Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem képesek felfogni az...

Miért nem képesek felfogni az emberek érettségivel, hogy olyan pénzt adnak kölcsön a bankok, amivel nem is rendelkeznek?

Figyelt kérdés
És aztán erre kérnek kamatot! Ha valaki józan ésszel gondolkozik, mi a f@szból adnának már kölcsön folyamatosan egyre többet és többet a (magán)befektetők??? Honnan jön az egyre több és több pénz, amit kölcsön adnak? A válasz: sehonnan! Ez a világ legnagyobb átverése. Aki kételkedik, itt van az economist kimutatása a világ adósságáról. 2002-ben a világ adóssága még 18 Billió dollár ( 18 ezer milliárd dollár) volt, míg 2012-ben már 50 Billió!!!!! Ez (50 ezer milliárd dollár). Ez miért annyira érthetetlen és felfoghatatlan érettségivel rendelkező embereknek? Pláne közgazdászoknak? Egyre több és több pénzt csak úgy lehet kölcsön adni, ha a semmiből teremtik a pénzt! [link]
2013. febr. 15. 13:45
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Amiről te beszélsz, az az egyén. Persze, a gazdaságban lehet sok olyan egyén, aki hitelt vett fel, és azt visszafizette. Pl. ha vagytok hárman, mindegyikőtöknek adok 2-2-2 almát, de hármat kérek vissza, akkor azt jelenti, hogy mindannyian 3-3-3 almával tartoztok. Azaz, én csak 6 almát osztottam ki, de 9-et kérek vissza! Látható, hogy a rendszerben 2-en is vissza tudják fizetni nekem a 3-3 almát, ha attól az egytől elszedik a 2 almát! Így akkor majd ő tartozik nekem csak a 3 almával! Amit ő már SOHA NEM TUD MEGADNI!


Globálisan kell látni! Ezért van az, hogy szinte minden már külföldi kézben van! Mert el akarják szedni a mi almánkat, és ezt jól is csinálják!!!! De! A te két cégednek nincsen tartozása, ettől az államadósság még a te adósságod is!


Ha megnézed a linket: [link]


és Magyarországra kattintasz, láthatod, hogy minden egyes ember, még a csecsemők is tartoznak fejenként 10 ezer dollárral, amit soha nem lehet kifizetni! Hogy az állam törlessze most már a kamatokat, azaz azért veszünk fel hitelt, hogy a kamatokat fizessük vissza, egyre több adót emel! Vagy vezet be! Mindenki egyre szarabbul él, hiába hazudnak itt össze mindent! ÉS EZ CSAK ROSSZABB LESZ! Most lehet, hogy a te kettő céged jól megy, de ezt kizárólag annak árán teheted meg, amit az előbb írtam: el kell szedned a másik almáját. Ezek a dolgozók, akik 47 ezerből élnek meg ebben az országban!


És az állam egyre több adót vezet be, amit mindig a kisember hárít minden cég! Így egyre több lesz a szegény, míg kialakul egy nagyon szűk felső tízezer! Na ebből lesznek majd becslésem szerint úgy cirka 40-50 év múlva az iszonyatos polgárháborúk, forradalmak! Lásd: Görögország! Őt is kifosztották. Most ellátják újabb hitelekkel, de azt sem fogja már SOHA TUDNI VISSZAFIZETNI! Ezt az adósságállományt, amit a grafikon mutat, SOHA NEM LEHET VISSZAFIZETNI! Pusztán idő kérdése, mikor omlik össze a rendszer! Miért nem beszél erről a média? Mert egyszerűen annyira rémisztő, hogy nem mernek belegondolni! Vagy tagadják a bankárok által fizetett műközgazdászokkal! Egyetlen makroökonomiai tankönyv sem említi ezt! A rendszert leírja, de a végét már nem! De az internetnek hála, egyre többen látják már ezt... és igen, ez igen sötét jövőt mutat! pláne olyan balfék politikusokkal, mint mszp-fidesz! Akik nem tudnak gondolkodni! Ezért fosztják ki országunkat!


neked van céged... méééég! Majd amikor jön a hatalmas külföldi tőke, akkor már nem lesz, mert tönkre teszik! Ahogy mindent, lásd iparunk, cukorgyáraink, mezőgazdaság. Az Unió azért fizetett gazdáknak hatalmas pénzt, hogy vágják ki az almafákat! Olyan szintű elszívásban vagyunk, ami a szolgalétbe viszi országunkat!


A világon minden állam össze fog omlani, de mivel az idő tartja életben a rendszert, előbb kifosztanak maguk körül mindenkit: Afrika, Görögország, magyarország, jönnek majd a keleti államok, Románia stb...

2013. febr. 17. 21:46
 32/36 Flector 67 ***** válasza:
41%

Ebben igazad van. A vagyon nagy része, kevés ember kezében csoportosul. Amivel csak az a baj, hogy ők nem tudják elkölteni, tehát az a pénz nem forog.

Elhiszem, hogy ebből hatalmas problémák lesznek. Sajnos megoldani nem lehet.

