Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha én BME Gépész BSc végzettsé...

Ha én BME Gépész BSc végzettséggel úgy érzem, hogy nem értek semmihez és nem is kellek sehova, akkor más emberek mégis hogyan helyezkednek el?

Figyelt kérdés
Most ne értsd félre, nem azt mondom, hogy a BME az ilyen übermensch dolog, de pl BME vs nyiregyházi fösuli elefántugráltató szak között elég jelentös különbség van és nem értem, hogy milyen áron lehet ÉLETKÉPES tudást összeszedni, ha még egy szopóroller BME végigküszködése sem elég.
2013. ápr. 10. 23:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
hát a bme-n ugyan nem adnak 40ezret az tuti...ha már kapsz ösztöndijat egyáltalán akkor jo vagy...ilyen 5-6 ezertöl kezdődik a sáv, de azért is már elég sokat kell tanulni.
2013. ápr. 11. 21:50
 12/17 A kérdező kommentje:

jo hogy bme el van szállva magától, elvégre nuku öszin szünet. Nuku tavaszi szünet. Nincs is szünet. Vizsgaidöszakot ugyanugy végigszopod, mint a szorgalmit, mert nincsen megajánlott jegy dolog. Ha tanultál évközben az csak annyi, hogy könnyebb lesz a vizsga valamennyivel. De viszont ha évközben nem tanulsz, akkor nem is mehetsz vizsgára...máshol meg mintha az menne, hogy aki sziveskedik tanulni évközben, az jutalomképpen mentesül a vizsgák alól, aki meg nem ért rá tanulni évközben, az levizsgázik majd vizsgaidöszakban, de 2 hétnél többet ott se fog küszködni, hogy meglegyen a szin2es...


bme-n meg konstans szivás van. Majd ha valaki átmegy egy gyenge suliból bme-re, egyböl érezné a különbséget, de hát ki az a hülye, aki nehezebb iskolába menne át?


(bocs a pongyola irásért, de teloról irtam)

2013. ápr. 11. 21:55
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Végig olvastam az írásaidat. Pontosan ezért nem kapsz állást, a stílusod eléggé lekezelő. Hidd el, nagyon sokat számít a személyiség, a szimpátia a szakmai tudás, meg az iskola mellett. Lehet, hogy nem vagy eléggé alázatos.

Valószínűleg az emberekkel való kommunikációdban is érződik ez a stílus, csak te nem veszed észre. A HR-esek ezt rögtön kíszűrik és onnantól bukta.


Biztosan sok mindenhez értesz, és kelleni is fogsz valahová. Küldözgesd folyamatosan az önéletrajzod, nézd át, hogy megfelel-e az elvárásoknak, hogy mindent bele írtál-e.

Ha találsz egy szimpatikus állást, nézd meg, h mik lesznek feladataid, a cég mit csinál, milyen területen tevékenykedik és neten, könyvekben nézz utána azoknak, ismételd át a tanultakat.


Én is kolléga leszek, bár én a SZIE-re járok, úgyhogy ennek fényében nem tudom, hogy egyáltalán figyelemre méltatod-e a válaszomat:)

2013. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van:


1. nem jó helyeken próbálkozol

2. nem értesz a szakmádhoz


Én HR-esként mondom Neked, hogy a gyártásban senkit nem érdekel, hogy BSc-d vagy MSc-d van. Az AUDI és az ő beszállítói köre folyamatosan keres gépészmérnököket. Én sokat leinterjúztattam már, és bizony találkoztam olyanokkal, akiket zavarba lehetett hozni néhány egyszerű kérdéssel. Például nem tudta fejből, mennyi 12 x 12. Vagy nem ismerte azt a szakkifejezést, hogy "szűk keresztmetszet", esetleg nem tudott ciklusidőt számolni. Szóval akinél a szakmai alapok hiányoznak, az ne csodálkozzon....

2013. ápr. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

hát nemtom én egy cégnél voltam még csak, ahol nem volt HR-es büvészkedés, hanem szakik interjuztattak, diasor volt és kérdések.


és pl S235JR acélnál meg tudtam mondani, hogy a JR mit jelent, mert iylen apróságokra is emlékszem még az iskolából. Vagy hogy a kristályszerkezet kialakulás a fémek lehülésekor gócpontokból indul ki, stbstb...


tehát elég széleskörü a tudásom, mert egyetemen nem csak a kettesre mentem, tényleg érdekeltek a dolgok.

2013. ápr. 12. 00:39
 16/17 A kérdező kommentje:

felrajzoltam szakitódiagramot ugy, hogy 3 éve pihen a memoryban.


de a csillapitási diagramot is fel tudnám.

2013. ápr. 12. 00:43
 17/17 anonim válasza:
75%
add be a mekibe, hátha oda felvesznek
2013. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!