Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Végrehajtói letiltás van a...

Végrehajtói letiltás van a fizetésemen. Most munkahelyet váltok, muszáj odaadni a végzést az új munkahelyen?

Figyelt kérdés
Tudom, h előbb-utóbb ki kell fizetni, de most néhány hónapig, amíg nem talál meg a végrehajtó nagy könnyebbség lenne. A tartozás nem hitel, vízszámla, csőtörés miatt lett nagyon sok, föld alatt folyt el, hónapokig nem vettük észre (átalányt fizettünk) még mielőtt vki rosszindulatúan kiosztana, h elhasználtam a szolgáltatást... A kérdés lényegén ez nem változtat, tudom. Milyen következménye lehet, ha nem adom oda a papírt?
2013. ápr. 25. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen oda kell adnod, amúgy is az új cég rögtön látni fogja a papírjaidból a levonást..

Ha mégis eltitkolod, csak 1 hónapig húzhatod, és sokkal több késedelmi pótlék és egyéb büntetési díj lesz, így nem is érné meg.

2013. ápr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még szép, hogy oda kell adnod, ez nem úgy megy, hogy csak úgy eltitkolod! Nem is értem, ezt hogyan gondolod...
2013. ápr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm.

Másodiknak: úgy képzeltem, h 80.000 Ft-os állást találtam, és még kb. az is kevés lenne az éhenhaláshoz. Na, most ha ebből levonják a közel 30.000 Ft-ot... Pár hónapig igen is sokat számított volna az a plusz 25-30.000,- Ft. Amíg nem találok mellé egy másik állást feketén, ami pótolja ezt a kiesést. Tiszta szívemből kívánom, h sose legyél ilyen helyzetben!


Amúgy megnéztem a többi papírt, sehol máshol nem látszik ez a letiltás.

2013. ápr. 25. 19:22
 4/6 anonim ***** válasza:

A gond az, hogy bűncselekményt követsz el ha egy bírósági végzést eltitkolsz a munkaadód felé.

Pár hónapig sem lenne nyugtod, mert ha csak 1 napot késik a levonásod már komoly pénzbírságot szabnak ki.. Írod hogy pár hónap alatt egy kicsit fellélegeznél.. Sajnos nem. Mert nem lesz pár hónap, és mert a következő hónapban akár meg is emelhetik a 30 ezres összeget, magasabb összeggel. Én nem játszanék ezzel, mert 100% hogy te fogsz nagyon rosszul járni

2013. ápr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen munkatársam. Majdnem ki is rúgták amikor kiderült, h nem adta oda a papírt az új helyen.

Az előző válaszolóknak igazuk van, add oda, mert te fogod a rövidebbet húzni...

2013. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem,hogy a vízmű minden igazolás nélkül elszámolja a csőtörést. Ezt Nektek senki nem mondta? Amikor jöttek leolvasni az óraállást, mondta a férfi,hogy túl sok a vízhasználat,nem volt-e csőtörés,mert akkor kevesebbet kell fizetnünk. Ráírta a papírra és nem is számlázták ki.
2013. ápr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!