Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg egy nap legalább 10...

Tényleg egy nap legalább 10 helyre el kellene küldenem az önéletrajzom álláskeresőként? Ti el tudnátok ennyi helyre?

Figyelt kérdés
Itt olvastam ezt: [link] Oké, hogy ami eszembe jut oda küldök de spontán is csak oda tudok, ahol hallottam már hogy jó a végzettségem. A többi álláshirdetés. A környéken meg nincs heti 10 új se, nemhogy napi.Ti hogy vagytok ezzel?
2013. márc. 14. 01:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elején én is kb 10-15-nek küldtem el naponta, aztán szépen egyre kevesebb lett..

De ne keverd össze azt, hogy munka => pénz, azzal, hogy tökéletes meló legyen, amit szívesen csinálnál. 10 bármire küldd el naponta ha kell a zsé, tehát portástól mosogatás bizti őr eladó raktáros árufeltöltő pénztáros bármi... ha nem a gyors pénz kell, hanem hosszú karrier, akkor nem él a napi 10 szabály, tényleg nem lesz annyi, emiatt ne aggódj.

2013. márc. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Én leszarom a HR-eseket.

Egyik ezt mondja, másik azt.

Tagadd le a diplomát, ne tagadd le, europass önéletrajzot küldjél, bármit küldjél, csak ne europass-t, mert egy áttekinthetetlen sablon szar, fényképet küldjél, fényképet ne küldjél, lakcímet írd bele, mert legalább látják, hogy helyben laksz, lakcímet bele ne írd, mert senkinek semmi köze hozzá. Stb.

Én egyszerűen küldeni szoktam, amit ki tudok szenvedni magamból, de nem mennyiségileg, hanem ahova úgy érzem, hogy esélyem is van.

Aztán ha nem tetszik nekik, kapják be.

Ez is kicsit olyan, mint a lottó. Ha nyersz, örülsz. Ha nem, úgyse hittél benne igazán.

És közben reménykedsz benne, hogy egyszer talán visszajön az, mint a kommunizmusban, hogy az ilyen nyomorult léhűtő kiskirályokat, akik jellemzően buták, mint a s.egg, egyszer visszazavarják követ törni, ahova valók.

2013. márc. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók tökéletesen elmondták a valóságot és egyet is kell velük értenem!

Az meg való igaz, hogy ha kifejezetten egy fajta munkakörben akar az ember elhelyezkedni (mert ahhoz ért), akkor abból nem lesz napi 10. Talán országos szinten.

2013. márc. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
1 év alatt 300 helyre küldtem el, csak olyanokra, amikre maximálisan megfeleltem, vagy amikre túlképzett voltam. Eddig semmi állás.
2013. márc. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó, a 300-ból hány interjúra hívtak be?
2013. márc. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet benne valami. Én még egyelőre bízom benne, hogy végzettségemmel nyárra el tudok helyezkedni. Ráadásul pályakezdő vagyok és most még úgy tűnik, hogy keresnének is a támogatások miatt. Az a baj, ha diplomád van és nem azzal, vagy legalább nem egy irodai melóban helyezkedsz el akkor lehúzhatod a wc-n. Legalábbis sokaknál ez a tapasztalat. Mennék én raktárosnak is, de lány vagyok és legtöbb helyre fiút keresnek. Bár jövő hónapban már szerintem mindenre küldök amit lehet meg is tudnék tanulni mert már unom. Ráadásul nem ilyen logisztikus, számviteles bolti eladó végzettségem van, így esélytelen a 300. Pedig gondolkodtam már rajta, hogy csinálni kéne egy okj-t. De majd látjuk. Hátha valahonnan visszajeleznek már. Ettől az önéletrajzot így írd, úgy írd és a motivációs levél ilyen legyen stb. cikkektől meg okoskodóktól már nekem is elegem van. Ha nem jó a végzettségem vagy nem vagyok szimpatikus akkor akármibe bele lehet kötni. Most ez is, hogy tagadjam le a diplomám. Akkor mit csináltam több mint 3 évig? Ha meg beleírom akkor az a baj hogy otthagynám ha találnék ezzel valamit. Hajaj...
2013. márc. 14. 12:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne bánd, ha túlképzettség miatt nem vesznek fel.


Engem felvettek, annak ellenére, hogy több és más jellegű szakmai tapasztalatom volt, mint amit a munkakör megkívánt. Az elején nagyjából titkárnőként tevékenykedtem, a végén pedig kiderült, hogy a cégnek egyáltalán nincs szüksége a korábban megszerzett szakmai kompentenciámra. 2 hónapig sem bírtam :S

2013. márc. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*jav. kompetenciámra
2013. márc. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Marketing-szemléletű önéletrajzokat küldözgetek, elég jó eredménnyel. Ha értékesítettél már valaha, könnyen párhuzamot tudsz vonni, pályázatíráskor a saját munkaerőnket értékesítjük.
2013. márc. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

10 hely? Ez is micsoda baromság. Igen ha az ember az USA nyugati partján, New Yorkban, Londonban vagy a Ruhr-vidéken él ahol tízmilliónyi ember él és a világ ipari és gazdasági centrumai, akkor van esélye hogy talál 10 értelmes hirdetést naponta. A "környékben".

Ha nem akkor kevésbé, tipikus esete a gondolkodás nélkül fordító hr-es f*szkalapságnak. Én itt a fővárosban átlag napi kettőre küldtem két hónapig, mert ennyit találtam. Aztán felvettek egy elég jó helyre és azóta ott nyomom. Mindenhová küldd el ahol megfelelsz a kritériumoknak, és akkor lesz heti pár darab. Vidéken mondjuk szerintem ez is esélytelen, ezért is jöttem el. Ha suli alatt nem dolgozod be magad valahová (mégis minek? 1. volt jobb dolgom 2. sose akartam ott megőszülni, diploma után alap volt hogy elmegyek kűffődre valcolni kicsit), vagy nem vagy valamelyik baromnak a kontraszelektált barom valakije aki további kontraszelektált barmokat protekciózik majd be a céghez, esélyed sincs pályakezdőként még jó végzettséggel se. Talán a Dunántúlon más a szitu. Na pont ezt nem akartam, ezért irány Bp. de természetesen nem akarok senkit erre bátorítani, itt is sok a munkanélküli, és szeretnék még pár jónak számító munkahelyen megfordulni mielőtt visszamegyek Hollandiába pénzt keresni.

Szóval küldd be ahol megfelelsz a kritériumoknak, mással ne nagyon törődj, ha nagyon béna hely elutasítod (én 2x is megtettem, már az állásinterjún tudtam hogy NA ITT NEM, és naná hogy engem választottak), élményekkel gazdagodsz pár tucat interjú után és ennyi.

Önéletrajz: egyszerű, minden munkád benne van, a "tudásaidról" őszintén nyilatkozz de azért sorold fel ami van. Motivációs levél firkálásával véletlenül se töltsd a drága időd! Inkább menj el futni vagy edzeni! Vagy igyál meg egy sört! Így is órákat el tudnak venni ezek a folyamatok, különböző céges rendszerekbe feltölteni stb.

Ja igen. Ha van olyan cég ami a lakhelyed környékén (vagy ahol szívesen dolgoznál) is tevékeny: google->cégnév+karrier. Reggelj be, töltsd ki jól a dolgokat és talán behívnak.

Sok sikert!

2013. márc. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!