Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tudtok javasolni? Állásint...

Mit tudtok javasolni? Állásinterjú

Figyelt kérdés

Kettő darab problémával szembesültem álláskeresés terén.

Munkahelyet váltanék először is.


1. Telefonos interjú:

mindig örülök, amikor hívnak. Ha számkijelzéssel hívnak 99,99%-ban tudom, hogy meló ügyben szeretnének velem beszélni. Ha 6 fő kolléga áll körülöttem, nem szeretek beszélni, mert ez a téma magánügy és nem nyílt titok. Általában kinyomom a telefont és küldök sms-t, hogy fél óra múlva keresni fogom. Bizalmasnak tűnő hívások esetén a WC-re megyek ki, mert kellemetlen, hogy bármilyen beszélgetést hallgathatnak, és bárki fültanúja lehet bizalmas dolgoknak.

Keserű tapasztalatom, hogy akit visszahívok, sajnos már nem veszi fel a telefont, és onnantól kezdve nem hívnak vissza. Nem emberek lennének a túloldalon??? A HR nem gondol arra, hogy bármelyik embertársa váltani szeretne, pl. jobb megélhetés kedvéért? Mindenkit visszahívok, mégpedig azért is, mert senki még gondolatba se merje fontolgatni, hogy nem akarok váltani...


2. Személyes interjú:

szerintem nemcsak egyedül vagyok a munkaerőpiacon, aki dolgozik és a jobb megélhetést keresi. Természetesen 10 munkanapon már ráment arra, hogy az állásinterjúk általában 10, 11, 12 órakor zajlanak és nekem is kellemetlen kéredzkedni, annak tudtában, hogy nincs szabadnapon erre az évre. Sokszor felháborodást kelt, hogyha visszakérdezek, hogy sajnos az adott időpont nem jó, mert munkám van, lehetne például délután 3,4,5 óra?

Másnak is problémát okoz, vagy csak egyedüli vagyok, akinek igen? - megjegyezném, hogy vannak még megértő HR-esek, akik elmondásuk szerint délután 4 óra utánra adnak időpontot, annak akinek kitűnik az önéletrajzából, hogy dolgozik és váltani szeretne.



2012. dec. 10. 16:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

HR-es vagyok. Ha egy nagyon jó önéletrajzot találok, akkor nekem megéri többször is próbálkozni a telefonálással. Ha a jelölt felveszi, és megkér, hogy hívjam más időpontban, én vissza szoktam hívni, nem esik le a gyűrű az ujjamról. Ha kinyomja, azt én is bunkóságnak veszem. Mondja azt, hogy most nem alkalmas a beszélgetés, és mondjon egy időpontot. Bár sok HR-es nem ennyire rugalmas, én ezt is megértem, mert le vannak terhelve rendesen, és nem csak az interjúztatás a feladatuk. Én az interjú időpontot is meg szoktam beszélni a jelölttel, hogy neki mikor lenne jó. Ha megoldható, inkább munkaidőben, ha nem, akkor maradok bent tovább. Este 7-kor is volt már interjúm. A rugalmasságot nem csak elvárni kell, rugalmasnak kell lenni mindkét félnek ideális esetben.


Nekem meg sokszor az a tapasztalatom, hogy a jelöltek visszaélnek a jóindulatommal és a segítőkészségemmel. Ha a kisujjamat nyújtom, a karomat akarják letépni.


Visszatérve a kérdésedre, ha egy olyan állásról van szó, amelyre többszáz önéletrajz érkezett, akkor nem biztos, hogy valakit megpróbálok többször is elérni, ha elsőre nem sikerült. Ha valaki tényleg állást akar, akkor az legyen elérhető még a vécén ülve is.

2012. dec. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

WC-n ülve elérhető vagyok, bármikor.

Előfordult sajnos az is, hogy kértem hívjanak vissza később, sajnos nem tették meg.

2012. dec. 11. 16:25
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"HR-es vagyok. Ha egy nagyon jó önéletrajzot találok, akkor nekem megéri többször is próbálkozni a telefonálással."


Itt a pont. Erről beszéltem kedves Kérdező. :)

2012. dec. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
92%

# 10


Nem érted.


Az a telefonszámunk, hgoy 0630 / xxxxxxxx

Tehát mobilszám. Mégis egy asztali telefonközpontban van.

2012. dec. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

De értem.

