Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkákat szüntetnél be?

Milyen munkákat szüntetnél be?

Figyelt kérdés
Azaz milyen állások, munkahelyek vannak, amik feleslegesek vagy károsak?

2013. jan. 1. 12:05
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
8-as: ja értem, a lógósok. Valóban ki kéne szórni őket.
2013. jan. 1. 14:40
 12/19 A kérdező kommentje:

Egy csomó (kereskedelmi) TV-csatornát beszüntetnék, és az ehhez kapcsolódó munkakörök szünnének.

Maradna kb. 5 adó.

2013. jan. 1. 14:47
 13/19 A kérdező kommentje:

(Most látom, eltünt az 1. válasz. (????????????)

A válaszoló az OCÖ-t írta. Erre írtam azt, ami most az 1. helyen áll)

2013. jan. 1. 14:51
 14/19 anonim ***** válasza:
Miért kéne bármilyen munkakört megszüntetni? Miért fáj neked, ha valaki nem gebed bele a melóba, hanem lazán lenyom egy műszakot? Miért lenne jó, ha még kevesebb ember dolgozna? Még akkor is, ha ellógja a fél napot.
2013. jan. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A HR-eseket én is ingyenélőknek tartom. Egy olyan társadalomban, ahol nem ilyen magas a munkanélküliség és nem érkezik egyetlen állásajánlatra 500 önéletrajz szerintem éhen halnának a tudásukkal.


Azért tartom feleslegesnek, mert:

1. Azt a pár száz önéletrajzot egyébként egy 16 éves meló diákos kamasz is le tudja válogatni, csak el kell neki magyarázni egyszer azt a 3 szempontot, hogy mire figyeljen. Mert szakmailag kb ugyanannyira kompetens, ha egy vegyészmérnököt keresnek, mint egy HR-es mindenttudó, és nem is kell neki havonta 150-et kifizetni.


2. Szakmailag sík hülyék, mert teszem azt ha keresnek egy molekuláris biológust akkor ő ahhoz mit ért egyáltalán? Mi alapján szortírozza le az önéletrajzát? Honnan tudja, hogy mondjuk, ha egy vízügyi igazgatóság területi felügyelőt keres, akkor melyik a jobb választás, egy vízügyi technikus, egy geológus netán egy környezetmérnök? Attól, hogy fel tesz 3 hülye kérdést az interjún, pl.: Mit csinálsz, ha szembe találod magad egy oroszlánnal stb. stb. stb. és az alapján megmondja, hogy te alkalmas vagy-e az állásra, holott lehet te vagy az egyik legnagyobb tudású szakember az országban. Jó ez most szélsőséges eset, de akkor is. Szerintem ezekre a HR-esekre max, amikor vezető beosztásba keresnek embereket akkor van szükség. A soron úgyis a 8 osztályosok dolgoznak többnyire, akikkel a legolcsóbban el lehet végeztetni az adott munkát...

2013. jan. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
(14-es: jó, akkor az összes embernek legyen lógós munkája. Kipróbáljuk? :)))))
2013. jan. 1. 17:20
 17/19 A kérdező kommentje:
15-ös: jól beszéltél.
2013. jan. 1. 17:27
 18/19 anonim válasza:

Kedves 7 -es.

Örülök, hogy véded a HR -eseket, bár a mi cégünknél több HR -est cserélnek, mint igazgatót pedig az is volt vagy 5 az elmúlt 3 évben. Az is igaz, hogy van köztük aki ma a rácsos házban van. Ő volt az igazi megbízható szakember.

2013. jan. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Még az olyan a plasztikai sebészetet és hozzá tartozó kiszolgáló személyzetet is beszüntatném, akik nem helyreállító munkát végeznek (baleset, műtét utáni viszaállítást), hanem a megrendelőt "hipp-hopp csodaszéppé műtik".

Meg a plasztikai sebészet-reklámokat is betiltanám, akik megpróbálnak hamis igényeket generálni...

2013. jan. 5. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!