Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor akarják a közalkalmazott...

Mikor akarják a közalkalmazottak fizetését emelni? :-)

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 18:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd mikor annyian lesznek, mint egy éppeszű országban.
2012. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
A közalkalmazottak így is több fizetést kapnak, mint az átlag ember. A nekik járó kedvezményekről már nem is beszélve.
2012. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem keresnek túl jól szegények!

Bezzeg a szegény ember, aki nyáron, 40 fokban kapál, napi 3000 Ft-ért...!

2012. szept. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Shai-Hulud ***** válasza:
42%

Csak az összehasonlítási alap nem jó az előző példákban. :-)


Az lehet, hogy a "szegény embernél, aki a napon kapál" többet keres egy közalkalmazott (pl. egy mentősofőr, vagy minisztériumi adminisztrátor, vagy önkormányzati ügyintéző), de azért messze nagyobb is a felelőssége.


A közalkalmazottak jelenlegi bére az AZONOS BEOSZTÁSHOZ tartozó piaci szektorban dolgozók bérénél 20-30%-kal ALACSONYABB.

2012. szept. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%

Éppen kirúgni akarják őket, ha jól olvasom...


[link]

2012. szept. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, bocsi, én félreolvastam a kérdést. Miért-et olvastam a mikor helyett.

Amúgy kicsit rosszul fejeztem ki magam, mert a tűzoltó és a polgármesteri hivatalban dolgozó emberek is közalkalmazottak, én konkrétan az utóbbiaknál nem értem a folytonos emelést. Akik nap mint nap az életüket teszik kockára, ők megérdemelnék, de azt gondolom, aki a nagy melegben, a tűző napon éhbérért dolgozik, őket is jobban megbecsülhetnék.

2012. szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Miért? van piaci szektorú tűzoltó, és piaci szektorú önkormányzati aktatologató, meg piaci szektorú tanár és piaci szektorú háziorvos?
2012. szept. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó: ha majd lesz, akkor senki nem lát el, ha torokgyulladással hozzájuk mész, meg senki nem ment ki az égő házból, mert nem éri meg nekik :P


És ez nem csak utópia. Ha így folytatjuk, ezeket is biztosítási jogviszonyhoz kötik.

2012. szept. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Shai-Hulud ***** válasza:
57%

"van piaci szektorú tűzoltó,"

Igen, nagyobb ipari cégeknél, gyáraknál van belső rendészet, helyenként belső tűzoltóság is. És igen, sokkal magasabb bérért, mint a "civil" tűzoltóságnál.


"és piaci szektorú önkormányzati aktatologató,"

Minden cégnél vannak adminisztrátorok, nézd meg a fizetésüket, és hasonlítsd össze az önkormányzati fizetésekkel.


"meg piaci szektorú tanár"

Igen, szintén nagyobb cégeknek szokott lenni humánpolitikai osztálya, van ahol önálló oktatási részleg is van. Nem az iskolai tanári fizetésekkel.


"és piaci szektorú háziorvos?"

Nem házi, de gondolom hallottál már orvosi magánrendelésekről, ugye? Szintén nem azért a bérért dolgoznak, mint egy háziorvos...


Értelmezni is kellene ám az olvasottakat, nem csak kötözködni!

2012. szept. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

hol vannak nagyobb cégek?

amelyik dokinak van magánrendelése, miért kevesli a kórházit?

2012. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!