2013. febr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
Világszinten nem is. De magyar szinten lehetne. Csak ahhoz kreatív, gondolkodóképes emberek kellenek a politikai hatalom élére.
2013. febr. 17. 22:44
 34/36 hájaaa ***** válasza:

Ismerek egy jó írót/professzort aki neked tuti tetszeni fog :D Bár lehet már hallottál róla

"Tőkés társaságok világuralma" A könyv címe


Itt az ismertető:

"A Tőkés társaságok világuralma több neves méltatója szerint korszakalkotó mű, a Nobel-díjas Desmond M. Tutu érsek egyenesen kötelező olvasmánynak minősíti. Ez hazánk legtöbb felsőoktatási intézményében így is lett. Változatlanul időszerű, mivel ízekre szedi a nálunk is uralkodó globális világrend ideológiáját, minden lényeges részletét, történelmi hátterét, mozgalmi taktikáját, eszmekörét, terjeszkedési stratégiáját, taktikáját, módszereit és főleg hosszú távú gazdasági tarthatatlanságát. Korten professzor részletes, tényadatokra épülő elemzésekkel, hibátlan okfejtéssel mutatja be a gazdasági globalizáció káros hatásait, korunk társadalmi, gazdasági és politikai válságainak alapvető, mélyebb okait. Meggyőzően dokumentálja, hogy az ideológiai, politikai és technológiai hatalom összjátéka következtében miként összpontosul egyre nagyobb gazdasági és politikai

hatalom maroknyi tőkés társaság, multinacionális vállalat és pénzügyi intézmény kezébe, elválasztva saját, a rövid távú pénzbeli nyereségre törekvő önző érdekeiket az igazi emberi érdekektől és értékektől. Megmutatja a szűk pénzügyi szempontok előtérbe helyezésének és érvényesítésének pusztító emberi, társadalmi és környezeti hatásait. Megvilágítja, hogy az emberiség túlélése miért függ a kommunizmus és kapitalizmus hagyományos és avult bírálatán túlmutató, a közösségekre épülő ember- és életközpontú alternatívától, és vázolja a megteendő a lépéseket is, köztük a gazdasági globalizációval szemben a gazdasági élet súlypontjának helyivé tételét.

Az elmúlt pár év gazdasági válságainak, államcsődjeinek okait is megértjük, ha végigolvassuk Korten művét. "

2013. febr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
Kösz, ezt majd megnézem. Van pár, amit ismerek, ezt nem ismertem.
2013. febr. 22. 16:29
 36/36 anonim válasza:

Mostanában akadtam erre a kérdésre véletlenül a gyakorikerdesek oldalán és ha kissé későbbi dátummal is de szeretnem kiegészíteni az eddig leírtakat mert a kép nem teljes.


A kérdező 19-es kommentjében szépen le van vezetve-modellezve a pénzforgási folyamat csak kihagyott belőle olyan fontos részeket amelyek nélkül a modell működése nem teljes.


Ami nagyon fontos dolog, hogy nem írta le mit csinál a központi bank (jegybank) azzal a kamatnyereséggel (a modell eseteben 90 pénzzel) ami a kölcsönök visszavétele után bejön neki. Nos az államkasszába fizeti be, vagyis magyarán odaadja az államnak. Az állam pedig azt beteszi a gazdaságba, beruházásokat finanszíroz, dolgozókat fizet ki belőle (állami alkalmazottakat és cégeket akik az államnak bedolgoznak valamilyen projektbe).

Ez az jelenti, hogy nem csak kölcsön hanem kamatmentes pénz is kerül a gazdaságba, olyan amit nem kell kamatostul visszafizetni.


További fontos dolog tisztázni, hogy a jegybankok nem nyereségorientált szervezetek és állami felügyelet alatt állnak. A központi bankok döntéshozói vezetői is államilag vannak megválasztva.

A FED-et szokják felhozni azt hangoztatva, hogy az magánbank és magánemberek kezében van. Ez egy csalóka kép és nem írja le a teljes igazságot. A FED több részből tevődik össze: - Kormányzótanácsból (Board of Governors), - 12 központi bankból, - Szövetségi Nyíltpiaci Bizottságból (Federal Open Market Committee), - Tanácsadói és érdekvédelmi testületekből.


A FED legfőbb döntéshozó része a FED Kormányzótanácsa (Board of Governors) ami teljes egészében állami institúció! Ez a kormányzótanács 7 főből áll. Mindegyiküket az USA elnöke nevezi ki és a kongresszus hagyja jóvá, valamint nem egyszerre vannak választva hanem 2 évenként rotációs rendszerben.


A 12 központi bank mindegyikének az USA más tagállamában van a székhelye. Ez a 12 központi bank működik részvénytársasági formában és ezt értelmezik sokan úgy, hogy ettől ezek magánbankok. De ez nem így van mert ez nem hagyományos részvénytársasági forma. A részvények tagsági részvények és nem tulajdonosi részvények! A 12 központi bank részvényeinek megvásárlásával az USA területén működő kereskedelmi magánbankok tagokká válnak és nem tulajdonosokká! Nem vásárolhatnak akármennyi részvényt, hanem pontosan előírt mennyiséget kell venniük se többet se kevesebbet, ezt állami törvény szabályozza. Ezeket a részvényeket nem lehet átruházni, eladni vagy venni. A tagság jár előnyökkel de kötelezettségekkel is ezért nem is minden bank lehet a tagja és nem is mindegyik akar a tagja lenni. A nagybankoknak viszont akik az USA egész területén működnek törvényileg kötelező taggá válniuk. Nem lehet tag olyan bank ami többségileg külföldi kézben van és nem lehet tag semmilyen fizikai magánszemély és semmilyen külföldi ország sem.


Szóval szó sincs arról, hogy a világ és az USA nagy magánbankjainak vezetői össze ülnek és eldöntik, hogy mennyi pénzt fognak kinyomtatni és hitelezni a FED-en keresztül. Ezt a FED kormányzótanácsa dönti el a magánbankoknak ebbe nincs döntési joguk. Ha a FED-et megszüntetnék annak minden tulajdona az államra szállna nem pedig a magánbankokra mert azok tagsága automatikusan érvényét vesztené.

2013. okt. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!