Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bölcsész alapdiplomával és...

Bölcsész alapdiplomával és angol nyelvtudással hol érdemes próbálkozni?

Figyelt kérdés

Munkát keresek pályakezdőként. Eredetileg tanárnak készültem ezért mentem bölcsészkarra de meggondoltam magam. Az alapdiplomát elvégeztem mert amit elkezdek azt mindig véghezviszem. Terv alatt van önmagam továbbképzése piacképesebb végzettség és nyelvtudás fejlesztése egyaránt jelenleg a középfokú angol tudásomat fejlesztem tovább de hamarosan németül is tanulni fogok.


De olyan élethelyzetben vagyok hogy most munkát kéne találnom mindenképp elhelyezkednem és közben levelezőn tudnék tanulni esetleg ha megfelelő helyre sikerülne bekerülni cégen belül képezném tovább magamat.


Tudom hogy nagyon korlátozottak a lehetőségeim, szerintetek merre érdemes próbálkoznom? Töri diplomám van ami tudom hogy nem növeli az esélyeimet a piacon. Amire gondoltam multinacionális cégeknél, ügyfélszolgálati munkákkal próbálkozni. Sajnos nagyon kéne a két nyelv tudása, hülye voltam hogy rég nem tanultam meg németül is de a jövőben ezt pótolni fogom. Gyerekkoromban tanultam így szerintem egy társalgási szintet elég hamar fel tudnék szedni.


Néztem az értékesítési/kereskedelmi hirdetéseket is de ebben a gazdasági helyzetben ilyesmire alapozni aki hosszú évek óta benne van megértem de tapasztalat nélkül belekezdeni. Rengeteg az átverés is a hirdetések között és a tiszta jutalékos melók mint a Zepter én biztos munkahelyet szeretnék fix pénzért.


Szerintetek hol kéne próbálkoznom?


Köszönöm szépen a tanácsokat!


2013. márc. 7. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Bölcsész Bsc-vel elég sz@r helyzetben vagy. Pénztárosként könnyű elhelyezkedni.
2013. márc. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Recepció, takarítás, asszisztens, titkárnő, callcenter (bár ide 2 ffokú kell), árufeltöltő, pénztáros...
2013. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
sztem tanulj tovább, ezzel alig van esély, én is így vagyok.
2013. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem alatt nem dolgoztál?


Én is bölcsész voltam, szlavisztika - orosz szakon és a 3 év alapképzésből 2,5-et dolgoztam, felet a Tescóban, kettőt a Magyar Telecomnál telefonos ügyintézőként. Az utóbbi nagyon jó volt.

2013. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van egy kis családi vállalkozásunk szoros kapcsolatban az építőiparral. Egyetem alatt és azóta is abban dolgoztam de többek közt a gazdasági válság hatására egyre rosszabb lett a helyzet most meg már tarthatatlan. Nem hiszem hogy referencia értéke lenne ennek a munkának egy multinacionális cégnél. (sokszor kézi fizikai, máskor termékellenőrzés, szállítás)
2013. márc. 7. 20:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Én beleírnám az önéletrajzomba. Belkeis írtam a diákmunkákat. Vagy nézik vagy nem és kész. Amúgy javaslom ezt itt: [link] Itt az álláskeresésre kattintasz és kidob egy párat. Adminisztrációs bolti eladós munkákat kerestem most én is mert a végzettségemmel sehol sem hirdetnek állást sajnos.
2013. márc. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. márc. 9. 18:15
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindent bele kell irni, latjak miben vagy jartas. Ugye teged sem erdekelne, hogy valaki fizetesert vegzett valamit, amiben komoly gyakorlatot szerzett, vagy fizetes nelkul. Nem kerdezik meg, hogy fizetest kaptal-e akkor, amikor megtanultad a pl. Excel-t nagyon jol kezelni, vagy hogyan tanultal meg nagyon jol kezelni bizonyos szituaciokat.


Ne becsuld ala magad!

2013. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!