Munkaügyi központból foglalkoztatott munkavállalót a munkáltató meddig köteles foglalkoztatni?
Attól függ, mi van a megkötött munkaszerződésben?
Határozott időre szóló munkaszerződés, vagy határozatlan időre szóló a szerződés.
Attól függ, hogy a munkáltató kap-e a munkaügyi központtól bér- és járulék hozzájárulást.
Ha csak felvesz egy munkanélkülit (akár munkaügyi központos közvetítéssel), akkor nincs kötelező alkalmazási idő.
Ha viszont támogatással veszi fel (a munkaügyivel külön szerződést köt), akkor benne van a szerződésben, hogy mennyi ideig kap támogatást és mennyi a továbbfoglalkoztatási kötelezettsége. Mivel különféle támogatások vannak, ez az idő is változik (átlagosan 1 éves foglalkoztatási kötelezettség van)
Köszönöm a válaszokat!
a szerződés határozatlan idejű, és támogatás jár.
3 hónap próbaidő van. Az van most, még 2 hétig.
Akkor kb mennyi idő?
Nem a veled kötött szerződés határozza meg, hanem a munkaügyi és a munkáltató közötti szerződés.
Több támogatási forma van, különböző feltételekkel (meghatározott munkavállalói kör, meghatározott munkaadói kör) és ezeken belül is változik a támogatás összege és ideje.
A te szerződésedből nem lehet megmondani, hogy a munkáltató mire pályázott és mit nyert el a munkaügyitől.
Az előző válaszoló nemigazán arra válaszolt, amit kérdeztél:
Ha a próbaidő letelte előtt (amit a munkaszerződésben kikötött a munkáltató) egyikőtök sem mondja fel a munkaviszonyt, akkor:
- határozatlan időre megkötött munkaszerződés esetén akár hosszú évekig is van munkahelyed
- határozott időre megköttt munkaszerződés esetén addig a napig van munkahelyed, ami a munkaszerződésedben szerepel!!!!
Merthogy ezt kérdezted: hogy meddig köteles foglalkoztatni!!
A munkáltató és a Munkaügyi Központ által létrejött támogatási szerződésben meghatározott időpont, mint foglalkoztatási kötelezettség csak azért van kettejük között meghatározva, hogy (bizonyos esetekben történő) munkaviszony-megszűnéskor a munkáltató a megkapott támogatási összeget köteles visszafizetni.
Ez a dátum egyébként mindig változó: amennyiben a támogatást a munkáltató pl. 6 hóig kapja utánad, akkor általában a munkáltatót még további 6 hó foglalkoztatási kötelezettség terheli. Ha a támogatást pl. 1 évig kapja utánad, akkor további 1 évig köteles a foglalkoztatásodról gondoskodni.
Valószínű erre gondolt az előző válaszoló, dehát ez a dolog a munkaügyi központ és a munkáltató közötti megállapodás része, amennyiben veled és a munkáddal a munkáltató meg lesz elégedve, akkor addig van munkahelyed, ami a munkaszerződésedben szerepel.
A ma 7:55-ös sem igazán arra válaszolt amit kérdeztél.
Nincs olyan, hogy köteles valameddig foglalkoztatni.
Ha határozatlan idejű szerződésed van, bármikor felmondhat neked. A próbaidő alatt azonnali hatállyal, a próbaidő letelte után is akármikor, de köteles felmondási időt alkalmazni.
Határozott idejűnél is felmondhat a határozott idő letelte előtt is. Ekkor viszont bizonyos fizetési kötelezettségei vannak feléd.
Kivételt képez az azonnali felmondás (régebben rendkívüli felmondás), amit csak bizonyos esetekben tehet meg, de bármilyen munkaszerződésnél és felmondási idő nélkül.
Az, hogy munkaügyi központból foglalkoztat, nem számít.
Még akkor sem, ha szerződése van a munkaügyivel. Maximum ha rendes felmondással küld el, visszafizeti az addig felvett támogatást. Azonnalinál még azt sem kell.
"Merthogy ezt kérdezted: hogy meddig köteles foglalkoztatni!!"
Erre a válasz: semeddig! Addig foglalkoztat, amíg akar.
Úgy látszik még nem olvastál egyetlen olyan szerződést sem, amely a munkaügyi központ és a munkáltató között jött létre a bértámogatásos foglalkoztatás feltételeiről.
De hát az nem is azért készül, hogy a dolgozók azt olvasgassák, hanem hogy a munkaügy is bizonyos mértékig biztosítsa azt, hogy ha már nem utal a munkáltatónak támogatást, ne kerülhessen hozzá vissza az a dolgozó, és ne álljon sorba ismételt támogatásért.
Szóval csak a rend kedvéért.
Ha olvastál volna olyan szerződést ami a munkáltató és a munkaügyi között jött létre, tudnád, hogy van benne olyan rész, ami meghatározza, hogy mi történik, ha a munkáltató nem teljesíti a szerződésben foglaltakat.
A munkaügyis támogatási határozat egyik pontja felsorolja a támogatás feltételeinek, a kötelezettségek megszegésének jogkövetkezményeit.
Pontosan leírja benne, mik a következményei ha a munkáltató mond fel a dolgozónak. Más, ha rendes felmondással szünteti meg a dolgozó munkaviszonyát és más, ha azonnali felmondással (az egyéb feltételek nem teljesítéséről nem beszélve most)
Szóval csak a rend kedvéért:
Nincs olyan szerződés, amit ne lehetne felbontani, vagy megszegni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!