Kezdőoldal » Utazás » Európa » Magyarok. Ki hogyan kezdte...

Magyarok. Ki hogyan kezdte külföldön?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Menyasszonyommal tervezzük hogy ki megyünk külföldre hosszabb időre!

Olyan kérésem lenne tőletek hogy aki külföldön él az please írja le ide a tapasztalatait,és azt hogy hogyan kezdte kint az életét,munkáját meg mindent :) Előre is köszi szépen ;)


2011. márc. 28. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ismerosom volt kint,odamentem es ott laktam 2 honapot. utana talaltam munkat es elkoltoztem. de azota megint munkanelkuli vagyok,de a parom jol keres. ugyhogy nincs gondom
2011. márc. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem úgy néz ki, hogy van Magyarország ami rossz, meg van az összes többi ország, amik jók. Külföld és külföld között rengeteg különbség lehet. Jó lenne legalább azt tudni, hogy hová készültök pontosan.
2011. márc. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Anglia, London.

Kijöttünk és elkezdtünk gályázni... én takarítottam, párom mosogatott. Mivel én már beszéltem a nyelvet, próbáltam szakmán belül találni valami állást. 3 hónap alatt sikerült, de csak 4. hónaptól kezdtem el dolgozni.

Párom mivel nem beszélte a nyelvet 1 évig mosogatott illetve egy idő után máshol WC-t pucolt és asztalt törölgetett, majd egy év után már éjszakai recepciós volt hotelben, aztán mikor már úgy érezte, hogy megy a nyelv kezdett el szakmán belül munkát keresni. Talált is.

Most már nagyon jól keresünk mind a ketten, saját lakásunk van és jól vagyunk. De az eleje nagyon nehéz volt, főleg, hogy mi nekünk otthon voltak adósságaink, amiket vissza kellett fizetni. 4 évünkbe volt, hogy helyre jöjjünk. Addig meg összeszorítottuk a fogunkat.

2011. márc. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én au-pair-nek jöttem ki Manchesterbe, hogy jól megtanuljak angolul, ami sikerült is. 9 hónap au-pairkedés után a a saját szakmámban kerestem munkát, 2 hónap után dolgoztam is. Azóta már Londonban vagyok, ugyanúgy a saját szakmámban.
2011. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én gyakornokként kerültem ki, és úgy maradtam kinn dolgozni. KEzdőtőkével kell indulni, mert én pl nem kaptam még fizut sem az elején, csak szállást és napi 2xi kaját. De a nyelvet jól megtanultam, az volt a lényeg. Utána már könnyebb helyben munkát találni.
2011. márc. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Várom a továbbiakat is,nemcsak Angliából hanem minden más országból is ahol magyarok élnek és kimentek:)
2011. ápr. 2. 10:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!