Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún mit lehet erre...

Állásinterjún mit lehet erre válaszolni úgy, hogy ne magam alatt vágjam a fát?

Figyelt kérdés

Mondjon magáról 3 rossz tulajdonságot?


Erre mi értelmeset lehet válaszolni?


2013. febr. 12. 13:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
43%

Én is HR-es vagyok, de ha már valaki úgy kezdi, hogy "maximalista vagyok", le is vonom a következtetést, hogy nem őszinte, nem ismeri saját magát, ráadásul fantáziátlan.


Nyilván nem azt várjuk, hogy mondja valaki azt, hogy utálok dolgozni, szeretek lopni a cégektől, vagy ki nem állhatom, ha a főnök utasítgat, hanem valami olyasmit, amit fontos tudnunk róla ahhoz, hogy lássuk, mennyire illeszthető be a vállalati kultúrába, vagy az adott munkakörbe. Ha valaki azt mondja például, hogy ő nem szeret csapatban dolgozni, mert nem igazi csapatjátékos, ezt feltüntetheti úgy, mint rossz tulajdonságot, de a munka szempontjából ez nem minden esetben hátrány. Ha valaki azt hazudja, hogy ő bizony csapatjátékos, és menet közben kiderül róla, hogy mégsem, akkor az sokkal rosszabb. Tehát őszinteséget várunk, meg akarjuk ismerni jobban a jelöltet.


Példák:

1, kicsit türelmetlen vagyok magammal vagy másokkal

2, nem szeretem halogatni a dolgokat, vagy ha mások halogatnak dolgokat

3, hajlamos vagyok elveszni a részletekben

4, a határidő betartása fontosabb nekem, mint hogy az elvégzett munka hibátlan legyen (ez sem feltétlenül baj!)

5, elég makacs vagyok, ha úgy érzem, hogy igazam van igyekszem meggyőzni róla másokat is

stb.

2013. febr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves hr-s itt is csak kretén,elcsépelt válaszokat hoztál példának .. "szeretek elveszni a részletekben" ..persze,mint negatív tulajdonság :D

Elsősorban az kéne,hogy az illetőt szakmai szempontból interjúztassák,ne szőke 20 éves cicák,akik semmihez nem értenek a papírtologatáson kivül. Ezért van idejük ilyen hülye kérdéseket kitalálni.


Én mikor alkalmazottat veszek fel, arra vagyok kíváncsi ,el tudja e végezni a munkáját,a többi (tud e csapatban dolgozni) úgyis menet közben fog kiderülni,nem ezekből a roppant intelligens kérdésekből,pl milyen állat lennél,mirét kerek a lefolyó,stb . Nem is értem a multiknál hogy döntheti el olyan ember,hogy alkalmas e a munkára valaki,aki nem is ért hozzá. Rosszabb esetben semmihez .

2013. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

jah és én hiába vagyok saját magam főnöke,látom mi megy az országban. Az emberek ölni tudnának a munkáért ,annyi a munkanélküli . Egyébként is magasak az elvárások,mert a munkáltató válogathat,ennek fejébe még mindenféle válaszokat is ki kérne gondolni ott hirtelen,úgy ,hogy fogalmad sincs vajon mit várnak tőled,mi a jó válasz.

Én pl azt sem kérdezem meg,"miért szeretne itt dolgozni" ,lévén fizikai kemény munkáról van szó ,nagyon jól tudom,hogy senki sem jókedvében. Az tetszett a legjobban, mikor az öcsémtől megkérdezték,miért akar a benzinkúton dolgozni még anno..vicc :D

2013. febr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek az elozovel. En kulfoldon dolgozom, egy etterem barjat vezetem es mivel szeretnek valtani volt par interjum nagy szallodakban. Volt amikor 2 HR-es interjuztatott, szakmai dolgokrol szo sem esett csak hasonloan ertelmes kerdeseket tettek fel mint fentebb olvashato.

Amikor viszont a Bar Manager is jelen volt es a szakmai kerdesek jottek akkor egy jo hosszu beszelgetes kezdodott magarol a szakmai reszerol, felcsillant a szeme hogy vegre erdemi dolgokrol is szo van es nem csak arrol hogy melyik a kedvenc szinem es miert. A HR-es holgy valoszinuleg nem 1x vesztette el a fonalat, mert tobb kerdese nem volt. A heten megyek a 2ik korre.

2013. febr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
LOL HR-esek. "Nem szeretem halogatni a dolgokat" se egy negatív tulajdonság, te nagyon értelmes.
2013. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!