Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha én BME Gépész BSc végzettsé...

Ha én BME Gépész BSc végzettséggel úgy érzem, hogy nem értek semmihez és nem is kellek sehova, akkor más emberek mégis hogyan helyezkednek el?

Figyelt kérdés
Most ne értsd félre, nem azt mondom, hogy a BME az ilyen übermensch dolog, de pl BME vs nyiregyházi fösuli elefántugráltató szak között elég jelentös különbség van és nem értem, hogy milyen áron lehet ÉLETKÉPES tudást összeszedni, ha még egy szopóroller BME végigküszködése sem elég.
2013. ápr. 10. 23:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
a BME gépész abszolút hiányszakma. küldözgesd csak az önéletrajzod, és 2-3 hónapon belül lesz melód. annyi egy normál álláskeresés, ne várj csodát pár hét alatt, ez nem így megy.
2013. ápr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

:D szerinted a (BME) Gépész az hiányszakma? Lehet, hogy ezt mondják, de a valóság az, hogy a kellően jó képességű emberekböl hiány van. És hiába van egy rakás BME Gépész diplomás emberke, ha egyszerüen nem elég a tudásuk a poziciok betöltéséhez. Nekem pl kerek-perec megmondták, hogy pl fejlesztőnek csak MSc-seket alkalmaznak, mert az ő tudásuk már nagyjából elég, és a BSc-sek jellemzően még nem elég okosak, persze vannak kivételek, csak ugye azok meg zsenik vagy más téren kiemelkedőek.


Ugyhogy valójában nagyon sok BME Gépész végzettségü nem talál munkát.

2013. ápr. 11. 00:12
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amit sokan túlértékelnek az az iskolák neve.Sokkal inkább függ a személytől, hogy mennyire lesz kiemelkedő, vagy átlagos a szakterületén, nem garancia az elhelyezkedésre, persze az iskolák ezt mondják, miért is mondanának mást, amikor fejpénzekről beszélünk, és meg kell tölteni a padsorokat.A megoldás általában az, hogy kitanulsz valami olyat mesterszinten ami kötődik a szakmádhoz és érdekel is, ha pedig nem érdekel az egész ennyire akkor lehet nehéz döntés, de érdemes új szakterület után nézni.
2013. ápr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Na ez a mellkasverés már megint. A BME is egy ugyan olyan egyetem mint a többi. A legtöbb helyen van gyakorlat. Ott többnyire megmutatják mit is tudnál csinálni. Sajnos sokan nem tehetjük meg hogy elmenjünk még Msc-re is. Ez főleg anyagi vagy egyéb ok. Sajnos sokan a BME-n végigbulizzák az egészet, végig bugdácsolják és utána azt hiszik, hogy csak azért mert oda jártak már milyen jók. Hát ez a valóságban nem így van. Sok, matematikához hülye ember jön ki gépészként míg egy sima okj-val nagyon okosok. Az embert veszik fel nem a papírját elsősorban (szerencsére). per pillanat én sem tudok a végzettségemmel elhelyezkedni de bizakodom. Amúgy a jó szakemberekből van hiány és nem a végzettségből a legtöbb területen. Valamint minden szakon, ahova 200 ponttal felvettek anno boldog boldogtalant és 200 fős ott az első 2 év szóróév. Tesóm is ilyenen van. Végigszopatják őket. Nem egyedi a probléma. Amúgy fura hogy mindig csak a pesti egyetemek hallgatói jönnek ilyennel. Főleg a BME-sek míg a többiek csöndben próbálkoznak. Bár azok az egyetemek a legpénzesebbek. Debrecenbe lassan az ösztöndíj is megszűnik :S De valaki elmondhatná már hogy ezt belétek nevelik vagy mi?
2013. ápr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

mivan? :D


na, figyi, a BME is ugyanannyi pénzt kap egy hallgatóra, mint más iskola, csak épp itt a nagyobb részét tényleg az oktatásra költik, ebböl kifolyólag nevetséges ösztöndijak vannak...Máshol meg kapnak több 10 ezret már arra is, hogy tudsz irni-olvasni...


OKJ-ról meg nem kell mese, oda azok járnak, akiket nem vettek fel egyetemre...kezelni kell valahogy a munkanélküliséget...inkább legyen okj-n az ember, mint munkanélküli...voltak ismijeim, akik átmentek másik szakra, mert nem tetszett nekik az aktuális, és a közben lévő 1 évet okj-n töltötték, de csak azért, hogy legyen valami jogviszonyuk...amgy meg dolgoztak. De még igy is csoportelsök lettek...de amugy ök is megmondták, hogy okj-n azért a többség nem egy iq bajnok.


nagyon sokat lehettél egyetemista, hogy vágod ezeket a dolgokat...Mert akkor tudnád, hogy a corvinusosok verik a nyálukat állandoan, hogy ők mekkora ászok, közbe meg semmit se csinálnak.


Volt egy corvinusos lakótársam, tanulgatott napi 3 órát max és ilyen 4 feletti átlaga lett első félévben...én bme-n tényleg minden percben tanultam akkor, de csak egy erös közepes átlagot sikerült összehozni. A corvinusos lakótárs meg olyanokat mesélt, hogy bemegy már órára, mert pet palackból fognak hidat épiteni a tanárral együtt!

2013. ápr. 11. 15:09
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"OKJ-ról meg nem kell mese, oda azok járnak, akiket nem vettek fel egyetemre...kezelni kell valahogy a munkanélküliséget..."


Ennél a pontnál megsértődtem. Egyetemi diplomám van, sőt munkám is, de nem az egyetemi szakterületemen, hanem egészen máshol. És mivel az új területhez csak a gyakorlatban értek (hogy ténylegesen mikor mit kell csinálni), ezért OKJ-re járok, hogy az elméleti oldalát is teljesen tisztába tegyem + legyen egy extra papírom róla.

Nem pedig azért, mert ne lenne munkám, vagy mert ne vennének fel egyetemre.

2013. ápr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
ok, de ezzel az elhanyagolható kisebbséghez tartozol, ugye azt érzed.
2013. ápr. 11. 15:29
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha nem kellesz sehova és úgy is érzed, hogy nem értesz hozzá, akkor kezdj el tanulni vmi mást. Mert akkor ezen a területen nem rúghatsz labdába csak iszonyú szerencsével, vagy ismerős útján.

(hacsak nem vagy szőke, nagymellű nő, mert akkor más alternatívák is vannak)

2013. ápr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
nem értek semmihez, mertz én csak az iskolát jártam ki. Ott meg mindenbe csa "belekapnak", nincs elmélyült munkavégzésre lehetöség, amivel kézzelfogható eredményt lehet kihozni.
2013. ápr. 11. 17:58
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokat nem jártam egyetemre csak 3 évet és egy félévet gyakorlatra. Nekem ez a tapasztalatom. Az összes pesti egyetem hallgatója el van szállva főleg a bme-sek. Én mikor meghallottam hogy 40 ezret kapnak valahol tanulmányi ösztöndíjként, és hány sáv van meglepődtem. Mi tényleg pár ezret kaptunk a legjobb esetben is. Most meg abszolút nem kapnánk szinte semmit se. Az egyetemi képzések ilyenek lettek sajnos. Mindent a munkahelynek kéne megtanítania gyakorlatban. Az elmélet oké hogy megy, de a gyakorlat hiányzik mindenhol. Sok Okj-t végzett ismerősöm van akik pikpakk elhelyezkedtek nagyon jó fizetésért. Ők is műszaki területen. Színvonalas középiskolába kell menni és ott kapsz használható okj-t.
2013. ápr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!