Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehetne finoman felvetn...

Hogyan lehetne finoman felvetni a főnökömnél a fizetésemelést? Vagy ne kérdezzek rá, ha akarnának, úgyis adnának?

Figyelt kérdés
Pénzügyi szektorban dolgozom. Ez az első munkahelyem, lassan egy éve itt vagyok. Gyorsan tanultam, így már teljes értékű munkaerőnek érzem magam, a rám bízott feladatokat mindig pontosan elvégzem, sőt még plusz munkát is kerestem magamnak, így egy teljesen új terület kialakításában is elég nagy szerepem volt, amit senki más nem vállalt. Nem tudok róla, hogy bárki panaszkodott volna rám, sőt tudom, hogy három kollégám, akik a hierarchiában felettem állnak és akikkel napi szinten együtt dolgozok, de fizetés ügyben nem dönthetnek, többször is ódákat zengtek rólam a főnökeimnek. Ennek ellenére a fizetésem nettó 70 ezer ft. Rajtam kívül senki nem keres ennyit, mindenki legalább a kétszeresét, rendszeresen !röhögnek! rajta, hogy én ennyit kapok. A főnökeimmel való viszonyom érdekes, van amikor teljesen jó, már-már baráti, valamikor azonban a világ leggonoszabb emberei, akik lépten-nyomon megalázzák az embert (pl.: azért mert szegény vagyok, és nincs autóm...). Ilyen helyzetben van értelme fizetésemelést kérni vagy azzal csak ártanék magamnak? Egyáltalán érdemelnék többet vagy csak az én igényeim nagyok? (A fent említett három kolléga azért dícsért egyébként nyíltan a főnökeimnek, mert szerintük megérdemelném a fizetésemelést.)
2013. jan. 31. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Kedves Laci! Azt szeretném megkérdezni, hogy nem tudnátok-e egy kicsit emelni a fizetésemen, nagyon jól jönne egy kicsivel több pénz a háztartásban. Kérlek, gondolkodjatok rajta, megoldható-e. Ha nem, akkor megértem, de ha mégis, akkor nagyon nagyon megköszönném! :)
2013. febr. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Maguktól nem fognak fizetésemelést adni, viszont továbbra is jókat röhögnek rajtad. Pénzügyi szektorban 70 ezerért? Édes istenem...Ennyi pénzért az ágyból sem kelnék ki, inkább éhen halnék, vagy megvárnám, amíg a börtönbe visznek.
2013. febr. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el inkább biztonsági őrnek? 8 osztály kell hozzá és egy nevetséges tanfolyam, és kereshetsz 120 ezret úgy, hogy csak minden harmadnak kell dolgozni.
2013. febr. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el néhány állasinterjúra, és dobj be számodra elfogdható összegeket. Ha valahol belemennek, visszmehetsz a főnöködhöz, és közölheted hogy van ajánlatod x ft-ra, ha ennél jobbat ad akkor maradsz. Amúgy ez az összeg tényleg max nagyon kezdő gyakornoknak reális kb 2-3 hónapig, utána már-már megalázónak nevezném.
2013. febr. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bankban dolgozom, nálunk a felvett gyakornokok (gyakornoki idő letelte után) kapnak br 300 körül, ez nagyjából az alja a kapható fizetésnek.

Kevesebbet inkább a fiókban dolgozók keresnek. A pézügyi terület nálad pontosan mit takar? Milyen profilú cég (bank, egyéb, stb), milyen munkakör?

2013. febr. 1. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt ajánlom sürgősen szerezz be néhány könyvet az önmenedzselésről! Könyvtárakat lehetne róla olvasni, de néhány alapmű is megteszi kezdetnek.


Már ott láttam, hogy gondok vannak, mikor azt írtad megérdemled-e, meg van-e értelme.

2013. febr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!