Küldj smst akkor arra a telefonszámra. Nem fog kézbesítési igazolást küldeni, hogy a címzett megkapta :)

2012. dec. 11. 20:37
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem tenném rá a nyakam. De a válaszolónak nem is ez volt a mondanivalója, hanem csak segíteni akart. De te ezeket a válaszokat is magaslóról kezeled és mindenkinél jobban tudsz mindent. Nem csodálom, hogy nem találsz jobb munkahelyet!
2012. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
81%

Én most hirtelen két dologra reagálnék itt.


Az egyik, amit valaki küldött, ilyen címszavakkal:


"Az a baj, hogy kicsit el vagy tévedve a dolgokkal kapcsolatban. Tudod hány ember keres munkát? [...]

Egy dolgot kell tudomásul venni! Azt, hogy a munkáltató VÁLOGATHAT!

Nem te diktász, ők diktának. Alázatot kell tanulni."


Én tudom, kb. egy évig kerestem, és jellemzően egy csomó sorstársammal találkoztam ott, akikkel versenyeznem kellett. Szóval tudom, mi van.


Mégis, megmondtam a kedves munkaadónak, hogy a f.szt a szájába, miután azzal nyitott a telefonban, hogy neki azonnal kell munkavállaló, és hogy be tudnék-e jönni most, délután.

Ráálltam, hogy igen, rendbeszedtem magam (mert pl. tudod-é, hogy egy sok hónapja munkanélküli mondjuk nem úgy kel fel mindennap, hogy megborotválkozik, felöltözik a tuti ruhájába, és várja a "kapást", mint a horgászok), aztán vettem a napi KAJAPÉNZEMBŐL bkv jegyet, és hajrá.

Ott meg közölték velem, hogy hát ez csak egy teszt, és arra szolgál, hogy lemérjék, hogy ki milyen gyorsan tud ideérni.


Rendben van.


Én meg közöltem velük, hogy akkor kapják be a f.omat, és a viszontlátásra. Ilyen munkahelyen akkor se akarnék dolgozni, ha fel is vennének.


Egyébként nem kell sajnálni, azóta találtam olyan munkahelyet, ahol a többszörösét keresem annak, mint ott valaha is ajánlottak volna (igaz, az legalább szakmábavágó lett volna, és ez is szempont volt sokáig), de akkor is kikérem magamnak a sok bunkó s.eggfej munkaadó hozzáállását, hogy úgy kezel nehéz helyzetben levő embereket, mint "emberi erőforrást", amiből ha kevés van, akkor toronyórát lánccal igérünk (ez még rendben van), ha meg egyébként viszonylag kevés befektetéssel talál mást is, akkor meg úgy, mint a csicskáját.


Hát engem nem fog úgy kezelni, még ha annyira kéne is a pénz, én egy EMBER vagyok, oké, nem egy darab szén. Velem nem beszél úgy senki, mint a kutyájával.


És, a poén meg az, hogy bár erre mondhatnád azt, hogy "és akkor mi van, majd talál mást, kit érdekel".


Hát igen, csakhogy én nem egy Tescos árufeltöltői melóra jelentkeztem, ahol tényleg nem nagyon van választás, ha már csak ennyire vitted. Ez felsőfokú szakirányú végzettséghez kötött munkánál volt így.


Na, csak annyit ehhez, hogy ha így folytatják a cégek meg vállalkozások, akkor hamarosan nem nagyon lesz kikből válogatniuk. Nekem is megfordult a fejemben, hogy elhúzok külföldre. Aztán végül a hazai közigben maradtam, ott ugyanis tudtak (a magáncégekkel ellentétben, erre varrj gombot!) elfogadható bérezést adni, ráadásul az állásinterjú se úgy zajlott, mint a kiskirály HR-eseknél.

Maximálisan korrektek voltak, már az interjú után mondták mindig, hogy mindenképpen értesítenek, és, MEG IS TETTÉK.


Akkor is, ha nem én nyertem az állást. Én abban a helyzetben ezt nagyon értékelni tudtam, mikor a "potenciális munkaadóim" jórésze, ahova beadtam a pályázatomat, még annyira se volt képes, hogy egy "Tisztelt jelentkező" címzésű általános elutasító levelet küldjön.


Szóval k.apják be úgy kollektívan. De a lényeg, hogy ilyen mentalitás mellett kb. egy évtized, és nekik is lejjebb kell adniuk az elvárásaikat, mert ugye most már kb. csak pénzért tanulhat felsőoktatásban mindenki, a mentalitásukat látva meg a potenciális jelöltek vagy nem tanulnak tovább (mert nem éri meg), vagy a röghözkötéses szerződést megszegve kihúznak külföldre, az ottani bérből meg röhögve visszafizetik a tandíjat.


