Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érettségi nélkül a mai világban?

Érettségi nélkül a mai világban?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


19/F vagyok. Idén végeztem a szakiskolával mint szobafestő. Érettségim nincs, már dolgozok.

Sokat gondolkodtam rajta, hogy jövőre (mivel az ideiről már lekéstem) letegyem-e az érettségit.

Úgy látom szinte mindenhez, a legegyszerűbb munkához is kell, amit még egy bármilyen szakmát végzett vagy 8 általánossal rendelkező ember is eltudna végezni..


Ti mit gondoltok? Mai világban tényleg elengedhetetlen?



2012. okt. 19. 19:58
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztató és kedves szavakat :) Szerintem belevágok. Veszíteni nincs mit, én úgy gondolom.
2012. okt. 19. 20:32
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert, veszteni nem vesztesz vele, az biztos!
2012. okt. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tedd le, még most, hogy nagyjából benne vagy könnyebb. De lehet 10 év múlva akarsz tanulni valami más olyan szakmát amihez kell az érettségi, akkor már sokkal nehezebb lesz nekiülni a dolognak.
2012. okt. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Előálltam ma a dologgal itthon... Az ilyeneket anyának mondom először el, ő úgymond nyugodtabban viseli az ilyeneket :)


És utána jött apa... Csak rázta a fejét és vigyorgott, elkezdi: Hagyjad már, Te meg az érettségi...Sosem szerettél tanulni, úgyse menne... Minek az? Festőhöz nem kell.

Aztán mondtam neki, hogy bármi lehet az életben még, az, hogy festő szakmám van még semmire sem garancia. Meg én nem akarok gyárban rohadni, ha már azt nem akarja, hogy oda menjek ahova Ő.

2012. okt. 20. 18:00
 15/20 anonim ***** válasza:

Jól teszed, ha leérettségizel, nem tudhatod, később hogyan alakul az életed. Szerintem most már nem csak az érettségi alap, hanem, hogy tudjál legalább egy nyelvet mellé. Ráadásul ha esetleg később szeretnél tovább tanulni, ott elengedhetetlen az érettségi.


Sok sikert!

2012. okt. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Azt gondold végig, hogy miket tervezel az életben..Szereted a szakmádat? Ebből akarsz élni 10 év múlva is?

Szerintem egy érettséginek akkor van igazán értelme, ha van valami egyetemi- főiskolai szak és oda kell előfeltételként. önmagával érettségivel nem fogsz előbbre jutni. Akinek csak érettségije van, az rosszabb helyzetben van a munkaerőpiacon, mintha szakmád lenne érettségi nélkül. Mert a szakma az garancia, hogy értesz valamihez, de az érettségi az csak egy bizonyítvány az alapműveltségedről, de a munkaerőoiacon semmit se ér. Mondom ezt úgy, hogy én főiskolára járok. Szerintem, ha szereted a szakmádat többet érsz vele, ha kitanulsz még valami szakmát, és akkor ütőképesebb leszel több irányba is el tudsz indulni pl.: kőműves, burkoló, asztalos, ács... szerintem ezek külön jók, mert jól párosítható a szobafestővel. De indulhatsz egész más irányba is egy jó piacképes szakmával!

2012. okt. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Jó szakma, értettségi, plusz idegen nyelv ismerete. Ezek ma nagyon fontosak. Nekem az első kettő megvan, csak az utolsóba kéne belevágnom.

Érdemes megszerezni az érettségit, én annak idején, 20-as éveim közepén tettem le, estin, 2 év alatt. Munka mellett nem volt könnyű, de megérte és még élveztem is. Meg hát, az akkori munkahelyemen javasolták, hogy szerezzem meg, mert ugye, könyvesboltban dolgoztam és oda alapvető.

Amúgy is, elég sok munkahelyen kérik már, szóval, nem árt, ha megszerzed.

2012. okt. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Érettségi mindenképpen jó.

Munka után nehéz, de vannak csajok, lesz programod és tudást is szerezhetsz.

A szobafestés is olyan, hogy príma anyagokkal, egyszerű szerszámokkal ma már szinte bárki megtanulhatja annyira, hogy ne hívjon szakembert.

Én mindíg magam festem, tapétázom a lakásom. Szeretem is csinálni, meg olcsóbb is. Elég jól sikeredik.

Mostanság még a hajamat is magam vágom, mert még ezzel is spórol az ember.

Csak tanulj, középiskolát, szakmát és több lesz a lehetőséged.

A szobafestést meg is unhatod később és akkor válthatsz...

2012. okt. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Kitudja hova sodor az élet 10 év múlva és ingyen van, veszteni nincs mit.


Építőiparban nem nagyon van jövő azt mondják a "nagy öregek" :D


Valami fém vagy húsipari szakma (hentes) jönni jól.

2012. okt. 22. 17:35
 20/20 anonim válasza:
100%
Nekem megvan az érettségim de nem tudnék újra leérettségizni
2022. jan. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!