Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Svédországban milyen a megélhe...

Svédországban milyen a megélhetés?

Figyelt kérdés
Az ottani fizetésről már informálódtam, most azt szeretném tudni, hogy ez mire elég. Hány korona a szállás, az étkezés, mennyibe kerül egy pizza, stb. Nem tudok svédül, talán ezért nem sikerült utánanéznem. Esetleg linket küldenél? Köszi előre is!

2012. nov. 18. 18:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hát nem panaszkodott. Gépészmérnökként dolgozik, de hogy pontosan milyen gépeket "mérnököl" és mit csinál azt nem tudom. A kinti fizetésekhez képest nincs extra bére, de ott is kényelmesen meg él belőle. Nem kell számolgatnia hogy akkor hogy is jöjjön ki hóvégéig. (Persze ha átszámolnánk forintra akkor szép összeg. De hát neki nem itt kell megélnie hanem ott.)

Amúgy a lakhatásról ugyanazt mondta mint itt előttem valaki. Ők is "lakótelepen" laknak (4 lakásos társasházak, zöld fás park közpén. Nem panel, és nem egymás hegyén hátán.) és ugyan úgy az áramot kivéve minden benne van a bérleti díjban. Fűtés is. Azt mondta akkor is ugyanannyit kell fizetnie, ha teljesen feltekeri a fűtést és folyik a víz róla, és akkor is ha csak 18 fokot csinál a házban.

Valami kisvárosban (40-50ezres)lakik. Nevét nem tudom, nekem nem volt ismerős (nem ilyen Göteborg, Malmö, Stockholm volt).

Azt mondta, hogy egyszer hallotta a kollegáit svédül beszélni (akkor mikor volt valami "buli" és már be voltak rúgva). Mindig az angol nyelvet használják.

2012. nov. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
"Ha meg van a szaktudás és NYELV akkor sima ügy,ez a neheze." - Sanjos ez nem így megy. Ettől még nem fog az öledbe hullani egy svédországi állás. Lehet, hogy az amerikai filmekben ez így megy, de a valóság nem ezt takarja. Én elég sokáig küzdöttem amire felvételt nyertem egy munkahelyre.
2012. nov. 21. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!