Szóval el fog jönni az ideje, mikor nemhogy 3 év szakirányú tapasztalat, meg 2 idegen nyelv tárgyalóképes ismerete lesz a belépő a hasonló cégecskékhez, hanem még ők fognak kuncsorogni, meg mindent ígérni, csak valaki aki megfelel a végzettségi elvárásnak, az jelentkezzen.


ÉS EZT ŐK MAGUK OKOZZÁK, A RÖVIDLÁTÓ, ARROGÁNS SZEMLÉLETÜKKEL, MERT AKI NEM KÖTŐDIK MAGYARORSZÁGHOZ, ÉS ESZE IS VAN, AZ KIHÚZ KÜLFÖLDRE, TETSZIK VAGY SEM. És igaza is van.


A másik, a HR-estől:


"Ha kinyomja, azt én is bunkóságnak veszem. Mondja azt, hogy most nem alkalmas a beszélgetés, és mondjon egy időpontot"


Én olyan munkakörben dolgozom, hogy nem tudom akármikor felvenni a mobilt (mert mondjuk ott áll mögöttem a főnököm), viszont ha nem nyomom ki, az meg az egész munkavégzést akadályozza, hogy ott csörög, ezt se lehet.

Tetszik, vagy sem. Ráadásul vannak ilyen cold-caller cégek, akik véletlenszerűen hívogatnak számítógép generálta számokat, és ha ott megadod az adataidat, akkor folyamatosan postáznak termékeket, amiket lemondani se lehet. Már csak még egy érv, hogy ne vegyél fel ismeretlen számokat.


Neked is mondom, hogy ugyan értékelem, hogy próbálsz rugalmas lenni, de ez a realitás. És ez ma oké, hogy így csinálod, de ha így folytatjátok, nemsokára elfogy az emberanyag, akivel tudtok szórakozni, aztán maradnak a szakképzetlen cigányok, vagy a külföldi munkaerő, HA hajlandó idejönni...

2012. dec. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
88%

"viszont ha nem nyomom ki, az meg az egész munkavégzést akadályozza, hogy ott csörög, ezt se lehet. "


Öööö egy mozdulattal lenémítani? Pont annyi, mint kinyomni...

2012. dec. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

De az megint csak a bunkóság kategóriába tartozik a HR-es szerint, nem? Hogy nem veszed fel, mert épp NEM TUDOD. Ilyen is van.

Elvégre a kérdező maga írta, hogy utána SMS-t írt a hívónak, hogy sajnálom, most épp nem tudok beszélni, fél óra múlva visszahívom.

Erre jön az, hogy a cégek többségének sms-t se lehet írni, mert hiába mobilszám, vezetékesnek jelenik meg.


Na, a coldcaller cég, amiről meg én beszéltem, az meg pont vezetékes szám, de visszahívni azt se lehet, mert egy köcsög automata, aminél ha valaki felveszi a telefont, kapcsolja egy ügyintézőhöz. Próbáld ki: 06-1-8147848. Évek óta csinálják, állítólag több tucat feljelentés mellett, mégse lehet leállítani őket. Netes fórumok tele vannak a szemétségeikkel.


Na, én ilyen visszásságokra gondoltam a válaszban, mert ez is a része. De ezt is csak addig lehet csinálni, amíg van bolond, aki megveszi.

2012. dec. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Mindenesetre nem tartom magamnak bunkónak, ha kinyomom a telefont, mert nem tudom felvenni. Írtam korábban, hogy nem a legjobb dolog munkahelyen 6 ember előtt kibeszélni olyan dolgokat, amik másra nem tartoznak.

Való igaz, mondhatom, hogy később visszahívom. Viszont akkor elszabadul a pletyka, hogy munkahelyet akarok váltani, vagy a cég ellen szervezkedek. Lehet, hogy TI normális emberek közt tudtok dolgozni, sajnos ÉN NEM!!!!


Úgyhogy, üzenem azoknak, akik bunkóságnak tartják azt, hogy kinyomja a pályázó a telefont, és visszahívja az illetőt, javaslok valamit:

Cseréljünk helyett 5 hónapra, és akkor üljünk le egymással beszélgetni, hogy kinek mi a bunkóság és mi nem....tetszik érteni?

2012. dec. 12. 10:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!