Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok! Hová...

Külföldön élő magyarok! Hová mentetek ki és miért?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 09:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Angliába jöttem, itt vagyok már 3,5 éve, informatikusként dolgozom. Azért jöttem ki, hogy kipróbáljam magam egy másik országban, és világot lássak. Nem a pénz miatt, mert otthon is jól éltem, de az itt eltöltött idő alatt megismerkedtem a menyasszonyommal, ideköt a munkám is(még jobb az életszínvonalam, mint otthon), szóval én már nem megyek haza, legalábbis a közeljövőben.
2011. máj. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Svájcban élek, ami Budapest után felüdülés. Itt minden tiszta, az emberek nem morcosak/szomorúak folyton, ha láthatan jól élsz, akkor nem irigykednek, nem kell beriasztózni autót-lakást, nyugodtan átmehetsz a zebrán, akkor is, ha nincs lámpa, nem kell félned, hogy dudálva gyorsítanak, esténként nyugodtan pihenhetek, mert nincs az utcán üvöltözés, hangos zene, üvegcsörömpölés, a parkokban sötétedés után is gondtalanul sétálgathatsz, mert sem csövesektôl, sem a széthagyott kutyakakitól nem kell tartani... és még hosszan tudnám sorolni. Nagyon hiányoznak a családom, a barátaim, de nem tervezem, hogy valaha is visszaköltözzek és itthagyjam mindezt...
2011. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Vancouver. Tolerancia. Rengeteg zöld. Mégis, mindaz a kényelem amit egy modern Észak-amerikai város megadhat. Működő egészségügy és igazságszolgáltatás.
2011. máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De jó! Meséljetek még! Minden érdekel.:)
2011. máj. 2. 14:27
 5/16 Angel8807 válasza:
Svájc? Én most Londonba gondoltam hogy kiköltözöm.. mert kint vannak a rokonaim. de Svájc is fel keltette a figyelmem ott milyen nyelven beszélnek?
2011. máj. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%
Svájcban svájciul beszélnek és svájcisapkában jár mindenki.
2011. máj. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Svájc: A Svájci Államszövetség (nem hivatalos fordításban néha Svájci Konföderáció, tükörfordításban Svájci Esküszövetség) tengeri kijárattal nem rendelkező, kantonokból (tartományokból) álló szövetségi köztársaság Közép-Európában. Hivatalos nyelvek: német, francia, olasz, rétoromán
2011. máj. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Én jelenleg Németországban éltem, mert nemboldogultam Magyarországon. Itt idősgondozó vagyok, és a minimál bér alatt keresek egyelőre, de szállást és kaját nem kell fizetnem. Közvetítő álltal jöttem ki, de május 1-től minden lehetséges. Akár, h közvetlenül itt dolgozzam. Azért jöttem ki, mert szeretnék összeszedni egy lakásra valót. Azonkívül tetszik a korrektség, tisztaság, természet. Budapestről jöttem ide egy kicsi faluba, a természet mellé. A németek korrektek és ugyanúgy szórakoznak, mint mi. Rend és tisztaság van. És ha valaki doglozik, akkor megél, boldogul. Sajnos Magyarországon egyedül, szülöi segítség nélkül nem tudtam megteremteni az alapjaimat. puszi nektek.
2011. máj. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly augusztustól élek Németországban.

Jó állásom volt Magyarországon is, jó fizetéssel, amit nehéz volt feladni, de úgy voltam vele, hogy jó munkát még találhatok, de még egy ilyen férfi nem biztos, hogy az utamba akad, aki miatt most itt vagyok. :-)

Kb. 5 évvel ezelőtt ismerkedtem meg a mostani párommal, aki német, ugyanannál a cégnél dolgoztunk, csak ő Németországban, én meg Budapesten. Most már több, mint egy éve házasok is vagyunk.

4 év távkapcsolat után én költöztem, és minden jól megy, szeretek itt lenni, reményeim szerint nem fogok már visszamenni Magyarországra.

Németet soha nem tanultam iskolában, angolul beszélek, a férjemmel is angolul kommunikálunk, de természetesen rajta vagyok a németen, mert amint lehet, szeretnék dolgozni (van egy ápolónői diplomám, bár az utóbbi években nem ezzel dolgoztam, de hátha itt még hasznát veszem, Magyarországon nem lehetett...).

Tetszik a rendezettség ami Németországban van, és bár azt mondják, hogy a németek hűvösek és távolságtartóak, én ezt eddig nem tapasztaltam, nagyon segítőkészek.

2011. máj. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Én is Svàjcban vagyok 8 éve,férjhez jöttem:)

A véleményeket az orszàgrol osztom az elöttem szolokal!:)

2011. máj. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!