Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érettségi nélkül a mai világban?

Érettségi nélkül a mai világban?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


19/F vagyok. Idén végeztem a szakiskolával mint szobafestő. Érettségim nincs, már dolgozok.

Sokat gondolkodtam rajta, hogy jövőre (mivel az ideiről már lekéstem) letegyem-e az érettségit.

Úgy látom szinte mindenhez, a legegyszerűbb munkához is kell, amit még egy bármilyen szakmát végzett vagy 8 általánossal rendelkező ember is eltudna végezni..


Ti mit gondoltok? Mai világban tényleg elengedhetetlen?



2012. okt. 19. 19:58
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Azért ide raktam a kérdésem, mert ezt a kategóriát elég sokan böngészik, így remélem kapok sok választ-tanácsot.


(Ha nagyon fontos adhatok zöld kezet is...)

2012. okt. 19. 19:59
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sokat nem ér a munka világában de ha nincs akkor sok lehetőségtől elesel.

Én is szakmunkás után mentem érettségizni, csak határozd el magad.

2012. okt. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, elengedhetetlen. Sok sikert hozzá!
2012. okt. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
99%

Ha van hozzá kedved és energiát, mindenképpen vágj bele. Ki tudja, mikor akarsz vagy kényszerülsz olyan átképzésen/továbbképzésen részt venni, ahol feltétel az érettségi.

Különben tetszik a gondolkodásmódod, az, hogy nem ülsz a babéraidon, hanem foglalkozol a tanulás gondolatával. De ha mégsem megy, akkor se csüggedj, egy jól dolgozó, lelkiismeretes, a megbízókkal szemben korrekt és tisztességes szobafestő szerintem mindig meg tud élni.

2012. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%

Szakmán belül is lehet továbbképezni magadat.

A szakmunkásoknál pedig nem az érettségit kérik, hanem a szakmai végzettséget,hozzáértést.

2012. okt. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem elengedhetetlen, de szélesedik a paletta, ha olyan helyzetben leszel, hogy munkát keresel, vagy úgy döntesz, tanulsz valami mást. Amíg pedig ilyen fiatal vagy, addig lazán meglesz, család mellett viszont nehéz, ha mégis úgy hozná a sors. Ha kedvet és erőt érzel hozzá, mindenképp vágj bele!
2012. okt. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Mivel neked szakmunkásból a 9-10. osztályod megvan így 2 év alatt leérettségizhetnél.
2012. okt. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Egy érettségi ma már alap dolog, de szerintem az,hogy már dolgozol és szakmád van, tiszteletreméltó dolog. Ha van szabad kapacitásod arra,hogy tanulj, mindenképp rakd le az érettségit, de ha sikerül tartósan a szakmádba maradnod és meg is élsz belőle, akkor az szuper. :) Sok sikert!


21/L

2012. okt. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
16%

Többre mész egy másik szakmával pl gépzekelői képzések, mint az érettségivel

Diplomásokat is megválogatják ugyanúgy az érettségizetteket is, ha komolyabb melót akarsz de van érettségid akkor se biztos hogy téged fog alkalmazni mert emelett csak szakmunkásod van


Szakmunkásnak hülyeség az érettségi mert a szakmai tudásod nézik az adott munkaterületen, és az nem a 2éves érettségiben fog rejleni

Neked és nekem pl semmi előnye nincsen mert szakmunkások vagyunk, nem közalkamazottak


Arra jó hogy elb*ssz egy kis időt az életedből

Szerinted nem kérdeztem utána hogy igény tartanak-e érettségivel rendelkező szakmunkásra? azt felelték majdnem ugyanolyan esélyekkel indul mint 2szakmával

20/F

2012. okt. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy szakmában nem sokat számít, de kitudja hogyan lesz munka, meg mi lesz 10-20 év múlva?

Az pedig igaz, hogy később nehézkesebb lesz. Így lehet még most lerakom. Meglesz. Semmit sem veszítek vele én úgy gondolom.

2012. okt. 19. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!