Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért tartják titokban a...

Miért tartják titokban a cégek a dolgozók fizetését?

Figyelt kérdés
Miért kötelesek a dolgozók egymás előtt is titkolni, hogy mennyi a fizetésük? Nem az lenne a fair, ha ki lenne írva a faliújságra, hogy ki mennyit keres? Csak akkor van értelme a titkolózásnak, ha nem igazságosan vannak a dolgozók megfizetve, a beosztásuk és teljesítményük szerint, nem?

2013. jún. 21. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Őszintén szólva engem nem érdekel, hogy másnak mennyi a fizetése, és másnak sincs semmi köze az enyémhez. Szerintem te se örülnél neki ha a te neved és fizetésed ott virítana nagy betűkkel a hirdetőtáblán.
2013. jún. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem jöbb teljesítményre sarkallná a dolgozókat, ha látnák, hogy egy szorgalmasabban dolgozónak több a fizetése, de a magas fizetésűeket is arra kényszerítené, hogy bebizonyítsák, ők megdolgoznak a sok pénzért!
2013. jún. 21. 14:14
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

"Szerintem jöbb teljesítményre sarkallná a dolgozókat, ha látnák, hogy egy szorgalmasabban dolgozónak több a fizetése, de a magas fizetésűeket is arra kényszerítené, hogy bebizonyítsák, ők megdolgoznak a sok pénzért!"


Kétlem. Mivel az emberek irigyek. Főleg az menne, hogy "az xy hogy kaphat annyit, ha semmit sem csinál egész nap"...

2013. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Főleg az menne, hogy "az xy hogy kaphat annyit, ha semmit sem csinál egész nap"..."


Na épp ez az, hogy xy legalább elszégyellné magát, és jobban belehajtana, hogy lássák a többiek, hogy megérdemli a magas fizetést!

2013. jún. 21. 14:45
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Hol elsz Te baratom.... Elszegyelne magat??? Ne nevettesd mar kimagadat :))) Nem szeretnelek megbatani de ez csak a kisemberek kerdese es temaja ki mennyit keres....
2013. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-ös: engem se érdekel xy fizetése, ha nem ott dolgozik, és nem ugyanazt a munkát végzi, amelyet én, de azt hiszem egy normális világban elvárható az, hogy az azonos munkát végzők teljesítményük arányában legyenek megfizetve. Ahol pedig sunyiskodnak a fizetésekkel, ott valószinűleg nem úgy van.
2013. jún. 21. 15:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

De amugy eleve nem lehetettlen amit szeretnel! Mondok 2okot! Jobb helyeken nem egyseges a beremeles hanem eves ertekeles alapjan jarnak a beremelesek innentol kezdve pedig maris lesz difi. A masik dolog pedig aki ott van 1eve meg ott van 10eve eleve mas lesz megitn csak a bere mert 10ev alatt folyamatossan not a bere igy mar eleve kizart megint hogy egyforma ber legyen. A 3dik dolog pedig ha valami nem berrabszolgasagot csinalsz kezdo minimalberrel hanem van egy normalios elbeszelgetes vagy valami ott megfogjak kerdezni mennyit szeretnel keresni! Ha olyan szamot mondasz amennyi az o intervallunokba szerepel akkor azzal a berrel vesznek fel. Ha tobbet mondasz akkor tobbnyire elkoszontok egymastol...

Ez a multiknal igy van. Volt munkahelyemen a machatronikai javitok alapbere 110-130 volt en 125ot modntam en annyit kaptam a munkatarsam csak 110 es erre jottek a % egyeb juttatasok de nem csak ennel a gyarnal volt igy hanem az osszes tobbinel!

2013. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

"Na épp ez az, hogy xy legalább elszégyellné magát, és jobban belehajtana, hogy lássák a többiek, hogy megérdemli a magas fizetést!"


Amíg az országhatáron befelé az van írva, hogy "Magyarország", addig előbb leszne az emberek irigyek a másik fizetésére, mint hogy tegyenek valamit a sajátjukért.

2013. jún. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nem mindegy, ki hány év tapasztalattal rendelkezik és milyen a teljesítménye. Már csak ezért sem lesz egyenlő a bérezés.

A nyilvános bérek nem ösztönöznék jobb munkára az embereket, mert csak ujjal mutogatnának, hogy "bezzeg a Józsi!" A jól keresők sem szégyellnlék el magukat, mert sok esetben azok kapnak több pénzt, akik tudnak nyalni vagy mertek sokat kérni.


" egy normalios elbeszelgetes vagy valami ott megfogjak kerdezni mennyit szeretnel keresni! Ha olyan szamot mondasz amennyi az o intervallunokba szerepel akkor azzal a berrel vesznek fel. Ha tobbet mondasz akkor tobbnyire elkoszontok egymastol..."

Igen, csak ennek van egy olyan hozadéka, hogy ha tényleg kell a meló, akkor nem mersz sokat kérni és esetleg beragadsz egy vacak fizetésen.


Kis cégeknél jellemző, hogy kérnek bérigényt és ha nagyon alálősz, akkor 30-40%-kal is kevesebbet kapsz esetleg. Volt már ilyen tapasztalatom.

Nagy cégeknél viszont bértábla van és volt hogy alálőttem, aztán meglepődtem, mennyivel többet kínáltak (nyilván mert annyi volt a bérsáv alja).


Amit én helyesnek tartanék, az a nyilvános bérsáv. Tehát más pontos fizetését nem tudod, de a tiédet tudod hasonlítani a bérsávhoz és tudod, hogy a másik kolléga is ugyanebben a bérsávban van.

2021. okt. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!