Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudtok javasolni? Állásint...

Mit tudtok javasolni? Állásinterjú

Figyelt kérdés

Kettő darab problémával szembesültem álláskeresés terén.

Munkahelyet váltanék először is.


1. Telefonos interjú:

mindig örülök, amikor hívnak. Ha számkijelzéssel hívnak 99,99%-ban tudom, hogy meló ügyben szeretnének velem beszélni. Ha 6 fő kolléga áll körülöttem, nem szeretek beszélni, mert ez a téma magánügy és nem nyílt titok. Általában kinyomom a telefont és küldök sms-t, hogy fél óra múlva keresni fogom. Bizalmasnak tűnő hívások esetén a WC-re megyek ki, mert kellemetlen, hogy bármilyen beszélgetést hallgathatnak, és bárki fültanúja lehet bizalmas dolgoknak.

Keserű tapasztalatom, hogy akit visszahívok, sajnos már nem veszi fel a telefont, és onnantól kezdve nem hívnak vissza. Nem emberek lennének a túloldalon??? A HR nem gondol arra, hogy bármelyik embertársa váltani szeretne, pl. jobb megélhetés kedvéért? Mindenkit visszahívok, mégpedig azért is, mert senki még gondolatba se merje fontolgatni, hogy nem akarok váltani...


2. Személyes interjú:

szerintem nemcsak egyedül vagyok a munkaerőpiacon, aki dolgozik és a jobb megélhetést keresi. Természetesen 10 munkanapon már ráment arra, hogy az állásinterjúk általában 10, 11, 12 órakor zajlanak és nekem is kellemetlen kéredzkedni, annak tudtában, hogy nincs szabadnapon erre az évre. Sokszor felháborodást kelt, hogyha visszakérdezek, hogy sajnos az adott időpont nem jó, mert munkám van, lehetne például délután 3,4,5 óra?

Másnak is problémát okoz, vagy csak egyedüli vagyok, akinek igen? - megjegyezném, hogy vannak még megértő HR-esek, akik elmondásuk szerint délután 4 óra utánra adnak időpontot, annak akinek kitűnik az önéletrajzából, hogy dolgozik és váltani szeretne.



2012. dec. 10. 16:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%
Mi a kérdés?
2012. dec. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Figyu. Amikor telefonon keresnek, ne nyomd ki, hanem vedd fel, és amikor megtudod milyen ügyben keresnek, megkéred a telefonálót, hogy hívjon vissza akkor, amikor tudsz beszélni.


A személyes interjú időpontjában pedig úgy kéne egyeztetni, hogy az neked (is) megfeleljen. Mikor telefonon beszéltek, tisztázd le az elején, hogy jelenleg is van munkád, nem tudsz csak úgy ellógni. Ezzel értelmesebb HR-es felé azt sugallod, hogy a munkádat nem hanyagolod csak mert dobbantanál, szóval megbízható munkaerő vagy.

Értem én, hogy neked kell a jobb állás, de azért egy minimális határozottság szükséges. Az éves szabadságod egy részével persze legyél rugalmas, ha interjúzni kell. Esetleg próbálj meg többet besuvasztani 1 napba.

2012. dec. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Kedves 2. hozzászóló!

Köszönöm a választ, értékes dolgokat osztottál meg Velem, velünk.

Azonban amit mondtál - jelenleg már van munkám, nem tudok csak úgy ellógni - , azt a választ kaptam egyszer, hogy sajnálom, Ön nem állást keress.

2012. dec. 10. 17:53
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

2-ik vagyok.

Ha csak egyszer mondta ezt valaki, akkor nyilván nem is volt olyan fontos találniuk (jó) munkatársat. Az önéletrajzból azért azt le szokták vágni, hogy valakinek van-e kvalitása az adott munkakörhöz... Ergó vagy olcsó alkalmazott kell, vagy olyan, aki már a munkába állástól 150%-on teljesít átvitt értelemben. :)


Ne csüggedj és ne add fel!

