Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek jó az erdész...

Szerintetek jó az erdész szakma? Megélhetés?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék erdész lenni , idén érettségizem . Jó választás lenne szerintetek? Nagyon szeretem az erdőt, az állatokat, a természetet. Dolgozni is szeretek ha lehet ezt így mondani. És érettségi után hova lenne érdemes menni?
2012. okt. 14. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt a szakot konkrétan nem ismerem, de én is agráregyetemen tanulok és sajnos az agrárdiplomával nem könnyű elhelyezkedni. De nem is lehetetlen, ha tényleg érdekel, nyugodtan válaszd ezt. Használj ki minden külföldi ösztöndíj lehetőséget, amit csak lehet, vegyél részt mindenféle önkéntes dologban, TDK-n, lépj be a szakkollégiumba. Minimum egy évet próbálj meg külföldön eltölteni, érdemes évet halasztani és szakmai gyakorlaton részt venni vagy külföldi egyetemen tanulni. Tanulj nyelveket, egy erős angol és még valamilyen nyelvtudásra manapság mindenkinek szüksége lenne. Én is passzív féléven vagyok jelenleg és hó végén indulok az ismeretlenbe...:)

Amúgy a Nyugat-magyarországi és a Szent István egyetemeken van erdészképzés.

2012. okt. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A mai világban, már minden jó, ami nem stresszes. Ne a szakmát nézd, csak ha céltudatos vagy és más nem jöhet szóba ;)


Amúgy az erdész jó, valaki azt írta itt, hogy kereset így 2012-ben M.O.-n.

2012. okt. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!