Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem képesek felfogni az...

Miért nem képesek felfogni az emberek érettségivel, hogy olyan pénzt adnak kölcsön a bankok, amivel nem is rendelkeznek?

Figyelt kérdés
És aztán erre kérnek kamatot! Ha valaki józan ésszel gondolkozik, mi a f@szból adnának már kölcsön folyamatosan egyre többet és többet a (magán)befektetők??? Honnan jön az egyre több és több pénz, amit kölcsön adnak? A válasz: sehonnan! Ez a világ legnagyobb átverése. Aki kételkedik, itt van az economist kimutatása a világ adósságáról. 2002-ben a világ adóssága még 18 Billió dollár ( 18 ezer milliárd dollár) volt, míg 2012-ben már 50 Billió!!!!! Ez (50 ezer milliárd dollár). Ez miért annyira érthetetlen és felfoghatatlan érettségivel rendelkező embereknek? Pláne közgazdászoknak? Egyre több és több pénzt csak úgy lehet kölcsön adni, ha a semmiből teremtik a pénzt! [link]
2013. febr. 15. 13:45
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Teljesen értem, hogy mit mondasz. Az alma feldarabolását, és a központi bankok működését is. Csak tudod az a baj, hogy pár évszázadot leszámítva mi mindig szolganép voltunk és azok is fogunk maradni. Most szereztünk dollárt, IMF hitel helyett (ami sztem okos dolog. Mármint az h nem vettük fel az IMF hitelt) de tenni ellene nem tudunk.
2013. febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Miért voltunk, vagyunk szolganép? Azért, amit leírtam. Mert a magyar ember tipikusan elutasítja az értelmes gondolatokat közvetítő személyeket! Ehelyett 183. meg a 184. havi nyugdíjakra ugrik, meg ingyen tandíjakra, meg ingyen sörre stb! A magyar ember maga köré falat emel, semmi értelmet nem fogad be, elutasít, támadja és utálja a másik magyart, és így lerántja magával a többi embert is! Hisz a két balféknek (fidesz-mszp) akik egymás ellen fordítják az embereket... (Ausztria működik, mert azonnal befogadják az újat! és egymást segítik...)


IMF hitel vagy deviza kötvény? Igazából pár részletkérdést leszámítva tök mindegy. Hitel mind a kettő! Az USA-t táplálja mind a kettő... Ahogy mondtam, a tartozásokat soha nem lehet kifizetni. Az USA sem tudja a sajátjait soha. Orbán most szabadságharcosnak igyekszik feltüntetni magát, miközben nem csak az EU, vagy a hitelminősítők, én sem látom, mitől fog működni országunk gazdasága a következő 10-20 évben! (Attól, hogy deviza kötvényben adósítjuk el magunkat és nem IMF hitelben?)


Egyébként Mesterházy vagy Gyurcsány ugyanez! Szaladnak hősnek mutatni magukat, hogy ők majd ingyen tandíjakat adnak! Úgy vajon, mi a fenéért nem tették meg, amíg volt rá 8 évük???


És a magyar kinek hisz? Azoknak, mint én, akik próbálják értelmesen elmagyarázni, hogy mi a fő ok a gazdasági hanyatlásunkban? Vagy állandóan ennek a két idióta bagázsnak, amelyikkel láthatóan semmi nem változik? És amelyek csupán egymás ellen fordítanak mindenkit?


A háború alapszabálya: oszd meg, és uralkodj! Annyira buta ez a két oldal, mszp-fidesz, hogy nem veszik észre. Amíg a FED (bankvilág) megoszt minket, addig ők kifosztják az országot a hitelpénzrendszerrel! És ehhez asszisztál a két idióta oldal! (Ezt sem tudják az emberek, az első világháborúban mind a két oldalt ugyanaz a bankár társaság pénzelte!) Oszd meg és uralkodj! Ugraszd össze az embereket, s lám, kifoszthatod őket! Ez van ma magyarországon!


Sok olyan értelmes gondolatom van, amivel Magyarországot az egyik leggazdagabb, de legalább is legstabilabb országgá lehetne tenni. Hiszen nekünk vannak a legjobb lehetőségeink egész kelet és közép-Európában: központi elhelyezkedés (transz útvonal), elképesztő mezőgazdasági adottságok, geotermikus hőenergia (melegvízű források), kiváló kutatók-tudósok (akik ebben az országban lóf@sz támogatást nem kapnak ezért minden külföldre kerül), és a többi...


