Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön élő magyarok! Tud...

Külföldön élő magyarok! Tud nekem segíteni valaki? :$

Figyelt kérdés

Diákmunkát szeretnék külföldön a nyárra (július közepétől- augusztus végéig), de sajnos nem tudom, hogyan induljak neki!

Angolul szinte felsőfokon, franciául középfokon, olaszul kezdő szinten beszélek! elsősorban angliai melók érdekelnének! Szóval tudnátok nekem írni vmi ottani munkaközvetítőt, vagy akármilyen segítség jól jönne.. Előre is köszönöm!! 19/L


2009. okt. 29. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék én is. Tavaly görögbe mentem volna, de átvágott a közvetítő... ha gondolod, dobok egy privátot.
2009. okt. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
megköszönném :)
2009. okt. 29. 21:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen diák munka érdekelne?Csak azért kérdezem,mert például itt kint Angliában a mekibe úgy tudsz elmenni melózni,hogy bemész,adnak egy kérdőívet amit kitöltesz,majd felhívnak telefonon,és mehetsz interjúra.Ha tudsz angolul 99% hogy felvesznek..Ezen kívül még sok olyan meló van amit egyénileg is meg lehet csinálni,csak a nyelvtudás kell...
2009. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ! igazából bármilyen munka megtenné, persze az ilyen 18+ témát mellőzve.. ja, és úgy nem szeretnék kimenni, hogy ott vagyok már egy hete és nincs munkám.. vagy erre nem sok esélyem van, hogy itthonról kerítsek vmit??:S
2009. okt. 29. 21:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A második író vagyok.Két lehetőséged van!

1.Vagy otthonról keresel egy ügynökséget,akinek fizetsz egy valag pénzt,és reménykedsz abban,hogy a munka amit kínál nem átverős.(az otthoni ügynökségeknek a 90% becsapja az embert,mert tudja,hogy inkább azok mennek hozzájuk akik nem tudják a nyelvet)

2.Vagy magadra szán 2-3 hetet,hogy kijössz ,és magad keresel munkát egyénileg.Ebben az esetben tudod,hogy senki nem ver át,senkinek nem kell pénzt fizetned..

Itt kint nagyon sok ügynökség van(egymás után jönnek az utcán,csak győzőn az ember mindegyikbe bemenni)Mindig vannak munkák,persze azt is tudni kell,hogy ki mit akar dolgozni...Mint írtam amit most nagyon elvárnak az a nyelvtudás!(a gyakorlat is kell,de hiába van gyakorlatod ha nem érted a nyelvet...)

de hogy otthonról keres munkát az itteni ügynökségeken keresztül az nem fog menni..meg mondom miért.

A CV-t be kell adnod(jó,esetleg email-ben elküldheted) evvel nincs gond,hisz elég ha tudod az ügynökségek email címét.

Ha valamelyik ügynökség téged akar,akkor az első lépésük,hogy felhívnak telefonon,hogy megbeszéljék veled a további lépéseket.Magyar telefonszámot soha nem fognak felhívni,szóval kell egy angol telefonszám.

tegyük fel az is van..felhívnak és azt mondják neked,hogy X.Y.tud ön holnap reggel 8-kor kezdeni? Vagy Holnap délután 2-re kérem jelenjen meg a felvételi megbeszélésen...Ezt,hogy oldanád meg Magyarországról??

Elég nehezen ugye?nem beszélve arról,hogy ha egyszer nemet mondasz onnantól kezdve nem fognak veled foglalkozni,hisz ahogy régen s mondták.:ha 1 elmegy jön helyette 20...

Otthonról nem tudsz így munkát keresni,pedig vannak melók..Én ahol élek,ott külön ügynökségek is vannak bizonyos szakmákhoz.Pl:vannak ügynökségek akik csak irodai munkákat ajánlanak,vagy csak vendéglátásban utaznak,vagy van olyan akik csak a kereskedelemben keresnek embereket..

Neked el eldönteni,hogy hogy akarsz munkát keresni,de azt tudnod kell,hogy teljesen normális dolog ha valaki kijön ,és egyénileg keres munkát akkor 2-3 hétig nincs állása(vagy 1-2 hónapig) De van hogy valaki kijön,és 3 nap múlva már dolgozik is...Ezt előre nem lehet tudni..de hát minden benne van a pakliban nem igaz???

Azt viszont tudom,hogy az aki tud kommunikálni,és megérti mit mondanak neki,azoknak 100% több esélyük van mint azoknak akik csak "motyognak" valamit...

2009. okt. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél!!
2009. okt. 30. 10:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!