Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudtok javasolni? Állásint...

Mit tudtok javasolni? Állásinterjú

Figyelt kérdés

Kettő darab problémával szembesültem álláskeresés terén.

Munkahelyet váltanék először is.


1. Telefonos interjú:

mindig örülök, amikor hívnak. Ha számkijelzéssel hívnak 99,99%-ban tudom, hogy meló ügyben szeretnének velem beszélni. Ha 6 fő kolléga áll körülöttem, nem szeretek beszélni, mert ez a téma magánügy és nem nyílt titok. Általában kinyomom a telefont és küldök sms-t, hogy fél óra múlva keresni fogom. Bizalmasnak tűnő hívások esetén a WC-re megyek ki, mert kellemetlen, hogy bármilyen beszélgetést hallgathatnak, és bárki fültanúja lehet bizalmas dolgoknak.

Keserű tapasztalatom, hogy akit visszahívok, sajnos már nem veszi fel a telefont, és onnantól kezdve nem hívnak vissza. Nem emberek lennének a túloldalon??? A HR nem gondol arra, hogy bármelyik embertársa váltani szeretne, pl. jobb megélhetés kedvéért? Mindenkit visszahívok, mégpedig azért is, mert senki még gondolatba se merje fontolgatni, hogy nem akarok váltani...


2. Személyes interjú:

szerintem nemcsak egyedül vagyok a munkaerőpiacon, aki dolgozik és a jobb megélhetést keresi. Természetesen 10 munkanapon már ráment arra, hogy az állásinterjúk általában 10, 11, 12 órakor zajlanak és nekem is kellemetlen kéredzkedni, annak tudtában, hogy nincs szabadnapon erre az évre. Sokszor felháborodást kelt, hogyha visszakérdezek, hogy sajnos az adott időpont nem jó, mert munkám van, lehetne például délután 3,4,5 óra?

Másnak is problémát okoz, vagy csak egyedüli vagyok, akinek igen? - megjegyezném, hogy vannak még megértő HR-esek, akik elmondásuk szerint délután 4 óra utánra adnak időpontot, annak akinek kitűnik az önéletrajzából, hogy dolgozik és váltani szeretne.



2012. dec. 10. 16:38
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Továbbá félreértések elkerülése miatt NEM a HR szakmát becsülöm le az írásommal.


Mert igenis, találkoztam kedves, lelkes HR dolgozóval, aki folyamatosan tájékoztatja a jelölteket a pályázat alakulásával kapcsolatban; SŐT fel is hívja a munkáltatót, hogy XY pályázata hol tart, stb...

Sajnos az ellenkezőjével is találkoztam, aki érzékeltette, hogy Ő a valaki. Szerintem az álláskeresőnek is vannak elvárásai a HR-sel szemben. Tárgyalásról van szó; ha az álláskereső nem ásít, akkor a HR-nek pláne!!!!nem megengedett;továbbá nem árt, ha a HR-es is felkészül a pályázó önéletrajzából, ha az álláskereső fel tud készülni a cégről, hogy mivel foglalkozik stb....Olyan eset is volt, hogy mobiltelefonált a HR-es, miért nem nyomta ki??


És valóban...Pénzügyes pozícióra már lassan nem elegendő egy idegen nyelv a magyar mellett. Dupla szaltót dobtam, amikor az angol és német mellett az albán is elvárás volt.

2012. dec. 12. 10:59
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos akár földhöz is verhetjük magunkat, mert ez a jelenlegi helyzet uralkodik nálunk. Lehet ezen hisztizni, lehet ezen felháborodni, bármit lehet, de teljességgel felesleges.

Én legalábbis nem óhajtok olyan lenni, mint a legtöbb munkáltató.

Nem ezen a területen, de kínálok munkát. Nem ilyen stílusban és nem ilyen módon, de én senkinek nem nyomom ki a telefont és ezt el is várom. Hajlok a különböző időpontokra, de nem az én problémám az, ha a munkakeresőnek gondjai vannak a munkahelyén. Nekem is vannak gondjaim, ez meg nem a munkakereső problémája.

Én megoldom a magamét, ő meg a magáét.

2012. dec. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angol mellett németül is, ráadásul tapasztalatod is van, akkor pár héten belül találsz állást. Ennyi időt szerintem kibírsz úgy is, hogy közben ki vagy utálva a munkahelyedről, főleg ha valóban váltani akarsz. Különben is, felmondási idő is van, nem? A helyedben épp időszerűnek tartanám hogy kitegyenek ettől a cégtől. Az albántól meg ne dobj hátast, a jó németnek is szoktak örülni, valaki meg pont az albán tudása miatt keres kétszer annyit mint te vagy én.
2013. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!