Még gondolkodom, érdemes-e ezt a honlapot elkészíteni... Mert az egész alapja az, hogy az emberek végre kilépnek-e a mesék világából, hogy a bank a betétesek pénzét osztja ki hitelként, valamint, hogy majd elfogy egyszer az adósságunk és a többi sületlenség... Az egész hitelpénztrendszer alól nem tudnánk kivonni magunkat, de alaposan lehetne függetleníteni rajta... amit a honlapon írnék le...

2013. febr. 15. 23:50
 23/36 Flector 67 ***** válasza:
41%

Kedves Kérdező!

Ha ennyire jó ötleteid vannak miért nem vagy még milliárdos?

2013. febr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Köszi a kérdést!


Hát 1) Soha nem akartam milliárdos lenni. Nem igazán biztosít normális, nyugodt életet. Hamarosan a barátaid is ellenséggé válnak... vagy műbarátaid lesznek...


2) Normálisan élni, ennyi a célom, de még ezt is itt Mo-n nem lehet. Miért nem? Nézd meg, hány remek, intelligens, kreatív, kiváló gondolkodó, kutató, filozófus stb, hagyta el az országot? Említhetném akár Rubik Ernőt is, aki először Mo-nak kínálta fel a Rubik kockát, de a kutyának nem kellett. Hát kivitte külföldre. És ez egy sajátos magyar formula. Itt senkinek semmi értelmes nem kell.


3) Kik lesznek itt milliárdosok? A tisztességtelenek!!!

- Gyurcsány, a kutya tudja, hogy lett az is 25 évesen vezérigazgató??? Zseni? Kétlem.


- Vitézy Dávid (anyja fideszes EP képviselő) már érettségivel kinevezték a BKV felügyelő bizottságába! Megvárták, hogy megkapja a diplomáját, és azonnal kinevezték a BKK vezérigazgatói posztjára!!! 1,6 milliós fizetéssel, plusz 40 milliós évi jutalommal! Milliárdos lesz? Biztosan! Zseni? Annál a bamba képűnél kb. bármelyik megyében találok 1000-szer értelmesebb és tapasztaltabb embereket!!!!


- OTP bankvezér, Csányi! 50 milliárdja van. Hogy? Most írtam le a bankrendszert. Ha van 2 milliárd forintod, abból a törvények szerint kölcsön adhatsz 100 milliárdot az államnak!!!! Amire kérhetsz 20-30 év múlva 2-300 milliárdot vissza. Ebből a kamathaszon 1-200 milliárd, amiből fizeted a bank fenntartási költségeit, alkalmazottak, fűtés stb... a többi a befektetőé! (Téged soha nem engednek a közelébe sem az ilyen kamu uzsorás rendszereknek!


- Kósa L. Adolf, egykori műsorvezető, ma milliárdos. Miből? MLM rendszer! Azaz, a törvényesített piramisjáték! És hány embert vernek át a mai napig ezzel a sz…al???


- Simicska Lajos, egykori fidesz pénztáros. Milliárdos. Miből? A fidesz szépen ellátta milliárdos állami megrendelésekkel. Neked nulla politikus rokonnal, ismerőssel van erre lehetőséged?


- BKV ügyletek. Milliárdos "tanácsokat" kérnek haveri vállalkozóktól, mind az mszp, mind a fidesz! na ezek az emberek szintén milliárdosok lesznek.


- Soroljam még? Persze van kivétel is. De ezt már máshol leírtam, ehhez a vállalkozások alapszabályai szerint sok minden együttállásának bekövetkezése kell:

2013. febr. 16. 19:30
 25/36 A kérdező kommentje:

a) Kell egy nagyon jó, egyedi ötlet, amit meg is tudsz valósítani!

b) kell hozzá egy éppen akkor befogadóképes gazdaság és társadalom! Lásd, itt van egy amerikai ma már milliárdos ötlet: [link] Ez a közösségi finanszírozás. ugyanezt Mo-n is persze átvették. természetesen nálunk ez is csődbe ment: [link] vagy pl. indulj.be


A magyar társadalom mire ugrik? Csak az átverésre, csak az ingyen dolgokra!!! bonuszbrigad.hu milliárods vállalkozás ma már, persze ezt a modellt is amerikából nyúlták. De hát a magyar persze miért ne akarna 50-90%-ért bármit! Amikor fordítva támogatni kéne normális ötleteket, mint az indulj.be, akkor a magyar már nem támogat semmit!