2012. dec. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

1., Ne nyomd ki a telefont (abszolut bunkóság amúgy), csak simán ne vedd fel és ne fél óra múlva hívd vissza, hanem pár perc múlva.


2., Bármennyire is hihetetlennek tűnhet, a HR-es is ember munkaidővel, mondjuk 8-16 óráig. És értelem szerűen a saját munkaidejében szervezi az interjúkat. És szép, nem szép, amikor 100 jelentkező van egy állásra és te visszautasítod az interjúidőpontot akkor nem fog miattad egy "lyukas" órát tartani az interjúztató, hanem behívnak mást és kész.

2012. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a magyar munkaerőpiac részben az úgynevezett HR-esek miatt tart ott, ahol.

Abszolút nem számít, hogy te mit tudsz, mihez értenél, az számít, hogy az ő hülye sémáiba bele tudja-e illeszteni a reakciódat. Meg hogy milyen bútor lennél legszívesebben :P


Jó, nem mindegyik ilyen, jellemzően akik idősebbek, meg nem is kifejezetten ezt tanulták, csak ide osztották be őket, azokkal jobban el lehet boldogulni.


De sajnos tele van a mai magyar piac olyan HR-esnek hazudott luvnyákkal, akik most jöttek ki a főiskoláról, élettapasztalatuk nulla, soha semmi bajuk nem volt még az életben (mert ha valami baj lenne, ott van anyuci aki majd eltart), és úgy általában, fingjuk sincs arról, hogy milyen problémákkal kell egy felnőtt embernek megküzdeni, miért keres valaki állást (azt pl. el se tudják képzelni, hogy mondjuk pénzért), és 10 év múlva majd ezen az oldalon háborognak neked, pl. hogy "gyes után jönnék vissza, de nem vesz vissza a munkahelyem, hát milyen emberek ezek?!"

2012. dec. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Akit hívott, és nem tudtam beszélni, mert hatan voltak körülöttem, pár percre rá hívtam. Kétszer sikertelen volt, akkor küldtem SMS-t, hogy fél óra múlva keresni fogom. Ígéretemet betartottam kerestem kétszer is, 10 perc elteltével, de sikertelen.

Úgy gondolom, nem keresem többet, mert elvégre HR színvonalát tükrözi és nem az enyémet. Ez a véleményem, ami megnyugtat.


A másik: gyakori szokás, hogy nem adják meg a vállalatok a nevüket. Mindez OK. Bicskanyitogató stílusra utalt, amikor felhívtak és mondták a CÍMET, hogy hová menjek. Megkérdeztem a vállalat nevét, erre azt mondták, hogy nem mondhatják meg, majd ott megtudom. Bunkó voltam, mert nem mentem el. Még nagyobb bunkóság volt részemről, hogy még nem is értesítettem őket, hogy nem fogok menni. Részükről még nagyobb bunkóság , hogy nem mondták meg a vállalat nevét, és leszűrtem egyből, hogy kamu az egész hirdetés.

2012. dec. 11. 10:39
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy kicsit el vagy tévedve a dolgokkal kapcsolatban. Tudod hány ember keres munkát?

Egy dolgot kell tudomásul venni! Azt, hogy a munkáltató VÁLOGATHAT!

Ezek után pedig, nem fog olyan emberre időt fordítani, aki a dolgokat akarja diktálni, pl. kinyomod a telefont vagy problémázol az időpontokkal.


Én értem, hogy dolgozol és nehéz emellett ezt kivitelezned, de ettől még a dolgok nem így működnek. Ezért hát nem értem a felháborodásod.

Menj el betegre vagy bármi, amit meg tudsz oldani és vedd a kezedbe a dolgokat.

Nem te diktász, ők diktának. Alázatot kell tanulni.

2012. dec. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

# 7/


Nálunk pl. nincs vezetékes telefon, csak mobil, de az egy vezetékes telefon(központ)ba van berakva! Arra hibába küldesz SMS-t.

2012. dec. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Nyugi, annyira gagyi nem vagyok, hogy a vezetékes telefonra sms-t küldjek.

Mobiltelefonról van szó.

2012. dec. 11. 14:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!