Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogi diplomával meg, illetve...

Jogi diplomával meg, illetve több felsőfokú nyelvvizsgával tényleg csak munkanélküli lehetsz?

Figyelt kérdés

Azt nem hiszem el,hogy Dr-es diplomával valaki nélkülözzön.

(Itt most ELTE-s,vagy Pázmányos diplomára gondolok elsősorban)


2013. febr. 24. 22:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
67%
Én miért lennék rád megsértődve? Ne vicceljél ember, csak válaszoltam a kérdésedre, nehogy azt hidd mert van egy jó diplomád azzal mindjárt lesz munkád. Sőt ilyen hozzáállással ami neked van, látszik a válaszaidon is, nem biztos felvennének bárhova is. De kár több mondatot is pazarolnom rád, mert te igen okos gyerek vagy, ha már ettől a fos oldalról várod a válaszokat, na meg biztos lesz munkád is, hiszen aki jogot végez az penge is.
2013. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

figyelj te zöldfülű!

ne mondjad már nekem,hogy a krumplisütésért kapott 70 ezerből ki tudsz fizetni mindent Budapesten (albérlet,étel,rezsi,dh)

tudod kit etess!

2013. febr. 25. 21:29
 23/25 anonim ***** válasza:
te mint vidéki honnan tudhatod hogy mennyiből él meg ő budapesten?
2013. febr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
csak tudnám mire fel vagy elszállva..nem hiszem el hogy lesz aki alkalmaz egy ilyen beképzelt nagyképű szellemi fogyatékost
2013. márc. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Szia!

Igaz, kiírtad hogy csak jogászok írjanak, de én is jogi egyetemre készülök, igaz igazgatási szakra szeretnék bejutni, tehát nem kifejezetten jogásznak, de:

Nagyon sok ismerősöm van, aki degeszre keresi magát, csak mert tényleg tisztességesen elvégezte a jogot. Van olyan is, aki nem feltétlen a joggal foglalkozik most, hanem pl. egy okmányirodában dolgozik, de ott is megkeres annyit, hogy jól tudjon élni.


Szerintem ez hülyeség, hogy minél több jogász kerül ki, annál nehezebb elhelyezkedni, mert nem tudnak ennyit foglalkoztatni. Eleve első évben kibukik a 90%-a római jogon, aztán még ott a többi 4 év is, azt is el kell végez ni valahogy. A helyzet egyszerű:Elmész az állásinterjúra és lenyűgözöd az interjúztatót! A tudás nagyon fontos jogi téren, és a nyelvtudás is! Ha látják rajtad, hogy értelmes és munkára való vagy, nem hinném hogy nem vennének fel. "Versenyezni" kell.

Ha lekörözöd a többieket, sima ügy az egész.

Mindezt ismétlem onnan tudom, hogy nem egy ismerősöm végzett az Eltén és a Pázmányon! (Köztük egy rokon is, így ő is nagyon sokat mesélt).

Sok sikert kérdező!

2014. febr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!