Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kassa környékén mekkora a...

Kassa környékén mekkora a munkanélküliség és mennyi az átlag bér?

Figyelt kérdés
Nógrád megyéből akarnak kassai gyárban alkalmazni 30 embert nettó 900 Euro fizetéssel könnyű fizikai munkára. Ez nagyon szépnek tűnik, csak nem értem, hogy miért nem helyben vesznek fel embereket? Szerintem ennyiért akár magyar akár szlovák anyanyelvűeket találnának. Rosszul gondolom?
2012. febr. 15. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Munkanélküliség: 17,3%


Átlagbér: bruttó 747,90 €



Szerintem nettó 900 €-t nem adnak Szlovákiában könnyű fizikai munkáért, amikor az átlagbér ennél jóval alacsonyabb.

2012. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elvileg ez egy német cég ami autóüléseket gyárt. Akkor kamu lenne?
2012. febr. 15. 20:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Van itt egy cég, ami autouléseket gyárt, de egyfolytában keresnek embereket. Szerintem nem valami jó hely, ha csak pár hetet bírnak ki az alkalmazottak. A munkanélkuliség óriási, így nem azzal van a baj, hogy ne lenne elég munkaképes ember. A nettó 900 Euro pedig szerintem kamu. Nincs az a gyár Szlovákiában, ahol ennyit fizetnének a munkásoknak. Legfeljebb 400 Eurót lehet keresni, tobbet nem ad senki.
2012. febr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!