Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkakör az, ahova...

Milyen munkakör az, ahova "bárkit" felvesznek, vagy olyan cégek, ahova könnyű bejutni? Meki, Tesco ilyen?

Figyelt kérdés
Nekem sürgősen kellene munka, nem érek rá több körös állásinterjúkra, diplomás vagyok, de nem érdekel, ha nem irodai munkát végzek, viszont tényleg azonnal szeretnék dolgozni. Tesco, Mekiben van esélyem?
2013. ápr. 9. 09:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%

Írtad, hogy nem azon a területen dolgoztál, amiről képzettséged van - esetleg amiben eddig dolgoztál, azzal lenne érdemes próbálkozni, hiszen a gyakorlatnak komoly súlya lehet.


A bejárás pedig érdekes pont... Én dolgoztam 10 fős cégnél, aminek a telephelyére csak kocsival lehetett kijárni - most egy nemzetközi cégnél vagyok, fizetik a bérletet (86% alapból, a többi 14% bérenkívüliből megy) és a buszmegálló a kaputól 30 méterre van - habár papíron sokkal jobban kerestem az előző helyen, végeredményben most negyedannyi felelősség mellett ugyanannyi marad meg, mert a nagyobbacska fizetésnek komoly részét bele kellett tankolnom a kocsimba.


Melyik részén élsz az országnak? (már ha nem túl indiszkrét a kérdés)

2013. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Komárom-Esztergom megye.
2013. ápr. 9. 10:42
 13/17 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom miért akarsz diplomásként ilyen helyekre menni. Én se vennélek fel, mert elvennéd a munkát az alacsonyabb képzettségű emberektől, akiknek tényleg fontos lenne ez a munka. Ha már lediplomáztál , akkor olyasfajta munkát is kellene végezned. Meg mi az, hogy sürgősen kell meg nem érsz rá több körös interjúkra?! Apukám te nagyon el vagy tévedve.
2013. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Te vagy eltévedve Apukám, ha azt gondolod, hogy a diplomásoknak olyan könnyű munkát találni, és az sincs megírva, hogy az ember csak olyan munkát végezhet, amihez végzettsége is van, miért ne lehetnék pályamódosító? Nem hinném, hogy jobb lenne olyan munkakörben sínylődnöm egész életemben, amihez semmi kedvem és amiben nem is vagyok jó.


Mit gondolsz miért olyan sürgős, hogy legyen munkám? Talán az anyagiak miatt?!

2013. ápr. 9. 13:50
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Attól hogy a tescoban 8általánossal felvesznek árufeltöltőt, ez nem azt jelenti hogy bárki be tud kerülni.

Ez a 8 általános gyakorlatban érettségi vagy/szakmai végzettség.

Még ebből is válogatnak, mert precíz és pörgős ember kell egy ilyen munkára.

Nem csak "pakolgatni" kell az árut, ahogy azt sokan elképzelik.

2013. ápr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Pedig tény, hogy diplomával könnyebb elhelyezkedni, még egy büfé szakkal is. Viszont nem garancia az elhelyezkedésre! Végzettségnél sokkal többet jelent mennyire vagy talpraesett, milyen a természeted, hogyan tudsz másokkal dolgozni. Ha pedig nem hívnak be interjúra menj te be. Senki nem tiltja, hogy személyesen jelentkezz. Onnantól tényleg csak rajtad múlik.
2013. ápr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Miért nem mész ki külfölodre?Mit stresszelsz itthon?

B_lond vagy ha itt maradsz,ideje lenne valamit villantanod,mert 20-as évek közepén már illő dolgozni több év tapasztalatot szerezni és NYELVET tanulni ezt 100-a mérettel vedd a NYELVET.

Ezért kellene suli mellett dolgozni,és nem csak bulizni járni.

Menj ki külföldre Svájcba vagy Németbe,ha itthon maradsz magadra vess.

2013. ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!