Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem idegesít, mikor bemondja...

Nem idegesít, mikor bemondja a rádió, hogy mennyi az átlagfizetés? Miért nem az átlag fizetését mondják be?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 20. 08:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Az átlagot mondják be, és azt csak egyféleképpen lehet kiszámolni. Miért mondanának mást?
2012. ápr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert az már nem átlag, hanem módusz (a mintában a leggyakrabban előforduló érték) lenne. Ez nem parasztvakítás, csupán statisztika.
2012. ápr. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy statisztika,de nem a kérdésre válaszoltatok..
2012. ápr. 20. 09:02
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Miért nem válaszoltunk? De mindegy, akkor még egyszer.

Nem idegesít? Nem.

Miért nem az átlag fizetését mondják be? Azt mondják be!

2012. ápr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem nagyon soknak gondolod az átlagfizetés értékét.

Az átlagfizetésben benne van az is, aki minimálbéren van, meg az is, aki havi 1 milliót keres. Ez utóbbiak húzzák föl az átlagot.

Ez statisztikailag nagyon szép, mert úgy tűnik, a környező országokhoz képest nem vagyunk nagyon elmaradva átlagfizetés terén, csakhogy

a legtöbb egyszerű ember tényleg nem keres nettó 100-tól többet.

Attól, hogy te nem ismersz olyat, aki "átlagfizetést" keresne, attól még statisztikailag az átlagot mondják. Nem mellesleg az átlagfizetés sem olyan sok, nem lehet abból sem dőzsölni (tudom, kb. annyit keresek).

2012. ápr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagfizetés nem ugyanaz, mint a dolgozó, munkából élő, adózó nagy átlag fizetése. Ez egy statisztikai adat.

Ha egy hétig hasmenésem van, utána meg egy hétig szorulásom, akkor a 2 hét átlagában jó volt az emésztésem.

Na, kb. ennyire kell komolyan venni ezt a dolgot :-)

2012. ápr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tudom én,hogy az átlagfizetésben benne van hogy pl 10 ember keres 100eFt-ot és egy 1milliót havonta akkor az 181eFt átlag.Ezért fogalmaztam úgy,hogy miért nem az átlag fizetését mondják be,ami számomra azt jelentené,hogy az emberek többsége br 260-150 között keres. Persze lehet vitatni,hogy mi a többség.Nincs erre valami gazdaságban elfogadott mutató?
2012. ápr. 20. 10:05
 8/15 csibexke ***** válasza:
brutto 150-260?? szerintem az alsó mércét kicsit vidd lejebb mondjuk 100 ra...
2012. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egyik válaszoló már megválaszolta korábban:


"Mert az már nem átlag, hanem módusz (a mintában a leggyakrabban előforduló érték) lenne. Ez nem parasztvakítás, csupán statisztika."


Tehát az átlagfizetést mondják be.

Amit te szeretnél hallani, az a fizetések módusza.


Egyébként a "rádióban bemondott" összeg is csak a fizetésekről szól és csak részben helyes. Benne van a bejelentett dolgozók átlagbére, nincsenek benne a nyugdíjak, a szociális juttatások, "fekete" pénzek, befektetésekből (pl banki lekötés) származott jövedelmek, jogdíjak, stb.

2012. ápr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Én is mindig meglepődöm az átlagfizetéseken, mert én a rádióban bemondott értéknél 2-szer többet viszek haza nettóban. Most akkor én is legyek felháborodva? Miért egy szalagmunkás bérének kell lennie az etalonnak? Nem kereshet mindenki annyit. Valaki tanult is és vitte is valamire.
2012. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!