Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kevesebb lesz a nettó mint...

Kevesebb lesz a nettó mint tavaly, ez létezhet?

Figyelt kérdés
Négy órában dolgozom, 35eft-t kaptam. Most néztem bélkalkulátorral, többel is, hogy mennyi lesz az idei nettóm. 32eft-tjött ki. Ez lehetséges? Hurrá minimálbér emelés!!! ( gyerek nincs )

2013. jan. 1. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Mivel a szuperbruttót kivezetik, igen.
2013. jan. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Üdvözöllek a fityiszi Magyarországon.
2013. jan. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom, milyen bérkalkulátorokkal nézted, de a nettód (ha a bruttód nem változik és gyerek kedvezmény sem szűnik meg), ugyanannyi marad, mint tavaly volt.

A bruttó 54 ezerből tavaly is, idén is nettó 35.370-jár.

Sem a járulékok, sem az adó mértéke nem változott.

A szuperbruttó nem a béred növelte, hanem bizonyos jövedelem fölött nem a bruttó béred, hanem attól magasabb alap után kellett adózni. A szuperbruttó kivezetésével azoknak a nettó bére (akik beleestek a szuperbruttós kategóriába) emelkedik idén (kevesebb szja-t vonnak tőlük)

2013. jan. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, úgy tudom a szuperbruttót már egy évvel ezelőtt kivezették, maradt a félszuperbruttó. Most ezt vezetik ki, de ez engem nem érint.

A bruttóm 46500ft volt, most pedig hogy felemelték 98eft-ra a minimálbért, 49eft lesz. Tehát az 54eft bruttót nem értem.

Egyébként a google által kiadott első kb. három találatban néztem. Na jó, csak az elsőben számíttattam, a többiben csak megnéztem, hogy milyen adatokat kérnek, de ott is csak a bruttót kérték, és hogy van-e gyerek, és mennyi. Így nem láttam értelmét máshol is kiszámíttatni, mert úgyis ugyanaz az összeg jött volna ki.

2013. jan. 1. 10:31
 5/6 A kérdező kommentje:

Megnéztem egy 2012-es kalkulátort is. Az is 5000ft-al kevesebbet hozott ki, mint amennyit kaptam. 35eft helyett 30eft-t.

Tehát akkor rendben van, csak nem lesz kevesebb.

2013. jan. 1. 11:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Az 54ezer bruttó úgy jön ide, hogy annak a nettója 35ezer.

A 46500 nettója 30.458 Ft.

A bruttóból levonásra kerül:

10% nyugdíjjárulék (4.650.-)

8,5% Egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulék (3.953.-)

16% Szja előleg (7.440.-)

2013. jan. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!