Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a reális fizetés, amit...

Mennyi a reális fizetés, amit egy titkárnő kérhet?

Figyelt kérdés
Nyáron befejezem a sulit, szóval lassan elkezdek megpályázni állásokat. Titkárnői munkát keresek, és ha behívnak interjúra, és megkérdeznek a fizetéstről, mennyi lenne a reális összeg? Nem túl kevés, de nem túl sok, a kettő között körülbelül mennyi?

2013. febr. 21. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy hol élsz.

Mert ha főváros vagy nagyobb város, akkor kérhetsz 100 000-től 150 000-ig is akár, de pályakezdőként reálisabb, ha az alacsonyabbat kéred.

Ha vidéki kisvárosról van szó, esetleg kisebb településről, akkor 100 000-nél magasabbat nem nagyon szoktak fizetni.

Ja, és ez mint bruttó fizetés, nem nettó.

Ez van. Felénk egy titkárnő kb. keres 100 000-et. Többet nem.

2013. febr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Én tavaly 120-130 között kaptam (Budapest), úgy hogy előtte is volt már 3 év szakmai tapasztalatom. De nincs diplomám és angolul csak makogok. :)

Nem tudom milyen sulit fejezel be, de úgy gondolom nettó 100 -110 körül lenne Neked reális. Persze 8 óra munkaidőre értve.

2013. febr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) viszonylag nagy városban lakom, (Székesfehérvár), és Idegennyelvi kommunikátor szakot fejezem be. Felsőfokú szakképzés, szóval diplomát nem kapok, de angolul tanulok nagyon sok tárgyat :) pályakezdő leszek, igazából még soha nem dolgoztam sehol, de remélem az angol majd segít hogy esetleg engem válasszanak :) Mostmár tudok majd mihez tartani, köszönöm a válaszotokat :)
2013. febr. 21. 09:42
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

Készülj fel rá, hogy mivel nincs tapasztalatod/gyakorlatod, alapból hátránnyal indulsz, fiatal vagy, így ez is gond lesz, mert a legtöbb munkáltató első kérdése, hogy akarsz-e gyereket, férjnél vagy-e stb. mert úgy kalkulálnak, hogy pár év múlva lelépsz szülni, ők nem fizetnek utánad semmit.

Nagyjából tényleg olyan 100 ezer körüli a reális összeg, bár én ezt pofátlanul alacsonynak tartom a mai árak mellett, de ez a szomorú valóság.

Ha beszélsz valamilyen nyelvet/nyelveket, és használnod is kell a munkádhoz, azért talán kérhetsz valamit plusszba, megkérdezheted, hogy van-e étkezési hozzájárulás (Erzsébet-utalvány, SZÉP kártya), utazási hozzájárulás, mert ezeket sok cég tudja biztosítani.

Szerintem azért érdemesebb többet kérni elsőre, persze nem pofátlanul, hanem mondjuk olyan 130 ezret, aztán ha tényleg téged akarnak, majd elkezdenek alkudozni úgyis.

2013. febr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a hasznos válaszokat és tanácsokat! :)
2013. febr. 21. 09:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!