Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkákat szüntetnél be?

Milyen munkákat szüntetnél be?

Figyelt kérdés
Azaz milyen állások, munkahelyek vannak, amik feleslegesek vagy károsak?

2013. jan. 1. 12:05
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
(Nem tudtam, mi ez, utánanéztem: Országos Cigány Önkormányzat, ha valaki előtt szintén ismeretlen lenne.)
2013. jan. 1. 12:50
 2/19 A kérdező kommentje:
Én is írok egyet: a HR-es munkakört beszüntetném. Szerintem a leendő főnök felvételiztessen. Ennyi ideje kell, hhogy legyen a leendő beosztottra, ő fog vele dolgozni, ő ért a szakmához, stb. Régebben így is volt.
2013. jan. 1. 13:04
 3/19 anonim ***** válasza:
26%
Mivan kérdező, rétinéger vagy te is és kapod a segílyt?
2013. jan. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
az alibimunkát vagyis tessék lássék közmunkát.Tudom ,hogy máshol ezt komolyan végzik csak a munkabér nagyon komolytalan !
2013. jan. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
(HR-eseknek szabad megsértődni és beszólogatni.)
2013. jan. 1. 13:15
 6/19 A kérdező kommentje:
5-ös: mi az, hogy alibimunka? (nem hallottam még ezt)
2013. jan. 1. 13:16
 7/19 anonim ***** válasza:
Szia, elsőre kitaláltam volna hogy ezt a munkakört fogod mondani.Mielőtt ítélkezel nézd meg a másik oldalt is.Egy munkaajánlatra boldog boldogtalan elküldi az önéletrajzát, szerinted milyen főnöknek van arra ideje hogy ezeket átnézze?A másik alapvetően nem csak felvételiztető funkciója van a dolognak,hanem ahol komolyan veszik ott igen csak stratégiai szempont is a HR.Nézd meg mit mondanak erről hazánk legsikeresebb emberei.Értem én hogy bedurciztál mert a főnöknek nagyon frankón meg lehet ám mutatni hogy mit tudunk, csak legtöbb esetben nem az a lényeg hogy el tudod-e végezni azt a munkát(mert a többségben minden melóhelyen más a feladat, (még ha papíron ugyan az is) ami betanítást igényel.Egy igen komoly cégnek az egyik marketing igazgatója mondta nekem, hogy mire be tud vetni egy embert és 100% ig megbízhat benne, az 1 év.Az hogy miért káros, arra tudsz saját kis dulifuli okokat kitalálni, holott elmondom hogy igen fontos pontja a szervezetnek hogy kit vesznek fel a csónakjukba, és hogy az sokáig ott maradjon, és tudjon szocializálódni.Abban 100% ig biztos lehetsz hogy nem szeretnek a befektetők fizetni feleslegesen, felesleges szervezti egységért és emberekért, ha meg akarod érteni akkor ajánlom a Toyota módszer című könyvet, hogy hogyan működik a legsikeresebb termelő vállalat.Minden munkakörben vannak balf*szok (kókler burkolók akik elb*sszák az egész házadat pl,) de attól még nem feleslegesek, ugyan ez a helyzet a HR-nél is.Vannak nagyon komoly szakemberek,és vannak kis hülyep*csák akik feltesznek 1 betanult kérdést és el vannak szállva maguktól.Amúgy Hr-t tanulok jelenleg,de nem ilyen munkakörben dolgozom, jó kirándulás volt sokmindent megtanultam, de pénzügyi pályán folytatom tovább a dolgot, pont azért mert elismertebb mint az hogy "tudok 3 kérdést és csá".Ha alaposabban megvizsgálom a munkahelyemen(legnagyobb telekommunikációs cég) annyi fölös munkakör van hogy csak na(ebbe rejtik el azt hogy nem tudják időben kezelni a panaszokat),de ha belegondolunk ez nem csak munkahelyet teremt, hanem eléggé fontos stratégiai pont, a kötbérek elkerülése érdekében.
2013. jan. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az alibimunka az az, mikor többen csináltok valamit és ez nagy erőfeszítéssel jár, de vannak olyanok akik csak mímelik.
2013. jan. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
így van. az én munkahelyem még kis cég, de van bőven teendő, éshát egy posztra jött vagy 300 önéletrajz. ki fogja azt kibogarászni? egyébként lehet kölcsönözni is, meg dolgoztatni, nem ugyanaz. én hr-es cégen keresztül kerestem állást, de a főnökkel való interjú után lettem felvéve.
2013. jan. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

7-e: Köszi a hosszú választ.

Szerintem mégis a főnöknek kell, hogy emberismerete legyen, hiszen vezetőként emberekkel foglalkozik, és ő látja, milyen típusú ember hiányzik a csapatból, hisz ő dolgozik velük. A főnöknek van tapasztalata, gyakorlata.

(A félrement önéletrajzokat bárki értelmes adminisztrátor szétválogatja.)

2013. jan. 1. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!