Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lenne az utolsó csepp a...

Mi lenne az utolsó csepp a pohárban eset amiért ott hagynád a munka helyed?

Figyelt kérdés
2013. jan. 20. 12:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
27%
Alacsony fizu, nekem ez épp elég indok rá.
2013. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A mai világban? Vidéki pályakezdőként?? SOHA
2013. jan. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Felénk már az is iszonyat szerencse ha minimálbéres(netto 70 ezres) 12 órás éjszakai gyári melót lehet találni. Hiába van 2 diplomám 3 OKJ-m és 2 nyelvvizsgám én már 40 ezerrel is megelégednék és bármit elvégeznék wc-t is kimosom a sz*rból ha az kell de még takarítónői állás sincs.


Elég magasan kell ahhoz állni hogy valaki egy munkahelyet akármilyen okból is csak úgy elhagyhasson. Felénk azzal kell beérni ami van, akármilyen sz*r is.

2013. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem mi a végzettségetek, hogy ennyire nem találtok vele munkát?

Van a családomban, aki pályaválasztás előtt áll és ezért fontos.

2013. jan. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%

Lehet találni munkát, csak mobilnak kell lenni hozzá.

Az egyetem alatt végig arra gyűjtöttem diákmunkával a pénzt, hogy utána megtehessem, hogy felmegyek Budapestre egy albérletbe és akár fél évig is keressek egy munkát, miközben a gyűjtött pénzből élek, vagy arra, hogy kimehessek külföldre pár hónapra megint csak munkáért nézelődni.


A kérdésre válaszolva, olyan helyre nem is megyek, illetve eljövök elég hamar, ahol tudom hogy kell egy utolsó csepp is. Ahhoz nagyon sok negatív eseménynek kell érnie, de nem várom meg, hogy megtörténjenek, eljövök. Van elég tartalékom hogy legyen időm megtalálni az álomállásokat. Eddig mindig összejött.

2013. jan. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ja és az előttem lévőnek: egy 5 éves diplomám van, 1 OKJ, 3 nyelvvizsga, ebből kettő felsőfokú (angol, orosz), egy középfokú (német) és egy angol középfokú gazdasági szaknyelvvizsga.

Most tervezek levelezőn mégegy diplomát szerezni.


27/F

2013. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Közgazdász és mérnök a két diplomám. Ezek nem rossz dolgok, de amíg:

1. 1 állásra jut 589756 állástalan

2. Az állások 60%-át meg sem hirdezik

3. A hirdetés csak formaság,tv-i előírás miközben a jelölt már réges régen megvan

4. Nincsenek befolyásos ismerőseid sehol

5. Vidéki vagy, gyereked van, vagy 40 éven felüli vagy

addig baromira nincs esélyed akármilyen jó munkaerő is lennél egyébként. Esélyt sem kapsz, sz*rnak rád magasról mindenhol. Vissza se böfögnek az elküldött önéletrajzokra. Telefonon meg a szokásos sablon duma: "-Köszönjük, majd értesítjük"

Ráadásul ez még Nyugat- Dunántúl ahogy hallom keleten nagyságrendekkel rosszabb a helyzet. Ja és persze közmunkát nem kapok mert "nem vagyok hátrányos helyzetű és van szakmám".

2013. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

4-es főbe is lőném magam ha most állnék pályaválasztás előtt. Amit művelnek szegény diákokkal...

Sokkal kevesebb diplomás lesz, bár igazuk is van diplomás munkanélküliekből már így is van épp elég. Tök mindegy milyen szakmája van valakinek elhelyezkedni úgysem lehet ismerősök nélkül még egy varrodában sem, nemhogy esetleg a média világában vagy az államháztartásban köztisztviselőként...

Reménytelen az egész! O.V sikeresen kinyírta a felsőoktatást, a munkaerőpiacot az egészségügyet és lassacskán halott ország leszünk. Menjen is aki megteheti, nekem nincs akkora tőkém mert csak a tb 6600 havonta és meg is kell élni valamiből az összes pénzem elfogyott, nyomorgok. Így nem lehet kitörni semerre.

2013. jan. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön dolgoztam au pairként több családnál is. Voltak, akiket nagyon szerettem, azóta is tartjuk a kapcsolatot, viszont volt egy hely, amit egy életre megjegeztem. Először tök normálisnak tűnt a család, de 1-2 hét után kiderült, hogy egyáltalán nem azok. Kb. házi cselédnek tartottak, a gyerek a fikás zsebkendőjét is velem dobatta ki a szemetesbe, de halálkomolyan, arra hivatkozva, hogy szelektíven gyűjtötték a szemetet otthon, és hogy ő nem tudja, melyikbe kell dobni. 9 éves gyerek. No comment. A tesója az 12 éves, olyan válogatós volt, hogy csak néztem. Nekem kellett rájuk főzni, és egy csomószor volt olyan, hogy ránézett a kajára és kitalált valamit, hogy mért nem kell neki, és parancsolgatott, hogy csináljak neki valami más kaját. A kedves anyuka volt, hogy este 11-ig sikáltatta velem a tűzhelyet, ami már ragyogott a tisztaságtól, de neki nem tetszett, hogy látszanak rajta kicsit azok a pici csíkok, amiket a törlőrongy hagy maga után. És még volt néhány hasonló húzásuk. Eredetileg úgy volt megbeszélve, hogy napi 6 órát dolgozom délutánonként, amikor a gyerekek otthon vannak, segítek nekik a tanulásban, ellenőrzöm a leckéjüket, elviszem őket különórákra, csinálok nekik uzsonnát stb. de ehelyett egész nap házimunkát végeztettek velem, és az egész családra én főztem. Kibírtam, mert kellett a pénz, itthon tovább akartam tanulni. De aztán egyszer úgy felidegeltek, hogy betelt a pohár. Péntek reggelente adta a nő a fizetésemet, egyik pénteken mondta, hogy most nem tud fizetni, jó lesz-e, ha jövő héten duplán adja. Mondtam, hogy jó lesz, vártam egy hetet, de a következő péntek reggel sem adott semmit. Délután fele bementem hozzá, hogy mi van a fizetésemmel. Erre ő mondta, hogy hát ő emlékszik rá, hogy ideadta reggel a 2 hetit. Mondtam neki, hogy nem adott semmit, biztos csak akarta, de elfelejtette, persze bizonyítani nem tudtam, hogy nem kaptam meg. Össze is balhéztunk, mert ő meg állítása szerint tisztán emlékezett, hogy odaadta. Utána még neki állt feljebb, hallottam, hogy mondta a gyerekeinek a hátam mögött, hogy én egy pénzéhes pics@ vagyok és át akarom verni, és hogy ki fog rúgni. Na, nálam itt telt be a pohár, mondtam, hogy nem kell engem kirúgni, megyek magamtól is, keressenek más cselédet, a két heti fizetésemet meg tartsák meg, ha annyira kell nekik (nem adták ide végül). Szerencsére az egyik előző család, akinél laktam ugyanabban a városban visszafogadott.
2013. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
10%

Ezzel nem értek egyet, nekem van munkalehetőségem és munkám is, amikor csak akarom.


A büfészakosok ne csodálkozzanak, ha nem kapnak munkát, erre mást nem tudok mondani. Most olvastam valamelyik kérdésnél, hogy kulturológia :S Hát kösz.


Az eüben pedig most lesz fizetésemelés.


Szóval azért nem minden olyan rossz.

Aki pályaválasztás előtt áll, ő hálisten nem humán beállítottságú, hanem reál. Valószínű matematikus lesz belőle (és meg is fog belőle élni, mert belőlük is hiány van).

2013. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!