Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkakör az, ahova...

Milyen munkakör az, ahova "bárkit" felvesznek, vagy olyan cégek, ahova könnyű bejutni? Meki, Tesco ilyen?

Figyelt kérdés
Nekem sürgősen kellene munka, nem érek rá több körös állásinterjúkra, diplomás vagyok, de nem érdekel, ha nem irodai munkát végzek, viszont tényleg azonnal szeretnék dolgozni. Tesco, Mekiben van esélyem?
2013. ápr. 9. 09:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%

Figy, a Tescoba 8 általánossal vesznek fel árufeltöltőket, a Mekibe meg érettségi kell. Még ha le is tagadod a végzettséged, szerinted mi lesz az a pont az önéletrajzodba ami miatt fel fognak venni??? Van már tapasztalatod bármelyik helyen?

Nem fognak még csak behívni sem. Én 2 hete jelentkeztem a Tescoba, tegnap kaptam az e-mailt hogy nem vettek fel árufeltöltőnek... ciki. :(

2013. ápr. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Ezt csak megerősíteni tudom: egy szereldei munkatársnál pl. az Audinál jelentkezés időpontjától (ha megfelelsz a kiválasztáson) kb. fél év mire felvesznek. Pedig betanított meló...
2013. ápr. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Uh, most elkeseredtem. Pedig azt hittem ezekre a helyekre könnyű bejutni. Nem szeretek keseregni, de már tényleg elegem van az országból. Pedig szeretek itt élni. Viszont ez mennyire elkeserítő, hogy közgazdász diplomával nem tudok elhelyezkedni, még akkor sem, ha nem vágyom jól fizető irodai munkára és bármit elvállalnék. Még árufeltöltőnek sem kellek? Nehogy bárki félreértse, nem tekintem lealacsonyító munkának azt sem, én úgy vagyok vele, hogy minden munka hasznos és minden munkaerő értékes.
2013. ápr. 9. 09:26
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg pénzügyi asszisztens, irodavezető, vezetői asszisztens állásokat nézni. Ott általában ilyen végzettséget szoktak kérni. Ha van hozzá nyelvtudásod, akkor biztosan találsz hamarosan munkát.
2013. ápr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi, nincs nyelvtudásom, vagyis ami van, az nem elegendő, gyakorlatom is kevés van, és egy kis faluban élek. Nem éppen előnyös a pozícióm állásügyben. :-(
2013. ápr. 9. 09:48
 6/17 anonim ***** válasza:
54%
Miért az országot kell szidni, amiért TE! nem találsz munkát . Ezt sose értettem. Ha egy csoporttársad se találna akkor még oké, de gondolom nem így van, szóval nem lehet, hogy benned van a hiba? A másik meg, hogy pályakezdőként igen nagy luxus ha csak a lakóhelyeden keresgélsz. Legyél egy kicsit rugalmasabb.
2013. ápr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
Az utolsó válaszolóval kell, hogy egyet értsek. Az a tény, hogy szereztél egy papírt, nem jelenti azt, hogy értesz is a szakterülethez.Saját példám van egy informatikusi végzettségem amihez abszolút hülye vagyok, és most diplomázok közgazdászként.A nyelvtudás alapvető ezen a szakterületen, az is, hogy szerezzél gyakorlatot a tanulmányok alatt, valamint az is, hogy kiemelkedjél a többiek közül.Ahogy láttam itt nagyon egyik tényező sincs meg, különösen az utolsó.Nem vágyom sokra csak legyen valami, mind1 mi.Egy olyan világba ahol az erősebb kutya b.szik ez a mentalitás nem igazán passzol.Amúgy a rugalmasságban nagyon igaza van az utolsó válaszolónak, amúgy az egyik pesti Tescoról tudok nyilatkozni, ott 1,5 hónap a fluktuáció az árufeltöltők között.
2013. ápr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem vagyok pályakezdő, csak nem dolgoztam még azon a területen, ahol a diplomámat szereztem. Ne hidd, hogy csak a lakhelyemen próbálkoztam, csak sajnos mivel már elfogyott a pénzem, így ha messzebb dolgozom majd, a bérletem nem kevés pénz. Honnan szerzek rá szerinted pénzt?


Ne az országot szidjam? Magamban keressem a hibát? Szerinted mi az én hibám? Napi 10 helyre jelentkezem és még egy helyről sem kaptam visszajelzést. Nem válogatok, mint írtam, elvégzek bármilyen munkát. De úgy tűnik, aki dolgozni akar az sem tud. Ez is az én hibám?

2013. ápr. 9. 10:06
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk egyébként egyformák, nem mindenki törtető karrierista. Én megelégednék egy kevésbé jól fizető állással is, ahol nem kell szétstresszelnem magam.
2013. ápr. 9. 10:08
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nézz valami bolti eladó vagy pénztáros munkát. Igaz, nem éppen stressz mentesek, de nem magasak a felvételi követelmények és teljesen világosak az elvárások. Egyébként van aki közben szereti meg a munkáját, amitől az elején irtózott. Szóval hajrá, próbálkozz minél több területen.
2013. ápr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!