Nekem is van egy nagyon jó ötletem, amiről úgy gondolom, hogy jó. Már aktív. Persze a magyar ember erre sem fogékony, mert esetleg haszna lehetne belőle. Ugyanis ez a társadalom számára hasznos lenne! (De ezért sok ellenérdek, politikait is sért!) A magyarnak nem kell! Most készítem elő a külföldi megjelenést. De nagyon új és nehéz téma.


Ugyanakkor nem mondom, hogy nem lehet ennek ellenére a semmiből milliárdosnak lenni. Viszont két dolog még mindenképpen kell hozzá:


c) Kapcsolati tőke! kellenek ismerősök jó helyen! (Nekem nincsenek.) Mint mondtam, nincsenek sem gazdag, sem politikus rokonaim. (Akkor már a semmire is milliárdos lennék!)

d) Induló tőke!!!!!!


Azért bárki, bármennyire is legyen kreatív, ma már egyedül nem tud véghezvinni dolgokat. kellenek a befektetők, és a kapcsolati tőke. Zseni pedig nem vagyok, hogy hű de akkora ötletem legyen, amihez elég csak megcsinálnom, és működik, mint a magyar Leona3do! (3 dimenziós eszköz, ami már most világsiker...) De pl. Rubik Ernő sem lenne milliárdos, ha pl. csak 100 évvel korábban is vagy később születik!


Sok mindennek kell pontosan együtt lennie a sikerhez. Mondhatnám most Norbit! Egyedül érte el! De ma már azért ő is kicsit félrevezeti az embereket méred drága termékeivel! Aminek nagy része a szója... amiről a mai napig nem tudni, mennyire mérgező... (Ugyanis elég bonyolult eljárással teszik "ehetővé" az eredetileg ehetetlen növényt! Ugyanis erőteljesen toxikus, azaz mérgező az emberi szervezet számára!


De mi történik vele is, A magyar társadalom jobban gyűlöli, mint Vitézyt, aki nulla szaktudással és friss diplomával került a BKK vezérigazgatói posztjára!!!


A legfőbb, hogy egyszerűen le kell aláznod, ki kell készítened másokat ahhoz, hogy te a mai világban sikeres lehess! A milliárdosok 99%-ára ez igaz. Lásd olaj, pénzügy, politika stb...


És látod, hiába akarod te elmondani az embereknek, hogy át vannak verve, a legtöbbje NEM HISZI EL!!!!!!! Ha tisztességes vagy, egyedül maradsz! És így esélyed nincsen semmire...

2013. febr. 16. 19:30
 26/36 A kérdező kommentje:
És azt hozzáteszem, hogy az én ötleteim közösségi ötletek. Azaz, a közösség profitál belőle, így én is, de mindenki egyformán, ha él vele! Ezzel szemben a milliárdosok főként egyéni ötletekkel (ha egyáltalán ötlet és nem átverés, mint pl. MLM) gazdagodnak meg.
2013. febr. 16. 20:07
 27/36 Flector 67 ***** válasza:
41%
Nem vagyok közgazdász, nem értek a témához. Csak tegyük fel, hogy a bankok azt a 18 billió dollárt évi 10 % kamatra adták mondjuk a termelő szférának. Az 10 év alatt minimum megduplázódott. Persze közben a visszakapott kamatot folyamatosan adták ki újabb hitelek formájában. Szóval nem ördögtől való az 50 billiós összeg. Persze lehet én látom rosszul.
2013. febr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Most nem igazán értem a kérdésedet. Ahogy a mini modellen mutattam be, az adósságot soha nem lehet visszafizetni. Régen az arany volt az érték. Ebből váltottak át a hitelpénzre. De az elején még kötődött az aranyhoz, tehát az adott neki értéket. Most gondold el, hogy a világon mindenki kölcsön adja az aranyát, de arra kamatot kér, méghozzá aranyat kér vissza. Értelemszerű, hogy nem tudják aranyban visszaadni a tartozást, hiszen az arany a pl. a mezőgazdasági vagy ipari termeléstől nem lesz több!
2013. febr. 17. 02:56
 29/36 A kérdező kommentje:
A legnagyobb probléma, amit nem akarnak megválaszolni a politikusok, hogy miért kell az államnak magánbankoktól kérni a pénzt, akik teremtik a pénzt a semmiből kamatra, miközben az állam maga is előállíthatná a pénzt kamat nélkül!?
2013. febr. 17. 03:08
 30/36 Flector 67 ***** válasza:
41%
Nekem például két cégem van. Mind a kettő már visszafizette, az ezelőtt felvett nagy összegű hiteleket.
2013. febr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!