Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van ha nem dolgozom le a...

Mi van ha nem dolgozom le a felmondási időmet?

Figyelt kérdés

Beadtam a felmondásom két éves munkaviszony után, és arra köteleznek, hogy dolgozzam le az egy hónapos felmondási időmet. Két éves munkaviszon után nem jár végkielégítés. Mi történik, ha bejelentem, hogy nem veszem fel a munkát? Ergo úgy döntök, hogy nem dolgozom le, és nem kérem a fizetést (értelemszerűen).

Kötelezhetnek arra, hogy ledolgozzam ha én nem akarom és úgymond nincs szükségem rá?



#munka #munkahely #felmondás #munkajog #munka törvénykönyve MT
2013. ápr. 8. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
A torveny kotelez alapbol, nem kell "felvenned" a munkat...
2013. ápr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Végkielégítés csak annak jár akinek a munkáltató mond fel.Arra nem kötelezhetnek hogy dolgozz!
2013. ápr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
viszont kártérítést majd követelhetnek tőled.
2013. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de a munkahely nem börtön?! mivan ha indoklás nélkül nem jelenek meg a munkavégzés helyén és rendkívüli felmondással kirúgnak?
2013. ápr. 8. 20:10
 5/6 anonim ***** válasza:
elmondom újra a gyengébbek kedvéért: kártérítést követelhetnek tőled. vágod?
2013. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
végkielégités csak három év után jär, az is csak egy havi fizu
2013. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!