egy ilyen diploma olyan melókra jó mitha csak érettségiztél volna vagy nem tudom hogy mondjam és azért nem vesznek fel mert a diplomád miatt többet kellene fizetni szóval szinte hátrány hogy lediplomáztál, ajálanám hogy próbálkozz Franciaországba ha már francia szakon végeztél ott legalább van munka és az egyszerü melóknál is fél milla felett lehet keresni!

2013. szept. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Francia szakkal nem találsz melót.Ne viccelj már SSC-be próbálkozz,Svájcba,Luxemburgba.

Miért nem ott is nézel melót?

Piacképes a szakod mivel a francia nagyon kell,miért nem mész el szinkron tolmácsnak vagy az Európai Parlamentbe?

Bölcsész szakok közül a nyelvi szakok amik igenis érnek valamit de csak azok.

Közben miért nem tanítsz magán úton,miért nem mész el nyelvsuliba mondjuk a BrainTurbo,Relaxa vagy ezekbe?

2013. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
91%
Utolsó válaszoló: Nekem is nyelvszakos diplomám van, és nekem sincs még munkám, bár a nyáron végeztem. Tanítani ezzel a diplomával nem lehet, főleg nem nyelviskolában Franciaországba kiköltözni pénz kell, nem is kevés, és ugye ott sincs kolbászból a kerítés, mi van, ha a munka amit a neten megpályázott, lefixált, kamu... A francia nyelvtudás Franciaországban nem előny, hanem alap dolog, tehát a kérdező ott is hátrányból indulna, mivel (gondolom felejtett a másfél év alatt) nem anyanyelvi szinten tud.. azért elég nehéz így. :(
2013. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jaj szerintem elég egyértelmű, h az 5. hozzászóló egy bohóc.
2013. szept. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább te vagy bohóc kisöreg,én csak SEGÍTENI próbálok másoknak,te sutyerák.
2013. szept. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
IT servicenél vagy francia tulajdonú cégeknél is próbálkozhatnál. Csak simán küldj vagy vigyél be nekik önéletrajzot hátha. Pl. tesco, benzinkutak, akármi. Pesten laksz, így hidd el, több a lehetőség. Gyógyszergyárak, kereskedelmi, szállítmányozási cégek stb. Angol nyelvvizsgád nincs véletlenül? Az még nagyobb előny lenne.
2013. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így van utolsó pont erre gondoltam én is,ilyen helyekre kellene,ismim ő SSC-ben van francia nyelvtudással.
2013. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!