Azok a kedves emberkék, akiknek mindenre a válasza: büfészak, mégis végzettséggel rendelkeznek?
"Mert senkinek semmi köze ahhoz ki mit tanul."
Igen addig mondjuk nem ameddig azt a saját pénzéből finanszirozza valaki, és nem az adófizetőkéből.
"Honnan tudja, hogy olyan könnyű?"
Azt senki nem állította, hogy egyértelműen könnyű lenne. De akkor ennyi erővel betanulhatnád a telefonkönyvet is, az se könnyű, és ugyanúgy nem sokat érsz a megszerzett ismeretekkel.
A kutató az egy tág fogalom. Egy büfészakos történész is kutat. Sőt, egy még büfébb médiás is kutathat.
Egyébként a üzleti diplomák manapság jobbnak számítanak mint a tanári, jogi, sőt, egyes mérnöki diplomák. Kertészmérnökként nem nagyon lehet mit kezdeni, jogászból meg túl sok van.
Általában a mérnökök szeretik lebüfézni a többit, akár az elsőévesek is. Találkoztam olyannal is, aki 1 félév után kiesett, azóta nem csinál semmit, szakmát nem akar, dolgozni pláne nem. De mindenkit lenéz, mert ő járt mérnökire.
Egy alkesz szakmunkás papa is lehülyeszarszakozta a pszichológus csajt, szóval szerintem nem végzettségfüggő.
Ha valaki orvos-mérnök-jogász azért nézi le a másikat, mert úgy gondolja, hozzá képest keveset tanult, ha valaki kukás-takarító-eladó az meg azért büfézi le, mert szerinte hozzá képest nem tud többet, de évekig azt látta belőle, hogy nem dolgozik, csak bemászkál órákra. Egy ilyen jellegű kérdezőt láttam itt is, aki még az orvostól, jogásztól is okosabbnak gondolta magát, mert egyes dolgokat - szerinte - jobban tudott.
Manapság lassan ott tartunk, hogy tökmindegy lesz, mit végeztél, mert akik normális, régi értelmiségi szakon végeztek, itthon csak a közszférában nyílik lehetőségük elhelyezkedni, szánalmas fizetésért. Így azt mondhatjuk, hogy ezeknek a szakoknak (lásd első válaszban felsoroltakat) értékét a presztízs adja. Jobb társaságban jobban hangzik ugyanis, ha azt mondod, hogy nyelvszakos tanári diplomád van vagy mondjuk mikrobiológusként doktoráltál ellenben azzal, hogy elvégezted a bivalybasznádi főiskola üzleti alapismeretek/kommunikáció szakát 3 éves alapképzésben. Ha adsz erre, akkor nem érdemes kamuszakra menned, mert ezek azok, ez tény.
Viszont az igaz, hogyha ügyes vagy, nem vagy egy szerencsétlen, analfabéta idióta (mint a mai felsőoktatásban tanulók jelentős hányada), tudsz kommunikálni, képes vagy bánni az emberekkel, akkor bárminemű szaros diplomával csinálhatsz magadnak saját céget mint az egyik válaszoló nővére. Csak ez esetben ne reklámozd, mi a valós végzettséged.
"Igen addig mondjuk nem ameddig azt a saját pénzéből finanszirozza valaki, és nem az adófizetőkéből."
Kik mondják, hogy büfészak egy másik szakra? Akik egyetemre járnak ugyan úgy az állam pénzén.
Aki soha nem dolgozik Magyarországon az sem fogja állam pénzét gazdagítani.
Akkor egy orvosisra is mondhatóm, hogy büfészak mert a diák kimegy külföldre dolgozni és az államnak nem lesz haszna a diplomájából. Így az állam szemében többet ér egy kommunikációs diploma még ha nem is abba dolgozik, mintha külföldön dolgozna. Ez elég hülye kifogás.
"tanárira..stb. nem veszik fel, így becélozta a médiaszakot, az andragógiát meg a szintén gombamód szaporodó üzleti főiskolákat, ahova persze a minimum ponthatárral be lehet jutni. "
Csak egy apró megjegyzés, hogy az andragógia is tanári szak. A felnőtt képzés tudománya.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!