Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön való dolgozásnál...

Külföldön való dolgozásnál melyik ország jobb: Izrael vagy Thaiföld?

Figyelt kérdés

(most a vallást hagyjuk ki belőle, nekem mind1 hogy az egyik zsidó állam, a másik buddhista)


Mind a kettő ország nagyon lenyűgöz.

Angolul jól beszélek, de melyik országban lenne érdemes jövőt alakítani, vagy akár új életet kezdeni? Melyik országban lehetne valamelyest jó munkahelyem?

Közgazdásznak tanulok egyébként.


Milyen általános tudnivalók vannak?



Mi a véleményetek?


2012. okt. 23. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Izraelben mindig is sok a fegyveres konfliktus, oda már csak az állapotok miatt sem mennék.
2012. okt. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na igen ezért gondolkozok én is. Pláne a mostani cirkusz Iránnal. Bár azt mondják Izrael (ha az országban vagy) biztonságos...
2012. okt. 23. 13:06
 3/9 A kérdező kommentje:

És Thaiföld? (Bangkok érdekelne)


Egy kis albérlet vajon mennyi lenne ott?

2012. okt. 23. 13:52
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként Izraelbe aki odaköltözik, annak muszály eltölteni X időt a hadseregbe? Vagy ez csak az állampolgárokra vonatkozik? Vagy ilyen nincs is?
2012. okt. 23. 13:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, de állampolgárságot, és így hosszútávú munka- és tanulási lehetőséget csak akkor kapsz, ha igazolni tudod, hogy zsidó származású vagy. Ha így van, akkor pedig érdemes is odamenni, mert azoknak az állam lakás- és nyelvtanulási lehetőséget is finanszíroz.
2012. okt. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Keresztény vagyok, nem zsidó.
2012. okt. 24. 14:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben inkább maradnék Európán belül - pl. Ausztria, vagy attól nyugatra. Természetesen, ha jól tudsz angolul, akkor legyen Anglia (vagy olyan helyen, ahol sokan beszélnek angolul), de lehetőleg ne közvetítőin, mert azok egy része csalás - SAJNOS!

Izraelt, a háborús konfliktusok miatt sem ajánlják, Thaiföld meg nagyon távol van innen.

2012. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Azt hiszem Izraelben eleg nehez munkavallalasi engedelyt szerezni, mert a kormany politikaja az, hogy az allampolgaroknak legyen munkaja, vendegmunkasokat csak meghivasra engednek be.
2012. nov. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 _zozo2_ válasza:

Lehet hogy kesön irtam, de azert leirom.

Bangkokban dolgozom, teljesen veletlenul kerultem ide, es a velemenyem az hogy barhova csak ide ne gyere.

Ha mar jartal itt biztosan feltunt hogy az emberek kifejezetten kedvesek veled. Ez nem a thai emberek "hires" kedvessege miatt van, egyszeruen a feher böröd miatt. Ha nincsen penzed itt semmit sem ersz. Az emberek leneznek, rögtön nem fognak a lanyok randomra ölelgetni az utcakon stb.


Szoval ha ram hallgatsz akkor kihagyod ezt a lehetöseget. Termeszetesen sok sikert kivanok ha mar igy döntöttel, csak gondoltam ha elolvasnad es meg nem tudnad hogy hova akkor itt van ez.

2015. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!