Munkahelyen a lapockatetoválás is lehet kizáró ok?
Szia!
Szerintem sem jó ötlet, mert te értelmiségi vagy és egy irodában szeretnél dolgozni és nem egy gyárban letölteni egész életed, ahol tök mindegy hogy nézel ki, hanem te egy komoly hölgy leszel komoly helyen, és hidd el nagyon is számít, mert gondolj bele vannak ezek az úgy nevezett csoport tréningek, amik összekovácsolják a csapatot vagy egy üzleti konferencia egy szállodában, ahol le kell esetleg menni a fürdőbe is, vagy a szaunába, ahol nem a munkáról beszéltek csak, hanem személyesen is megismeritek egymást az üzleti partnerekkel, nem biztos, hogy jó benyomást keltene, vagy mi van ha estélyit kell felvenned egy gálára, színházba, operába meg elitebb helyekre, jó tudom, hogy meg lehet boleroval oldani, de mi van ha van valami dresszkód vagy bármi, nem tudod örökké rejtegetni.
Én tudom, hogy nagyon szeretted a nagyapád, de sokkal jobb, ha a szívedben őrzöd meg, vagy a fotóalbumban, és mindig gondolsz rá, az neki is sokkal többet jelent, mert tuti, hogy figyel téged a menyországból és büszke rád.
Remélem segítettem a döntésben. :)
Akármennyire is nem értek egyet sajnos sok realitás van abban amit előttem írtak. Az egész világra, de Magyarországra főleg jellemzőek ezek a sztereotípiák és társadalmi normák, miszerint egy értelmiségi embernek feltétlen komoly zenét kell hallgatni, operába és borkóstolókra járni, holott senkinek semmi köze nem lenne hozzá, hogy ki mit csinál a magánéletében. Egy ügyvéd, egy orvos vagy egy cégvezető is érezheti úgy, hogy az ő életét a rock koncertek, a tetoválások vagy a rap zene teszik teljessé, ez az ő dolguk lenne.
Én személy szerint el tudom különíteni a munka és a magánéletet, de ez én vagyok. Engem nem érdekelne, hogy tetoválásod van, viszont sok ember ezzel másképp van. Találkoztam rengeteg olyan emberrel, akinek abszolút irreleváns volt a hobbija vagy a megjelenése a foglalkozásához képest, mégis a borító mögött gyakran ritka értelmes, kivételes képességű emberek voltak.
Nem feltétlenül számít. Bankban dolgozom (a központjában). Van olyan, akinek az alkarján van tetoválás (ha külsős vendég jön, akkor hosszúujjút vesz fel), fülporc piercing, nyelvpiercing - ezek mind előfordulnak, ráadásul aránylag kirakatos pozíciókban.
De vannak testi fogyatékos emberek is; csípőficamos sánta, hallókészülékes halláskárosult, kancsal, kerekesszékes.
Az mindre igaz, hogy a munkájuk elvégzésében nem akadályozza őket semelyik tetoválás, piercing, fogyatékosság.
Valószínű, hogy vakot még ezért nem láttam, mert monitoros munkát nem biztos, hogy el tudna végezni.
Egyébként csapatépítőn úszásnál láttam már nagy tetoválást háton. Inkább érdeklődés volt: jé, mit ábrázol, nem fájt-e. Munkahelyen nem látszik, csapatépítőn meg nem foglalkoznak vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!