Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik szakma éri meg a mai...

We555 kérdése:

Melyik szakma éri meg a mai vilagban? Pincer vagy fodrasz?

Figyelt kérdés
19L, a ket szakman gondolkodom. Ami a pincert illeti, tudom mivel jar(pasim is pincer), de szeretek kommunikalni,regota erdekel ez a szakma. Ami a fodraszt illeti, szeretek hajakat keszitgetni, kreativkodni, jo az allokepessegem es ez is erdekel mar egy ideje. A fodraszattol inkabb attol tartok hogy sokba kerul+nekem nincs sok ismerosom a vendegkor kiepitesehez...Melyik érné meg bel/kulfoldon?

2013. szept. 9. 07:04
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

pincér: szakmával külföldön egész jó a fizetés+egy rahedli borravaló, szóval külföldön megéri nagyon, de ehhez kell jó nyelvtudás.


itthonra ne tanulj pincérnek, mert sok helyre szakma nélkül is felvennének és ha dolgozol benne pár, évet máris felér egy szakmával.

2013. szept. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ja és nem tudom van e szakmád,de ha nincs fodrásznak sok helyen tanulhatsz ingyen.
2013. szept. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Külföldön mindegyik megéri...
2013. szept. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha elfogadsz egy tanácsot, pincérnek ne tanulj. Az tény, hogy egész jól meg lehet belőle élni itthon is (agyamra mennek már ezek a külföldmániások...), viszont nagyon hamar ki is lehet égni. Gondold el, hogy sok helyre be sem vagy jelentve, vagy csak 4 órára, minimálbérre, ha majd szeretnél családot, nem fogsz tudni a kicsiddel otthomaradni, mert semmi bevételed nem lesz, ráadásul család mellett pokoli nehéz lesz a vendéglátós munkabeosztás, én ha tehetek, mindenkit lebeszélek erről. Az elején mindenki ilyen lelkes ám, hogy szeret kommunikálni, de pont ez lesz az, amit majd meg fogsz egy idő után utálni a sok barom és bunkó ember után, akikkel nap mint nap találkozol.

Nem akarlak elkeseríteni, de a fodrászat is tömegszakma lett, legalábbis felén minden sarkon fodrászat van, amik konganak az ürességtől. Szerintem a sportban sokkal több fantázia van, akár egy aerobic oktatóit elvégezni, vagy például gyerekekkel foglalkozni, mert arra is nagy igény van ma már, főleg, hogy sok szülő reggeltől estig gürizik. Nekem ismerősöm is keresett olyan nőt, aki minden nap el tudja hozni az oviból a kislányát, mert olyan a munkabeosztása, amibe ez már nem fér bele.

2013. szept. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!