Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy gazdagodhatok meg IQ-ból?

Hogy gazdagodhatok meg IQ-ból?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy az intellektuális képességeket hogyan lehet alkalmazni pénzszerzés céljára? ( Az IQ-m vélhetően a felső 3%-ban van)

2013. ápr. 13. 14:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%
Például tőzsdézel( nézd meg a Csúcshatás című filmet),vagy elvégzel egy alkalmazott matematikus szakot, vagy orvosi szakot és a legjobb leszel a szakterületeden. Amúgy mit takar a pénzszerzés? Évi 10 milliót? vagy 100 at ez sem mind1.
2013. ápr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az IQ-nál sokkal fontosabb az EQ, de hívjuk csak érzelmi intelligenciának. Akárhol dolgozol a világban, nem gépekkel hanem emberekkel kell foglalkoznod és az, hogy mennyire tudsz velük bánni, dönti el, hogy merre indul az életed, a karriered.


Nem azt mondom, hogy tudás nem kell hozzá, de két ugyanolyan tudású emberből az jut előrébb, akinek több érzelmi intelligenciája van és jobban tud bánni az emberekkel.


Most csak röviden ecseteltem, de szerintem érdemes rágoogleznod a szóra és utánaolvasni.

2013. ápr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 schocko ***** válasza:
Az EQ egy eléggé más dolog, hivatkozgatnak rá, viszont nem is igazán mérhető, én nem is nagyon hiszek benne. Ez egy tanulható valami, ami persze nem minden ember számára hoz egyforma eredményt tanulás által sem. Emberekkel legjobban bánni a politikusok tudnak, így nekik kellene, hogy legnagyobb legyen az EQ-juk, de akkor viszont nem hiszem, hogy ez egy annyira pozitív "mérőszám" lenne.
2013. ápr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
87%

Az EQ-t is lehet jóra és rosszra használni, köz- vagy önérdekre. Sok embernek ez természetes adottság és fel sem tűnik különösebben neki, hogy jól tud bánni az emberekkel, mert mindig is ilyen volt, másnak tanulnia kell, hogy jobb legyen benne.


De IQ-val is építhetsz ugyanúgy atombombát, vagy atomreaktort. A valódi tudást is pont ugyanígy lehet jóra vagy rosszra használni.

2013. ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Évi 50-100 millióra gondoltam.
2013. ápr. 15. 06:37
 16/16 A kérdező kommentje:
De ha "csak" 10-20 millió, ám legyen.
2013. ápr. 15. 06:37
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!